Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak hampla tylnego - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Brak hampla tylnego - problem

    Witajcie,
    jest problem z tylnym hamulcem - nie ukrywam dziwna sprawa, wię proszę o poradę.
    Zbiorniczek jest pełny, pedał wpada całkowicie, po odkręceniu odpowietrznika płyn nie leci.
    Nie za się odkręcić zacisku (zapieczony) - ale był ściągany w zeszłym roku. Klocki i tarcza wymieniane były rok temu, założone stahlflexy. Nie da się odkręcić przewodu - b. trudny dostęp. Ham. tylny w ogóle mało używany.
    Czy macie jakieś sugestie - Zacisk? Pompa? Jak się do tego zabrać? Jak odkręcić zapieczony zacisk?
    ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

    #2
    Ale to w BMW?
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Jeśli mowa o BMW z ABSem to odpowietrza się jeszcze agregat ABSu (pod bakiem)
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Nie no co wy! O takim czymś bym pisał na iinym forum.
        To w XTZ, tej mojej byłej, ma ją teraz kolega.
        ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

        Komentarz


          #5
          A kolega nie regulował sobie przypadkiem położenia dźwigni hamulca?
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            W takim razie jeśli mowa o ST to niestety wciąż może być zapowietrzony po wymianie przewodów. Tylny przewód jest podle poprowadzony, jeśli chodzi o odpowietrzanie (ma kilka "górek" po drodze), może trzeba to odpowietrzyć podciśnieniowo.
            Jeśli przed wymianą na stalowy oplot też tak było to szukałbym przyczyny w pompie (nawet na padniętym zacisku, jeśli pompa jest dobra powinno być "twardo").

            pozdrawiam, Adam
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
              A kolega nie regulował sobie przypadkiem położenia dźwigni hamulca?
              Mało prawdopodobne by coś regulował.
              Jak wracałem ze zlotu w deszczu i błocie - hamulec na pewno działał. Potem moto stało tydzień pod dachem. Potem przejechałem nim może ze 20km (bo już oswajałem się z GS-em), tak dla rozruchu po mieście. A potem pojechało pod Poznań. No i dostaję info że tylnego hampla niet. Dlatego chcę pomóc i rzucam temat.
              Fakt, przyznam, że będąc na naszym Zlocie miałem subiektywne wrażenie że tylny hampel łapie niżej niż kiedyś, ale zaznaczam - hamulec działał, a wrażenie było subiektywne (np. związane ze zmianą butów) więc się nie przejmowałem.
              ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

              Komentarz


                #8
                Po pierwsze trzeba odkręcic zacisk, nie może być zapieczony ponieważ będzie mega problem w przyszłości.
                Jeśli przewód ma góry i doliny, to trzeba go zaczepić pod wahacz i założyć na tarczę, tak by był on w najniższym miejscu.

                Moim zdaniem to pompa - do wymiany środek.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  OK, może tak być że to pompa. Gdzie kupić taki zestaw naprawczy? Czy trzeba kupić gdzieś używaną pompę?
                  Wydaje mi się że gdzieś w Gdańsku, jest firma, która takie części może mieć - wydaje mi się, że widziałem zestaw naprawczy gdy kupowałem u nich lusterka do Yamahy. Podpowie ktoś co to może być za Firma?
                  Jeszcze jakieś sugestie co do awarii hamulca?
                  ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                  Komentarz


                    #10
                    W Larsonie jest zestaw naprawczy pompy, chyba z 60 zł kosztuje.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      Usunięte na żądanie użytkownika

                      Komentarz


                        #12
                        Dzięki Panowie, już wszystko gra
                        ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                        Komentarz


                          #13
                          Noooo panie kolego, nie tak lakonicznie. Napisz dla potomności trochę o przyczynach usterki.
                          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                            Noooo panie kolego, nie tak lakonicznie. Napisz dla potomności trochę o przyczynach usterki.
                            Cokolwiek to było - nie wiem, ważne że już działa. Myślę że nowy właściciel mojej XTZ-y jest najbardziej właściwą osobą do komentarza awarii, jeśli oczywiście zechce. Ja po prostu nie wiem.
                            ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X