Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Osłona Chłodnicy Oleju.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [600Z] Osłona Chłodnicy Oleju.

    Witam.
    Potrzebuję wymiary chłodnicy oleju do modelu: Xt600 1VJ (Jak na zdjęciu). Taka sama chłodnica jest w 600Z. Jest mi to potrzebne, bo chcę zaprojektować osłonę chłodnicy oleju, a potem ja wyciąć na frezarce komputerowej, a potrzebuję do tego wymiarów. Nie mogę ich sam spisać, bo mieszkam w UK a motor jest w PL. Dla tego był bym wdzięczny, za drobną pomoc. Mam dostęp do maszyn które umożliwiły by mi ich produkcję. Więc nie będzie problemu z wysłaniem dla chętnych. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

    Chłodnica jak na zdjęciu:
    WP_000865.jpg
    Ostatnio edytowany przez Batu007; 3382.

    #2
    Tutaj to akurat nie jest potrzebna żadna osłona bo chłodnica jest dobrze osłonięta przez zbiornik ale może zainteresuje Cię temat osłony do ST, jest już temat o tym, jeśli byś zrobił partię próbną w dobrej cenie to myślę że klinetów byś znalazł, mogę Ci wysłać na meila rysunek w dwg to sobie zobaczysz. Podaj meila.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      j/w - w 3AJ jest sporo większa, a nie słyszałem żeby komuś się uszkodziła. Do tego dochodzi mała ilość 1VJ na rynku, a te które są, w zdecydowanej większości to złomy, do których użytkownicy sępią kasy na wymianę oleju w lagach, czy lepsze klocki, a co tu mówić o dokupieniu dodatkowej osłony. Jak już, to trzeba celować w rynek XT660Z/R/X - tam ludziom nie szkoda wydać 100 czy 200zł nawet za świecidełko polepszające co najwyżej samopoczucie
      Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        j/w - w 3AJ jest sporo większa, a nie słyszałem żeby komuś się uszkodziła. Do tego dochodzi mała ilość 1VJ na rynku, a te które są, w zdecydowanej większości to złomy, do których użytkownicy sępią kasy na wymianę oleju w lagach, czy lepsze klocki, a co tu mówić o dokupieniu dodatkowej osłony. Jak już, to trzeba celować w rynek XT660Z/R/X - tam ludziom nie szkoda wydać 100 czy 200zł nawet za świecidełko polepszające co najwyżej samopoczucie

        Tu się z Tobą Artur nie zgodzę, moja 3AJ ma małą chłodnicę, taką jak na fotach Jeżeli kolega jeździ po ostrych krzakach to może dobry pomysł, kilka patyków pomiędzy zbiornik a chłodnicę złapałem, do turystyki na pewno się nie przyda, a kilka gram będzie więcej do podnoszenia Może ktoś wie dlaczego montowane były duże i małe chłodnice? Dodam moja 3AJ jest wersją Szwajcarską.
        Ostatnio edytowany przez kowal73; 528.
        podrozemotocyklowe.com

        Komentarz


          #5
          Wiem że w 1vj to chłodzenie nie było zbytnio wydajne i potem w nowszej wersji zmienili na większą, mi tak zdażyło się kilka razy zagotować olej w 1vj ale to było orka w upale i po piachu opór.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Primo - przypomnij mi sie jutro wieczorem na PW. Drugie primo - narysyj Ty mnie na jakiejs fotce, ktore wymiary chcesz znać. Zejde do garażu i Ci zmierze.

            Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #7
              Duża chłodnica była montowana w 3AJ tylko przez 1 rok, w 1989, zarówno 1vj, jak i wcześniejsze 3aj i późniejsze, miały chłodnicę taką jak na pierwszym zdjęciu. U siebie mam taką samą chłodnicę jak ta na górze.

              Komentarz


                #8
                Mój Mail to: batu007@o2.pl

                Co do rysunku to na szybko robione, ale pokazuję to co trzeba:

                Wymiary.jpg

                Więc, potrzebuję wymiarów takich jak:

                -Szerokość.
                -Wysokość.
                -Dystans między mocowaniami.
                -Odległość oczek na mocowanie.

                To powinno mi wystarczyć, z góry dziękuję. I tak jak już wspomniałem, bardzo mi na tym zależy, bo wygina mi żeberka w tenerce. I tu nie chodzi o duży zbiornik, bo zbiornik chroni tylko boki chłodnicy, ale jak coś mi leci prosto w chłodnice, to momentalnie wali mi w żeberka i potem mi się moto grzeję. Dla tego, jak zrobię to przetestuję w swojej i jak będzie pewność że dobra, to na pewno umożliwię dla innych.
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez Batu007; 3382.

                Komentarz


                  #9
                  Mierzone na motocyklu. Zeby pomiar byl dokladny trzeba by było zdjac bak, gmole i sama chlodnice.
                  To u mnie tak:
                  Wysokosc 157-158.. przyjmijmy 16cm.
                  Szerokosc: 46mm
                  Glebokosc: 32
                  Szerokosc między otworami srub 45 (od srodka do srodka).
                  Mocowanie jest chyba wyposrodkowane. Nie jestem w stanie tego zmierzyc na motocyklu. Te 45 tez lepiej niech ktos potwierdzi.

                  Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X