Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak złożyć rozrząd?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Jak złożyć rozrząd?

    Łańcuszek założony prawidłowo, wg. manuala. Dekompresator też prawidłowo. Mam jednak wątpliwości, których nie znalazłem w innych tematach dotyczących rozrządu. Kręce wałem tak żeby tłok był w GMP, patrze na wałek rozrządu i krzywki ustawiają się w określonym położeniu dla suwu wydechu i w innym dla suwu kompresji. W obu suwach tłok jest w GMP a krzywki skierowane są w inną stronę. Podczas, gdy dolna zębątka łańcuszka rozrządu robi obrót o 360, górna robi obrót o 180 st. Zakładam, że iskra będzie tylko pod koniec suwu kompresji, ale skąd mam wiedzieć, że to nie suw wydechu?
    Nie wiem czy dostatecznie jasno to opisałem, ale Ci co składali rozrząd będą wiedzieć o co chodzi.
    Ostatnio edytowany przez snowball; 2505.

    #2
    A może aparat zapłonowy jest tak skonstruowany, że podczas suwu wydechu też podawana jest iskra i dlatego manual nie wspomina o tym przy montowaniu rozrządu bo nie ma znaczenia, w którym GMP ustawia się rozrząd?

    Komentarz


      #3
      aparat zapłonowy bierze sygnał z wału korbowego - iskra jest za każdym razem w trochę przed GMP.

      Komentarz


        #4
        Ustawiłeś wszystko zgodnie ze znakami na kołach?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          4 ro suw jest tak skonstruowany ze wal musi obrócić się dwa razy do GMP i czujnik na magnecie jest jeden więc iskre masz dwa razy raz w czasie kiedy ja potrzebujesz GMP(sprężanie praca) i drugi raz podczas jak to piszesz podczas wydechy i wtedy tłok będzie znowu u gory iskra tez będzie ale jest nie potrzebna. Tak to najprościej znaki mają pasować co drugi obrót wału a iskra będzie co obrót mam nadzieje ze wyjaśniłem tak najprościej. Tak to skonstruowali
          Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

          Komentarz


            #6
            Potwierdzam, w lutym poskładałem silnik ustawiając tłok po prostu w gmp. Jedna iskra się marnuje, a druga jest wtedy kiedy potrza Będzie się kręcić, bez stresu

            Komentarz


              #7
              Znaki ustawione prawidłowo. Dzięki za wyjaśnienie. Okazuje się już po raz któryś, że jeśli manual milczy na jakiś temat to robi to celowo dopuszczając dowolność.

              Komentarz

              Pracuję...
              X