Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

uwaga na hamulce przy ostrej jezdzie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    uwaga na hamulce przy ostrej jezdzie

    Ostatnio złapało mnie wielkie ZDZIWKO. Troszeczke sie spieszyłem wiec leciałem przez miasto bardzo wyczynowo i w pewnej chwili pedał hamulca zrobił sie miękki jak gąbka i zero hamulca w tyle.... Nie tylko mi sie takie coś przytrafiło... okazało sie ze przy ostrej jezdzie i ostry hamowaniu zacisk i tarcza tak sie zgrzały ze płyn hamulcowy sie zagotował i wywaliło go do zbiorniczka. po jakichs 10 minutach ostygł i było wszystko spowrotem ok jak gdyby nigdy nic.

    Wezcie to pod uwage przy ostrej jezdzie dojezdzając do jakiegos miejsca np skrzyzowania.

    Pozdrawiam

    Scorpi xtz660 Koszalin
    Motocykle to nie pasja
    Motocykle to styl życia

    #2
    Wystarczy raz do roku wymienić czy zaraz po kupnie i nie będzie sie miało takich niespodzianek. Znaczy się masz niezadbane moto?

    Zapraszam najpierw do powitalni.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Hmm, ja przy ostrej jeździ nie używam tyłu w ogóle, bo to się mija z jakimkolwiek sensem.
      Płyn dawno temu zmieniany ?
      sigpic

      Komentarz


        #4
        moto rok stało bo sie dziecko urodziło.... a jesli jedziesz po szutrze to spróboj wyhamowac bez tylnego hampla. powodzenia.

        Komentarz


          #5
          ... a jeśli jeździsz po asfalcie to tył jest mało efektywny w porównaniu do przodu. Akurat jestem zwolennikiem używania dwóch hamulców, ale mnóstwo ludzi hamuje tylko przodem. Im lepsza przyczepność tym większe znaczenie ma przód.
          ------------------------------------------------------------------
          Trzeba kochać wszystkie motocykle.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez scorpion Zobacz posta
            a jesli jedziesz po szutrze to spróboj wyhamowac bez tylnego hampla. powodzenia.
            A proszę Cię bardzo, niemal zawsze tak robię. Tył się przydaje w 4T przy ostrzejszych zjazdach w dół i do zarzucania tyłu. No i w przypadkach, gdy przedni hebel nie działa jak trzeba i nie odciąża tylnego koła, ale to już kwestia warsztatowa - do naprawy (układ ham. lub zła opona) lub brak wprawy w hamowaniu.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              sugerowałbym jeszcze zastosowanie tylnego hebla na mokrym asfalcie - jeszcze dziś mi się ciepło na serduszku robi,jak przypomnę sobie 'podwijający'się przód przed kwietnikiem na rondzie w Zywcu...bo dźwigni nożnego nie było po glebie

              Komentarz


                #8
                Używam jeszcze tyłu jadąc w 2 osoby, gdy tenże tył jest dobrze dociążony i nie będzie się łatwo blokował (tzn. będzie miał jakąś skuteczność). Łatwiej wtedy też płynnie wytracić prędkość, aby pasażerką nie rzucało.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  No ja jestem zwolennikiem hamowania dwoma , bo przecież po to one są oczywiście wszystko zależy od nawierzchni po której się jedzie ( piasek , luźne podłoże bardziej tył , asfalt 80 % przód - 20% tył ).
                  Mój kolega przekonał się jak to jest hamować tylko przodem ( a mówiłem mu staraj się hamować zawsze dwoma ) , przejście dla pieszych przed przejściem rozsypany piasek i kobitka wbiegająca na jezdnię , koleś docisnął przedni hamulec i ....... gleba - efekt moto porysowane ( dobrze, że wolno jechał ) , ręka obita - większych strat brak .

                  Komentarz


                    #10
                    Usunięte na żądanie użytkownika

                    Komentarz


                      #11
                      Jakoś jak czytałem tego posta to sobie pomyślałem że to blyshkrik, ale czasem można polecieć w płot na jakiejś pustyni.
                      http://www.informatyzacja.com

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Czarny Zobacz posta
                        Jakoś jak czytałem tego posta to sobie pomyślałem że to blyshkrik, ale czasem można polecieć w płot na jakiejś pustyni.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Czarny Zobacz posta
                          Jakoś jak czytałem tego posta to sobie pomyślałem że to blyshkrik, ale czasem można polecieć w płot na jakiejś pustyni.
                          co się śmiejecie przecież mozna zapomnieć ze ma się tylny hamulec

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X