Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 660 dławi się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] XTZ 660 dławi się

    Witam mam problem motor jakby był zdławiony jeszcze przez oryginalny wydech założyłem stary od innego motocykla i całkiem inna reakcja na gaz była silnik żwawszy i lepiej ciągnął. Jest teraz dylemat wydech, co założyłem na próbę nie założę żeby to miało ręce i nogi a wiejski tuning to średnio mi się widzi. Oryginalny tłumik od XTZ 660 da radę jakoś rozebrać i wyciąć jedną komorę żeby miała jak lepiej oddychać nie chodzi mi tutaj o zrobienie pełnego przelotu. Pomocy a i dodam, że silnik był serwisowany przed sezonem chodzi mi tylko o wydech, co z nim zrobić? Pozdrawiam

    #2
    Wszystko można, kwestia tylko narzędzi i chęci,
    możesz oryginał pociać i kombinować, ja bym poszukał jakiegoś akcesoryjnego z homologacją.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Laser pro duro czy jakoś tak sprawdzam od 2 mc allegro, olx i jeden był tydzień temu za 250 wystawiony a chciał koles 300zł. A jakie jeszcze podejdą tłumiki?

      Komentarz


        #4
        leo czy akrap też, kwestia tylko ceny i przerobienia kolektora przed wydechem
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Będzie trzeba jeszcze szukać na aledrogo może na ebay zacznę szukać.

          Komentarz

          Pracuję...
          X