Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Oddam w dobre ręce moją Teresę

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Oddam w dobre ręce moją Teresę

    20140416_173259.jpg
    20140416_173032.jpg
    20140416_173357.jpg
    20140416_172751.jpg
    20140416_173148.jpg
    20140416_172943.jpg
    20140416_172830.jpg
    20140416_172651.jpg
    20140416_172453.jpg
    20140416_172407.jpg
    20140416_172226.jpg
    20140416_172208.jpg
    *

    Yamaha XTZ 750

    Rok produkcji 1990 ( pierwsza rejestracja 08.05.1991 , pierwsza rejestracja w kraju 16.02.2007 )

    Przebieg 69290 km

    Przegląd do 12.09.2014

    Ubezpieczenie PZU do 15.02.2015

    *

    Historia , przebieg prac i poniesionych kosztów :

    *

    Motor kupiłem we wrześniu 2012 roku ( wymiana miski olejowej + olej )

    Teresa ponad standard posiada sprężyny progresywne , stopa centralna , nowszy regulator napięcia i kuferek centralny )

    *

    Luty / marzec 2013

    Duży przegląd w serwisie yamahy Moto46 Szczecin ul. Kurza 4

    Ogólne sprawdzenie motocykla ( sinik , rama , zawieszenie , hamulce, instalacja )

    Wymieniono klocki , tarcze hamulcowe tył + przód , przednia opona , łożysko przednie koło , manetki Scott , klamki/dzwignie sprzęgła i hamulca , świece , filtry i płyny ustrojowe

    koszt około 1800 zł

    *

    14.05.2013

    Nowy napęd ( przednia , tylna zębatka 16/46 + łańcuch wzmocniony DID 520 VX2 X-Ring zakuty ) wymiana łożyska wybieraka tylne koło

    Koszt 580 zł

    *

    31.05.2013

    Naprawa gaźników + synchronizacja

    Wymieniono iglice , rurki emulsyjne , zaworki ssania , membrany , wszystkie oringi i uszczelki komory pływakowej ( części KEDO ) spalanie spadło z 9 na 5,5 litra

    Koszt około 600 zł

    *

    29.10.2013

    Regeneracja tłumika

    Naprawa wkładu + wymiana całego płaszcz ( nierdzewka )

    Koszt 250 zł

    *

    18.02.2014 *( 68543 km )

    Regulacja luzów zaworowych

    Wymiana łańcuszka rozrządu DID

    Wymiana oleju VALVOLINE DURABLEND 4T 20W-50

    Wymiana płynu chłodniczego

    Wymiana świec na irydowe

    Na nowym rozrządzie przejechałem 747 km

    Koszt około 800 zł

    *

    22.02.2014

    Malowanie wahacza + naklejki DELTABOX SWINGARM

    *

    W tym roku mieliśmy jechać w Bieszczady L*. Na nowym rozrządzie przejechałem 747 km

    To by było na tyle z grubsza .

    A teraz konkrety . W ubiegłym tygodniu wracałem z pracy do domu Teresą ( 7,5 km ) . Mniej więcej w połowie drogi usłyszałem dobiegający stukot z silnika . Wolno bez nadmiernej prędkości dojechałem do garażu , nie gasząc motoru . Na wolnych obrotach przegazowałem do około 6000 obrotów i motor zgasł . Próbowałem odpalić , ale silnik się nie obracał . Rozrusznik nie kręcił tylko słychać było cykanie . Odpuściłem dalsze próby odpalenia , wstawiłem motor do garażu podłączyłem akumulator do ładowania i poszedłem do domu . Na drugi dzień rano motor zakręcił rozrusznikiem dwa trzy razy i znów silnik się zblokował . Nie mam pojęcia co się stało . Jestem laikiem nie znam się na silnikach . Poczytałem w Internecie , że mogła się obrócić panewka lub zatarł się tłok w cylindrze . Na pewno będzie trzeba rozebrać silnik , a nie wróżyć z fusów . Ja daje sobie spokój i wystawiam go na sprzedaż za 3900 zł . Na razie nie wystawiam go na aukcjach , tylko na naszym forum . Wszystkie prace , wymiany części ww. są udokumentowane zdjęciami . Do Teresy jeszcze dokładam wszystko to co nagromadziłem to tej pory .

    Więcej informacji udzielę pod numerem telefonu 501 55 13 13

    *

    *

    *
    sigpic "...viva la pasion del enduro..."

    #2
    Oferta wystawiona jest już na aukcjach internetowych.
    Podaję linki do aukcji :


    Cena oczywiście do negocjacji , dla forumowicza z xtzclub cena będzie z dobrym rabatem . Zadzwoń na pewno się dogadamy .
    Teresa ma dużo części przez ze mnie wymienionych w bardzo dobrym stanie , a niektóre wręcz nowe z bardzo małym przebiegiem . Dużo drobnych życzy nie podalem w opisie jak wyższa nawa kierownica , nowe linki , poprawiony wałek zdawczy itd... Na szczegółowe pytania odpowiem przez telefon .
    Pozdrawiam Andrzej vel Pabin
    sigpic "...viva la pasion del enduro..."

    Komentarz


      #3
      Mogę zacząć?

      Przygarnę prawy boczek i może bak, jak będziesz ją puszczał na części.

      Komentarz


        #4
        Ja bym wydech przygarnął Razem z kolektorami.

        Komentarz


          #5
          To ja moduł, gaźniki zależnie od ceny ;d
          Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
          Adwenczur Klab FB
          Adwenczur Klab w sieci

          Komentarz


            #6
            Seitaro, Wojtekk, szafura - nie obraźcie się na mnie, ale powiem Wam z doświadczenia:
            takie teksty o sprzedaży na części tylko wk***ją sprrzedającego. Jakby chciał na części, to by napisał. Wasze
            życzenia taniego kupienia atrakcyjnych elementów pozostaną życzeniami, póki sprzedający sam o tym nie zdecyduje.

            Sorry, Pabin, że tak za Ciebie, ale niedawno to przechodziłem z DRZ-ką - nawet nie wiecie ilu w internecie jest
            ,,fachowców'' od mechaniki i marketingu, co mi tłumaczyli długo i namiętnie, że ,,mi sie opłaci'', że ,,nikt nie kupi'',
            że ,, ----taka ich faszystowska mać----''. Przez miesiąc min. 2 telefony dziennie: ,,a bo ja tylko
            po bak/osłony/cwindelek-do-wihajstra/powietrze-z-dętek/olej-z-filtra, itp. pierd***nie.

            Więc - konkluzja taka: trzymajmy standardy, proszę Was (!!) Znam inne fora, gdzie się tego nie robi....
            Sowizdrzał
            KTM 750 6T
            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

            Komentarz


              #7
              Dzięki Adam
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Pabin Zobacz posta
                [ATTACH=CONFIG]16683[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16684[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16685[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16686[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16687[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16688[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16689[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16690[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16691[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16692[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16693[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]16694[/ATTACH]
                *

                Yamaha XTZ 750

                Rok produkcji 1990 ( pierwsza rejestracja 08.05.1991 , pierwsza rejestracja w kraju 16.02.2007 )

                Przebieg 69290 km

                Przegląd do 12.09.2014

                Ubezpieczenie PZU do 15.02.2015

                *

                Historia , przebieg prac i poniesionych kosztów :

                *

                Motor kupiłem we wrześniu 2012 roku ( wymiana miski olejowej + olej )

                Teresa ponad standard posiada sprężyny progresywne , stopa centralna , nowszy regulator napięcia i kuferek centralny )

                *

                Luty / marzec 2013

                Duży przegląd w serwisie yamahy Moto46 Szczecin ul. Kurza 4

                Ogólne sprawdzenie motocykla ( sinik , rama , zawieszenie , hamulce, instalacja )

                Wymieniono klocki , tarcze hamulcowe tył + przód , przednia opona , łożysko przednie koło , manetki Scott , klamki/dzwignie sprzęgła i hamulca , świece , filtry i płyny ustrojowe

                koszt około 1800 zł

                *

                14.05.2013

                Nowy napęd ( przednia , tylna zębatka 16/46 + łańcuch wzmocniony DID 520 VX2 X-Ring zakuty ) wymiana łożyska wybieraka tylne koło

                Koszt 580 zł

                *

                31.05.2013

                Naprawa gaźników + synchronizacja

                Wymieniono iglice , rurki emulsyjne , zaworki ssania , membrany , wszystkie oringi i uszczelki komory pływakowej ( części KEDO ) spalanie spadło z 9 na 5,5 litra

                Koszt około 600 zł

                *

                29.10.2013

                Regeneracja tłumika

                Naprawa wkładu + wymiana całego płaszcz ( nierdzewka )

                Koszt 250 zł

                *

                18.02.2014 *( 68543 km )

                Regulacja luzów zaworowych

                Wymiana łańcuszka rozrządu DID

                Wymiana oleju VALVOLINE DURABLEND 4T 20W-50

                Wymiana płynu chłodniczego

                Wymiana świec na irydowe

                Na nowym rozrządzie przejechałem 747 km

                Koszt około 800 zł

                *

                22.02.2014

                Malowanie wahacza + naklejki DELTABOX SWINGARM

                *

                W tym roku mieliśmy jechać w Bieszczady L*. Na nowym rozrządzie przejechałem 747 km

                To by było na tyle z grubsza .

                A teraz konkrety . W ubiegłym tygodniu wracałem z pracy do domu Teresą ( 7,5 km ) . Mniej więcej w połowie drogi usłyszałem dobiegający stukot z silnika . Wolno bez nadmiernej prędkości dojechałem do garażu , nie gasząc motoru . Na wolnych obrotach przegazowałem do około 6000 obrotów i motor zgasł . Próbowałem odpalić , ale silnik się nie obracał . Rozrusznik nie kręcił tylko słychać było cykanie . Odpuściłem dalsze próby odpalenia , wstawiłem motor do garażu podłączyłem akumulator do ładowania i poszedłem do domu . Na drugi dzień rano motor zakręcił rozrusznikiem dwa trzy razy i znów silnik się zblokował . Nie mam pojęcia co się stało . Jestem laikiem nie znam się na silnikach . Poczytałem w Internecie , że mogła się obrócić panewka lub zatarł się tłok w cylindrze . Na pewno będzie trzeba rozebrać silnik , a nie wróżyć z fusów . Ja daje sobie spokój i wystawiam go na sprzedaż za 3900 zł . Na razie nie wystawiam go na aukcjach , tylko na naszym forum . Wszystkie prace , wymiany części ww. są udokumentowane zdjęciami . Do Teresy jeszcze dokładam wszystko to co nagromadziłem to tej pory .

                Więcej informacji udzielę pod numerem telefonu 501 55 13 13

                *

                *

                *
                Skoro tyle zrobiłeś w tym moto to ja bym nie opuszczał.
                Znalazł bym walniętego TDM z silnikiem albo sam silnik i wsadził go do ST
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez giani Zobacz posta
                  Skoro tyle zrobiłeś w tym moto to ja bym nie opuszczał.
                  Znalazł bym walniętego TDM z silnikiem albo sam silnik i wsadził go do ST
                  Też się dziwię, że chce odpuszczać, jeżeli w serwisie Yamahy zostawił 1800 zł za przegląd, to w tej cenie widziałem na allegro silnik, szybka podmiana i w drogę, a z tego silnika jeszcze jakieś części da się sprzedać.
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Witam Pany .
                    Sowizdrzal dzięki za słuszną uwagę , podpisuję się dwoma rękami pod Twoją wypowiedzią .
                    Rootolf sam się sobie dziwie , a tak naprawdę to może dobry pretekst żeby zmienić sprzęta
                    Co do samych części , niestety nie będę mógł pomóc . Mimo moich ogromnych chęci Ponieważ w dniu dzisiejszym Teresa opuściła moje skromne progi garażu .
                    Tak więc temat jest do zamknięcia .
                    Serdecznie pozdrawiam Andrzej vel Pabin
                    sigpic "...viva la pasion del enduro..."

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X