Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie dodatkowych reflektorów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez AdamB Zobacz posta
    Rootolf też tak twierdził
    Nom
    Byłem przy tym
    Rootolf faktycznie może się wypowiedzieć więcej w tym temacie
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez AdamB Zobacz posta
      Rootolf też tak twierdził
      U mnie wszystko w klasie , halogen nadal funkcjonuje, ma tylko zarysowaną szybkę i jest zamocowany w tym samym miejscu, bo to jest zajebiście dobre miejsce, mówcie co chcecie
      W przypadku Bigmike'a niepotrzebnie są wysunięte, polecą przy pierwszej kępie trawy, jak amor nie wybierze
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #18
        Ale przecież błotnik go zgarnie jak na skręconym przodzie pójdzie w górę.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Junak kto takie akrobacje robi na teresie ?

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Janas_WaWa Zobacz posta
            Junak kto takie akrobacje robi na teresie ?
            A no fakt, przepraszam, Rootolf przecież jechał po zwykłej polnej drodze a żeby błotnik poszedł wyżej nie trzeba akrobacji bo i tak przód dobija nawet na dróżce w lesie
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              A no fakt, przepraszam, Rootolf przecież jechał po zwykłej polnej drodze a żeby błotnik poszedł wyżej nie trzeba akrobacji bo i tak przód dobija nawet na dróżce w lesie
              To raczej w "zemście adolfa" jest taki efekt... wystarczy mała góreczka żeby przód dobijał... na Stanisławce tak było w Junakowym kondonie... przejechałem się troszkę i co górka to dobicie takie że kiere wyrywało z rąk...

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                To raczej w "zemście adolfa" jest taki efekt... wystarczy mała góreczka żeby przód dobijał... na Stanisławce tak było w Junakowym kondonie... przejechałem się troszkę i co górka to dobicie takie że kiere wyrywało z rąk...
                No widzisz, nawet Ty poczułeś h..owy olej w zawiasie a podobno wg trocina to jest nie do poznania
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Junak nie przekrecaj moich słów... ja pisalem ze nie poczujesz czy masz w lagach motorexa 5W czy olej wp...

                  A jak ci w LC8 dobijał przod to czym to bylo spowodowane ?
                  Enduro nie klęka
                  R 1100 GS '99 - limonka
                  Pajero 3.2 DiD '03

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
                    Junak nie przekrecaj moich słów... ja pisalem ze nie poczujesz czy masz w lagach motorexa 5W czy olej wp...

                    A jak ci w LC8 dobijał przod to czym to bylo spowodowane ?
                    Właśnie że mi nie dobijał tylko podobno czeczenowi - jak twierdzi,
                    za słabe było tłumienie pomimo dobrego ustawienia, sam to czułem jeżdżąc w lesie choć ważę połowę tego co czeczen,
                    musiałem zawias skręcić prawie na max żeby było jak wcześniej,
                    po wymianie oleju wszystko wróciło do normy i co najlepsze też 5W tylko że nie Motorex ale WP.

                    Może trafiłem na jakąś złą serię ale niby z larssona wszystko legal, więcej tego gówna nie wleję do zawiasu w moim moto.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      nooo dobra dobra... moze i sa wysunięte, moze i sa beznadziejne.. po prostu pokazałem jakie mam mocowanie tego i w ktorym miejscu.. fakt faktem sa wysunięte, akurat dostepnosc materialów byla taka a nie inna i z takich wykonałem.... i oczywiscie zgadzam sie z tym ze przy pozadnej glebie oprócz tych pieprzonych światełek mozna uszkodzic jeszcze wiele innych rzeczy... a mocowanie jak mocowanie... dziele sie po prostu swoim...siema nara

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                        Właśnie że mi nie dobijał tylko podobno czeczenowi - jak twierdzi,
                        za słabe było tłumienie pomimo dobrego ustawienia, sam to czułem jeżdżąc w lesie choć ważę połowę tego co czeczen,
                        musiałem zawias skręcić prawie na max żeby było jak wcześniej,
                        po wymianie oleju wszystko wróciło do normy i co najlepsze też 5W tylko że nie Motorex ale WP.

                        Może trafiłem na jakąś złą serię ale niby z larssona wszystko legal, więcej tego gówna nie wleję do zawiasu w moim moto.

                        Twierdzę- bo tak było.... być może jedną z przyczyn dobijania było to że zabrałem się do toru na Stanisławce od d..y strony.... po kilku lądowaniach z dobiciem i stresem ktoś mnie uświadomił że poszedłem pod prąd ... i te zeskoki po hopkach jakies dziwne mi się wydawały....

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                          Twierdzę- bo tak było.... być może jedną z przyczyn dobijania było to że zabrałem się do toru na Stanisławce od d..y strony.... po kilku lądowaniach z dobiciem i stresem ktoś mnie uświadomił że poszedłem pod prąd ... i te zeskoki po hopkach jakies dziwne mi się wydawały....

                          ooo fuck! no to rzeczywiście zeskoki mogły wygladać troszke inaczej hehehe

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X