Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co to za amortyzator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Co to za amortyzator

    Zdaje się ze nie jest to fabryka, prawda ? Ktoś zgaduje może firmę producenta ?
    Troche się zbłaźniłem bo zacząłem go "regulować " u góry a dopiero potem zauważyłem regulację na dole.
    Zdaje sie ze nie przywróciłem idealnie tego samego stanu na górze (myśle że z ćwierć obrotu poluźniłem).
    Czy ma to wpływ na miękkość ? bo zdaje mi się ze wcześniej był twardszy dużo.
    Załączone pliki

    #2
    Seria to nie jest, fakt. Nie kojarzę takiej konstrukcji. Co do regulacji - diabli wiedzą co dokładnie "regulowałeś", więc ciężko zgadywać.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      faktycznie niejasno napisałem
      patrzymy na zdjęcie 1.
      odkręciłem kontre (widać ja na wierzchu)
      potem odkreciłem srube pod kontrą o pół obrotu
      trochę ją wróciłem, jak moja dziewczyna pokazała mi palcem regulację pod amorem (zdjęcie 2).
      pytanie czy ćwierć , max pół obrotu tą śrubą (dociska ona sprężyna) ma znaczenie czy nie, bo jak ma ( a wydaje mi sie ze jest za miekko) to powinienem to przywrócić do stanu początkowego

      Komentarz


        #4
        Pół obrotu na śrubie napięcia wstępnego sprężyny(jeśli tylko to ruszałeś) nie powinno być wyczuwalne, IMO efekt placebo.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          na górze nakrętkami reguluje się napięcie wstępne sprężyny,to co w oryginale jest na dole,a na dole w tym nie znanym amortyzatorze jest regulacja tłumienia odbicia której w oryginale brak,Po napięciu sprężyny trzeba też przestawić tłumienie odbicia żeby amortyzator nie odbijał zbyt mocno,przy poluzowaniu sprężyny trzeba zrobić odwrotnie i poluzować tłumienie odbicia

          Komentarz


            #6
            Wiem,wiem złoty szpadel,kotlet roku-amor to WP-moto w moich rękach po Wodorze.

            Komentarz

            Pracuję...
            X