Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odbijanie roll gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Odbijanie roll gazu

    Koledzy - nie odbija mi. Rolla gaz Plan mam taki - rozebrać, wyczyścić do sucha, zobaczyć czy nic nie obciera o kierę, złożyć. Czy dawać smar pod manetkę, a jeżeli tak to jaki?

    #2
    Z jednej strony to dobrze.... że Ci nie odbija ... ale z innej to akurat źle że to roll-gaz Plan masz dobry i jedyny słuszny - dołącz do planu jeszcze smarowanie linek. po zdjęciu zobacz czy sprężyna na gaźniku dobrze pracuje. Smar - jaki chcesz - ja używam Putoline PTFE do linek - bardzo pomaga w miejscach gdzie coś "ciężko" pracuje..
    Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

    Komentarz


      #3
      Pod rolgaz daj jakiś zwykły smar ŁT. Jak rolgaz nie odbija to znaczy, że linki masz źle poprowadzone lub źle złożyłeś rolgaz.... chyba, że coś nie tak w gaźnikach
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Mi rolgaz nie odbijal jak raz oparlem sie kierownica o sciane i glebiej mie sie wbil handbar prawy musialem odkrecic - sam sie wysunal doslownie milimetry, przykrecic z powrotem i hula
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          #5
          A u mnie na kierownicy zrobiła się ciastolina ze starego smaru. Po czyszczeniu pracuje tak jak powinien pracować 18 letni roll-gaz

          Komentarz


            #6
            Nie smarowac. w zyciu. Zdjac, przeczyscic linki. Najpierw WD-40, potem nasmarowac (ja uzywam telfonowego smaru w sprayu, bedzie w sklepie rowerowym).

            Wyczyscic kiere, wysuszyc. Wyczyscic rolgaz. Zalozyc gume. Jezdzic.

            Tak robie ja, bo tak mnie nauczyl Szparag, i robie tak od dwoch sezonow i sie sprawdza. Hoghw!
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              To dlaczego linki smarujesz? Tu i pod rolgaz kurz wchodzi.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                Przesmarowanie linek nie zaszkodzi, ale np. u mnie było trochę rdzy pod samą manetką, trochę papieru ściernego, trochę smaru- ogólnie robota na 15 minut razem ze zrobieniem sobie herbaty.A w zasadzie czemu nie smarować?
                Ostatnio edytowany przez szaman_elektryk; 3331.

                Komentarz


                  #9
                  bo rollgaz do dobrej pracy zadnego smaru nie potrzebuje. bez tego chodzi bardzo elegancko, a smar by mi lepil i wiazal syf, ktory wpada.

                  robie tak tez z tego powodu, ze tak sie nauczylem, sprawdza mi sie to idealnie, wiec nie widze powodu do zmiany. Pewnie Szparag potrafi to jakos rozsadniej wytlumaczyc, a ja po prostu, mu ufam. (tak jak innym mechanikom, ktorych patenty sie u mnie sprawdzaja).
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    ja linki smaruje przelewam olejem przekłądniowym. a rolgaz skaładam na sucho. delikatnie tylko smaruje prowadnice linekna rolgazie. kiera ma byc gładka i sucha...
                    jak posmarujesz kiere to lepkosc smaru na takiej powierzchni skutecznie przykleja rolgaz do kiery i nie chodzi.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X