Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klocki hamulcowe jakiego producenta polecacie ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Koledzy podajcie konkretny symbol klocków Ferodo na tył. Byłem dziś w intercarsie i sprzedawca tak zamotał temat, że sam już nie wiem, które są właściwe

    Komentarz


      #77
      AD631 czy jakoś tak. Kosztują chyba z 50 zł w detalu. Wujowe do szybkich przelotów ale w teren czy do spokojnego pyrkania są OK. Facet z IC podał Ci pewnie jeszcze ze dwa symbole klcków - klocków z tego co pamietam droższych ale nie kupuj ich one są do bardziej sportowej jazdy i na tylnej tarczy ST nie hamują. Zapytaj czy ma jakieś na tył tanie Brembo.

      Chyba, że chcesz Gold Freny bo mam takowe na sprzedaż. A może Nissiny?

      - - - Zaktualizowano - - -

      AD631 czy jakoś tak. Kosztują chyba z 50 zł w detalu. Wujowe do szybkich przelotów ale w teren czy do spokojnego pyrkania są OK. Facet z IC podał Ci pewnie jeszcze ze dwa symbole klcków - klocków z tego co pamietam droższych ale nie kupuj ich one są do bardziej sportowej jazdy i na tylnej tarczy ST nie hamują. Zapytaj czy ma jakieś na tył tanie Brembo.

      Chyba, że chcesz Gold Freny bo mam takowe na sprzedaż. A może Nissiny?



      Chyba to Ferodo FDB ... AG.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #78
        Gdyby kiedyś komuś strzeliło do głowy kupić toto (klocki firmy MAKLAND) http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-y...340253639.html Przestrzegam że nie warto. Wgryzają się w tarczę i rzeźbią ją jak chcą niczym nóż tokarski, uwalając wszystko dookoła czarnym pyłem. Jeszcze gdyby przy tym odrobinę hamowały to nic bym nie pisał, ale nie robią tego. Trzeba było gnieść klamkę aż trzeszczała 4ma palcami żeby motór chciał hamować. Trzeba było je też przypiłować bo nie pasowały do jarzma.
        Dziwne tylko że opinie w necie nie były naganne na ich temat o dziwo wystawiane przez właścicieli CBR itp.
        Ogólnie szkoda tych 35złotych, no chyba że ktoś nie ma pieniędzy to może kupić na kilka chwil i wymienić na normalne klocki.
        Wymieniłem je na VESRAH VD 252 teraz motór hamuje dwoma palcami przy lekkim nacisku. Nawet mój skręcony nadgarstek nie daje o sobie znać przy hamowaniu, gdzie przy maklandach czułem ból za każdym razem gdy naciskałem na klamkę.
        Ostatnio edytowany przez małoś86; 2539.

        Komentarz


          #79
          Zamieszczone przez małoś86 Zobacz posta
          Gdyby kiedyś komuś strzeliło do głowy kupić toto (klocki firmy MAKLAND) http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-y...340253639.html Przestrzegam że nie warto. Wgryzają się w tarczę i rzeźbią ją jak chcą niczym nóż tokarski, uwalając wszystko dookoła czarnym pyłem. Jeszcze gdyby przy tym odrobinę hamowały to nic bym nie pisał, ale nie robią tego. Trzeba było gnieść klamkę aż trzeszczała 4ma palcami żeby motór chciał hamować. Trzeba było je też przypiłować bo nie pasowały do jarzma.
          Dziwne tylko że opinie w necie nie były naganne na ich temat o dziwo wystawiane przez właścicieli CBR itp.
          Ogólnie szkoda tych 35złotych, no chyba że ktoś nie ma pieniędzy to może kupić na kilka chwil i wymienić na normalne klocki.
          Wymieniłem je na VESRAH VD 252 teraz motór hamuje dwoma palcami przy lekkim nacisku. Nawet mój skręcony nadgarstek nie daje o sobie znać przy hamowaniu, gdzie przy maklandach czułem ból za każdym razem gdy naciskałem na klamkę.
          Kolega z sąsiedniego garażu chciał się pochwalić, że do swojej Hondzi CBR 600 (czy 900) kupił znakomite klocki za niewielką kasę - Makland właśnie. Zmienił, jazda próbna, za chwile przyjeżdza i mówi, że za*ebał w śmietnik i porysował błotnik, nacisnął klamkę, a tu jakby po lodzie jechał Szybko zmienił na Carbony L.




          Firma MAKLAND jest jednym z czołowych producentów materiałów ciernych do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych, jak również pojazdów wojskowych, maszyn budowlanych oraz urządzeń portowych.

          ZALEŻY NAM NA IDEALNIE DOPASOWANYCH SKŁADNIKACH MIESZANKI CIERNEJ - OKŁADZINIE
          NA INNYCH AUKCJACH MOŻECIE PAŃSTWO KUPIĆ
          KLOCKI OD SKLEPÓW Z NARZUTEM SPRZEDAWCY
          U NAS KUPUJECIE BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA

          PO ZAKUPIE KLOCKÓW PROSZĘ O MAILA Z DANYMI MOTOCYKLA (marka ,model, pojemność silnika, rok produkcji, klocki na tył czy na przód)
          POSIADAMY TEŻ INNE KLOCKI NA KTÓRA NIE MAMY WYSTAWIONYCH AUKCJI
          ZAPYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ NA MAILA mirekmak2@wp.pl lub telefonicznie 695-343-833
          1. Idealnie dopasowane - do czego? Jakaś charakterystyka?
          2. Ale biznes kur*a, sprzedaje facet do sklepów, sklepy kupują, dają narzut (by coś na tym zarobić), a facet ich ru*ha i sprzedaje po cenie producenta (swojej znaczy się, niższej niż mają sklepy które od niego kupują), a sklepy stoją z towarem na półkach
          3. mirekmak2@wp.pl - biznesmen kurcze, ma firmę a korzysta z komercyjnego maila, dziadostwem zalatuje.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #80
            A ja nie narzekam. Bylem ciekaw co będzie, pewien że w tej cenie to pewnie z sosnowej kory zrobione itd. A klocki jak klocki. Przyglądam sie im regularnie bo mi tarczy szkoda -jeśli miałyby ją rzeźbić. Jeżdżę codziennie po mieście .Klocki MAKLAND założone na przód. Motocykl XTZ660 (92r). Nie grymaszę. Następnym razem kupię nissiny - tak żeby mieć pełne porównanie. Wcześniej, po poprzedniku miałem jakieś chyba EBC złote.


            PS. W gwoli ścisłości i sprawiedliwości- Przypomniałem sobie, ze z przyzwyczajenia po weteranach hamuje pewnie też i trochę silnikiem i tyłem. Może dlatego, ze nie cisnę z reguły samym przodem nie narzekam.


            Kolega z sąsiedniego garażu chciał się pochwalić, że do swojej Hondzi CBR 600 (czy 900) kupił znakomite klocki za niewielką kasę - Makland właśnie. Zmienił, jazda próbna, za chwile przyjeżdza i mówi, że za*ebał w śmietnik i porysował błotnik, nacisnął klamkę, a tu jakby po lodzie jechał Szybko zmienił na Carbony L.
            Bo może kolega powinien wziąć poprawkę na to, ze świeżo założonym klockom wypadałoby dać sie ułożyć
            Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

            Komentarz


              #81
              Spektrum zastosowań GoldFrenów serii AD jest trochę za wąskie dla XTZ, którą bądź co bądź wielu zapuszcza się w off. Jak już to S3, ale tych u dystrybutorów jak na lekarstwo

              Komentarz


                #82
                Porażka z tym S3, są zbyt uniwersalne. Koledze z Lublina wcisnąłem na próbę i przy dużych prędkościach nie dają rady, w terenie OK.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #83
                  Ja zawsze używam AD na przód, nigdy nie narzekałem.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #84
                    Ja zamontowalem komplet na 3 tarcze klocków NHC które są teraz w cenie zimowej 100zl(całość). Wysyłka 15 złotych pobraniowa. Trochę pojezdzilem i prawdę mówiąc są ok mimo negatywnych opinii. Miękkie dosyć ale jak na 2 sezony powinny starczyć a za taka kasę to nie szkoda no i tarcza tak szybko nie idzie. Jak ktoś chce namiary na sprzedawcę to mogę podesłać.

                    Komentarz


                      #85
                      klocki NHC dają rade szczególnie na tyle,dość szybko znikają u mnie ok8tyś,choć kolega na wyjeździe do Gruzji zrobił na NHC 9tyś.km i została jeszcze połowa klocków,są miękkie i nie niszczą tarczy,kupuję je latem czy zimą za ok 30zł na jedną tarczę więc chyba warto,sam na przodzie używam bardziej markowych carbone lorraine ale wiem że da się też na NHC.

                      Komentarz


                        #86
                        Zamieszczone przez yogg Zobacz posta
                        ...

                        Klocki PRZÓD LEWY:

                        Nissin 2P211 ns (Klocki hamulcowe Nissin szosowe Semi-Metallic ) 85 zł
                        Nissin 2P211 st (Klocki hamulcowe Nissin Sintermetalowe ) 160 zł
                        Ferodo FDB497 ag (drogowe) 38 zł
                        Ferodo FDB497 p (on/off road) 75 zł
                        Ferodo FDB497 sg (off road) 95 zł
                        Ferodo FDB497 st (drogowe) 95 zł
                        Brembo 07SU1215 85zł
                        Lucas MCB582 sh (spiek metaliczny) 110 zł
                        Lucas MCB582 si (spiek metaliczny-off road) 90 zł


                        PRZÓD PRAWY + TYŁ

                        Nissin 2P212 st 130 zł
                        Ferodo FDB631 ag 38 zł
                        Ferodo FDB631 p 85 zł
                        Ferodo FDB631 st 98 zł
                        Brembo 07YA2008 98 zł
                        Lucas MCB 604LF 90 zł

                        Nissin TYŁ:
                        2P271 ns 92 zł

                        ...
                        Też przeczytałem kilka stron tego forum i w zeszłym roku w maju kopiłem SBS 638 SI (2 zestawy po 82pln) i 611 SI (1 zestaw 92pln). Mam na nich przejechano mw 11 kkm i powiem, ze hamują świetnie!
                        Tylne mam już do wyrzucenia (coś mi się wydaje, ze wewnętrzny klocek po hamowaniu nie powrócą na swoje miejsce, bo jest już goły, a zewnętrzny jeszcze 1.5mm, jak i te na przodzie).

                        Chciałbym tylko dodać rekomendacje producenta.
                        SBS, TYL:
                        SBS 633 HF - 79pln

                        (i do tego jeden klocek jest nieco grubszy, nisz 638 - 9.7/8.0mm przeciw 8.0/8.0mm
                        O, kurcze!!! Dopiero zrozumiałem, ze, gdybym wiedzial, to bym kupił 633 zamiast 638 na tyl i jeszcze bym pojeździł na nich z pół sezonu tego roku, bo akurat te 1.5mm mi nie starczylo!!!!!

                        Kupie teraz na tył Nissin 2P271NS i porównam z SBSami
                        Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort

                        Komentarz


                          #87
                          Po zmianie z czerwonych EBC na Gold Freny AD czuć poprawę hamowania. Do kilku motocykli zakładałem już Gold Freny, dobry stosunek jakości do ceny

                          Komentarz


                            #88
                            Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
                            Po zmianie z czerwonych EBC na Gold Freny AD czuć poprawę hamowania. Do kilku motocykli zakładałem już Gold Freny, dobry stosunek jakości do ceny
                            Pomimo, że tanie, design jak z czasów Czechosłowacji, sprane kolory to klocki robią dobrą robotę
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #89
                              Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
                              klocki NHC dają rade szczególnie na tyle,dość szybko znikają u mnie ok8tyś,choć kolega na wyjeździe do Gruzji zrobił na NHC 9tyś.km i została jeszcze połowa klocków,są miękkie i nie niszczą tarczy
                              Na tyle - 25kkm i ok 20-30% zużycia. Na przód dopiero mam zamiar założyć. Zobaczymy.
                              http://www.przezswiat.eu

                              https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                              Komentarz


                                #90
                                Mam zamontowane najwyraźniej nowe NHC złote na przodzie i tyle i przy każdym mocniejszym hamowaniu, szczególnie gdy dojeżdżam do świateł, trochę się wstydzę głośnego dźwięku jaki wydają te klocki Mam nadzieję, że się jeszcze ułożą bo jest to niezmiernie irytujące.
                                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X