Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Poszukuję wałka rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Poszukuję wałka rozrządu

    Jak w temacie, nie wiem czy stary mogę pospawać:



    Jakby kto miał to pisać.

    #2
    Jeśli wolisz potem szukać silnika to spawaj.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Czyli jednak istnieje ryzyko urwania spawu? Jaki to jest materiał?

      Komentarz


        #4
        Takich rzeczy nie kalkuluje się spawać i jeszcze potem gwintować. Za duże ryzyko. Używany wałek dostaniesz za jakieś 100zł i masz temat z głowy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Wiesz, nie podejmowałbym tego ryzyka i nie wypytywał gdyby kosztował 100zł. Znalazłem u jednego gościa, chce 4 razy więcej! Więc kombinuje jak mogę, zadzwonię jeszcze raz może coś upuści, ale temat dalej aktualny

          Komentarz


            #6
            Szukaj dalej, za 400 to można całą głowicę często trafić.
            Dzwoń po aukcjach, gdzie były xtz na części - spr. zdobyć namiar na kogoś, kto kupił silnik - jest spora szansa, że ów ktoś odsprzeda części ze starego.
            Przeglądaj regularnie ebay.de - tam na aukcjach od 1e można często za śmieszne pieniądze wyrwać części.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Adam ma racje, późniejsze komplikacje jeśli coś sie stanie nie warte są nawet 400zł wiec lepiej poszukać a myślę że spokojnie za 200zł kupisz wałek, przedzwoń allegro i myślę że trafisz na pewno.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Mechanik mi podpowiedział, że kupując wałek i przekładając go do innej głowicy spowoduje niedopasowanie do łoża w którym się obraca. Zaniosłem wałek do gościa który jest profesjonalistą, mówi że postara się to ładnie pospawać jeśli jest to staliwo, jeśli nie to się nie podejmie. Zobaczę co zrobi i jeśli nawet zrobi to jeszcze się namyślę nad umieszczeniem go w głowicy. Mam dylemat z opinią tego mechanika z tymi używanymi wałkami.

                Komentarz


                  #9
                  Powiem tak, z tego co pamiętam to fakt, taki wałek jak i łoże przejdą przez coś takiego jak docieranie. Wiadomo że zwiększy się trochę luz ale uważam że i tak to będzie dalej w granicach tolerancji.

                  Komentarz


                    #10
                    Witam ponownie, wałek został pospawany, chciałem go zamontować i obrócić kilkakrotnie wałem zobaczyć tak prowizorycznie czy od razu się nie rozpadnie, tak zapobiegawczo i jak dokręcałem zębatkę to puścił spaw. Całe szczęście, że na tym etapie, bo byłem gotów go odpalać.. W każdym razie nie polecam takich praktyk, szukam wałka koledzy. Dalej aktualne

                    Komentarz


                      #11
                      Aż prosi się o stwierdzenie A NIE MÓWIŁEM.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Człowiek uczy się na błędach, mimo swojego oporu warto czasem posłuchać innych Wałek dalej aktualny

                        Komentarz


                          #13
                          Odświeżam.

                          Komentarz


                            #14
                            Może ktoś posiada namiar na kogoś z częściami do XTZ 660? Kurde, panowie lato ucieka a ja jeszcze się nie nacieszyłem moją Tenerką zbytnio

                            Komentarz


                              #15
                              Myślę że ten powinien mieć to czego szukasz

                              http://allegro.pl/item1158602542_yam...silnikowe.html

                              albo jeszcze tu sprawdź

                              http://allegro.pl/item1168960406_yam...60_czesci.html
                              Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X