Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocniejszy gażnik do xtz 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mocniejszy gażnik do xtz 660

    Witam jestem w trakcie przebudowy i potrzebuje pomocy z czego można dopasować gażnik do xtz 660 by moto było mocniejsze czekam na konkrety i z góry dziękuje

    #2
    Uprzedzając co niektórych, trzymających się zasad to najlepiej byłoby się przywitać w nowym temacie w powitalni, a nie podpinać pod innego kolegę ...
    A co do pytania to temat niedawno był poruszany w takim przypadku: http://www.xtzclub.pl/threads/10599-...650-do-xtz-660

    Komentarz


      #3
      Witam dzieki za linka . Ale ja potrzebuje nie zastępczego ale jakiegoś bardziej wydajnego mocniejszego z większym kopem ponieważ silnik mam rozwiercony na 700 cm to pora na zmianę gażnik czekam na konkrety tylko w temacie pozdrawiam

      Komentarz


        #4
        Gdybyś odpowiedź znalazł gdzieś poza forum - może sam kombinował to podziel się z nami info

        Komentarz


          #5
          Właśnie że w tym temacie jest problem a do końca przebudowy został gażnik tylnię zawieszenie kompletne i tylnie plastiki bo resztę spasowałem od ktm i husgvarny i czekam na jakiś punkt zaczepienie morze komuś sie obiło o uszy taki temat dalej liczę i czekam pozdrawiam

          Komentarz


            #6
            A nie można wsadzić gaźnika od raptora 700?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              O ile dobrze kojarzę to raptory i gryzlaki 700 miały już wtrysk.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                z DR 750?

                Komentarz


                  #9
                  Tu akurat będzie problem bo w przeciwieństwie do teikei tu są gardziele o równej średnicy . W 660'tce są 26/35 więc gaźniki trzeba by zdystansować i pewnie pokombinować z dyszami w jednym z nich.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    I tak trzeba będzie kombinować. Gdzieś na advrider.com widziałem modyfikacje z wkładaniem gaźnika pojedynczego, już nie pamiętam z czego.

                    Komentarz


                      #11
                      opcja z dr 750 jest do rozważenia morze jeszcze jakieś pomysły do raptora nawet tego starego są za duże i nie ma miejsca !

                      Komentarz


                        #12
                        Moim zdaniem sensowną opcją może być porządny remont oryginalnego teikei, wymiana dysz na większe ,do tego mała kombinacja z tłoczkiem w części podciśnieniowej i trochę dłubaniny w airboxie. Do tego wymień jeszcze wydech na swobodniejszy i efekt na pewno odczujesz. Natomiast cudów nie oczekuj bo pojemność wzrasta raptem o dwadzieścia parę cm i bez głębszych zmian w silniku szału ni ma
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #13
                          W zasadzie mam założyłem bak plastikowy od ktm 620 zawias marzocchi husgvarny 420 z brembo przebudowaną czachę na pionowe soczewy i zestaw rally set na aluminiowej ramie wydech Arrow Pari Dakar przelotowy silnik 700 cm kanapę od 620 i jakieś 15 kg mniej i została mi sprawa tego gażnika tylnego zawieszenia i plastików w zasadzie to jest efekt jakiś 5 lat mozolnych prac co umiem robię sam bo dużo taniej i jaka przyjemność czekam na jakieś opcje bo ten mój gażnik jest już słaby a wymiana dysz to za mało al dzięki i pozdrawiam

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                            Tu akurat będzie problem bo w przeciwieństwie do teikei tu są gardziele o równej średnicy . W 660'tce są 26/35 więc gaźniki trzeba by zdystansować i pewnie pokombinować z dyszami w jednym z nich.
                            Z tym nie ma problemu ja założyłem równe gaźniki mikuni i muszę powiedzieć że wystarczyła regulacja składu mieszanki i660tka ładnie zaczęła pracować. Największy problem to krućce bo jest sporo rzeźbienia a do połączenia z airboxem praktycznie nie ma miejsca na jakiekolwiek manewry co prawda mam to połączone ale nie jest to czego bym oczekiwał tak że trzeba przemyśleć czy gra jest warta świeczki

                            Komentarz


                              #15
                              ja nie mam problemu z pracą silnika na oryginalnych gażnikach bo pracują dobrze ale chce założyć gażniki które dodadzą mu większego kopa i które tu założyć lub kupić nowe tylko jakie ???

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X