Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiornik paliwa HT 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Nie mam zamiaru zniechęcać. Jedynie zwracam uwagę na różne aspekty. Życzę powodzenia, daj znać jaki idzie.
    A jak byś potrzebował wlewy paliwa to robię np takie. Pewnie mógłbym zrobić niższe z innym kołnierzem.
    0_0_productGfx_e2213d98fbe3440040be77099f8c9835.jpg
    Ostatnio edytowany przez Lepi; 2741.

    Komentarz


      #17
      Właśnie takie chciałem zastosować. Z czego są wykonane ?

      - - - Zaktualizowano - - -

      kołnierz chciałbym wspawać w zbiornik tak by wystawał tylko gwint. ale korek jest idealny tylko chciałbym w kolorze metalu czyli pewnie aluminiowy.

      - - - Zaktualizowano - - -

      Lepi z chęcią wysłucham wszystkich sugestii.

      Komentarz


        #18
        Te są akurat z aluminium więc wspawasz tylko w aluminiowy bak. Przy czym te są akurat przykręcane do baku z tworzywa. Jakbyś koniecznie potrzebował stalowe to pewnie też dałoby się zrobić.
        Gwint pod typowe korki acerbisa stosowane w KTM. Można dostać a tysiącu kolorów. W tym także aluminiowe ale te są drogie.

        Komentarz


          #19
          Macie dokładniejsze fotki tego zbiornika? ... bo patrząc na to pierwsze zdjęcie to odnoszę wrażenie że najłatwiej jest przerobić fabryczny zbiornik... przeciąć,wstawić ścianki i wspawać korki wlewu paliwa..

          Komentarz


            #20
            a z czystej ciekawosci - jak to jest w "dakarowych" zbiornikach (czy dajmy na to w kejtiemach adwenczerach)? to sa dwa zbiorniki, ktore potem sa gdziestam polaczone na trojniku?
            I (nie liczac wygladu) jaka jest zaleta tego rozwiaznia? - chodzi o przypadek rozwalenia jednej strony i pozostania choc z polowa paliwa?
            Pzdr!
            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

            Komentarz


              #21
              Tak, są połączone w najniższym punkcie. Te zbiorniki przeważnie schodzą bardzo nisko w celu obniżenia środka ciężkości i zwiększenia pojemności. Są tym samym narażone na zniszczenie. Tyle, że na jednej połowie ciężko dojechać do mety

              Inna sprawa, że to fajne rozwiązanie do szybkiego serwisu motocykla. ściągasz połówkę i masz dostęp do wszystkiego. Silnik nadal działa bez dodatkowej butelki na benzynę.

              Komentarz


                #22
                Nie lepiej poprostu kupić lc8? tam takie rzeczy są w stanmdardzie

                Komentarz


                  #23
                  Na pewno taniej

                  Komentarz


                    #24
                    Mi tak jak i tobie wydaje się to najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie. Ale to dopiero potwierdzi osoba która będzie to wykonywać. Ścianki trzeba ukształtować od nowa bo znacznie różnią się od naszych zbiorników i góra jest płaska i jeszcze kilka innych zmian. Mam pościąganych ze 20 zdjęć z neta z różnych perspektyw jak ten zbiornik wygląda. Co prawda u każdego z teamów się trochę różnił ale jakieś cechy wspólne posiadały wszystkie.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Koledzy ma swoją tenerkę kupiłem za 500 Euro w pełni oryginalnym stanie. Żadnych zmian od nowości zero wypadków. Najechane 40 000 kilometrów. Rowery są droższe w tej chwili. Więc chyba tańszego materiału do przeróbek nie znajdę. A nie wiem co bym musiał w niej przerobić żeby dobić do ceny 16 000 czyli tyle po ile chodzą najtańsze lc8

                    Komentarz


                      #25
                      No wiesz, to było trochę żartem. Ale jakbyś chciał osiągnąć porównywalne możliwości jezdne to kupić gotowca taniej.

                      Komentarz


                        #26
                        Wiem że było to żartem. Sorki może moja wypowiedź była zbyt stanowcza. Ale tej satysfakcji po wykonaniu własnego projektu już nie kupisz. A jednak ja podążam w tym kierunku.

                        Komentarz


                          #27
                          zrób ten zbiornik,wstaw silnik od tdm 900 , zmień zawiasy na wp od lc8 i pare innych rally pierdółek i zobaczysz ile wyjdzie To tak zartem...
                          A powaznie sam jestem ciekaw jak ci to wyjdzie o ile nie zrezygnujesz jak sie dowiesz jaka cena....

                          Komentarz


                            #28
                            Na ile litrów ma być ten zbiornik i po co Ci tak dużo paliwa? Nie lepiej ten kesz zainwestować w zawieszenie? Za 1000zł możesz kupić porządny amortyzator i zostanie Ci jeszcze na 2x5l baniak ze stacji benzynowej...

                            Komentarz


                              #29
                              dobrze gadasz ... nalejcie mu

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez kaimm Zobacz posta
                                I nawet któregoś z kolegów uwiecznili na stronie.


                                Generalnie 2 białe 600 (Pawlicho i ta ze złotymi felgami) to są z mojej okolicy

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X