Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O-ring pokrywy filtra oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] O-ring pokrywy filtra oleju

    Cześć!!!

    Potrzebuję ten mały o-ring z tulejką do pokrywy filtra oleju. Szczerze mówiąc nie wiem co się z nim stało ale go nie mam... Macie może pomysł czym go zastąpić???

    pokrywa.jpeg

    #2
    Pewnie został zagubiony przy wymianie oleju.
    Skontaktuj się z Lukassem. Może Cię po ratuje.
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      #3
      Też tak przypuszczam

      Potrzebuję jednak szybkiego rozwiązania problemu a znając życie (czytaj Forumowiczów) na pewno i na to mają swój sposób.

      Komentarz


        #4
        tu nie bardzo jest co doradzać, jak tylko kupić dedykowany do tego celu.
        On tam co prawda tylko uszczelnia tą tulejkę, ale żeby się nie okazało, że jak coś źle dobierzesz to zniknie ciśnienie oleju i zepsujesz silnik, bo się np. przytrą panewki.
        To jest groszowa sprawa i nie ma sensu cudować.
        Jeżeli Lukass nie będzie miał w sklepie, to chyba gdzieś mi się wala po garażu używka, ale na 100% nie jestem pewien.
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
          Jeżeli Lukass nie będzie miał w sklepie, to chyba gdzieś mi się wala po garażu używka, ale na 100% nie jestem pewien.
          Rootolf! Gdybyś był na tyle uprzejmy i sprawdził czy masz i gdybyś jeszcze mógł jutro mi wysłać to może na piątek był by u mnie, na czym mi zależy. Będę zobowiązany.

          Komentarz


            #6
            Ale tulejkę masz? Bo bez niej i tak nic nie zrobisz.
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              #7
              Nic z tych rzeczy... tylko dziura! Nawet nie wiem czy to po ostatniej wymianie czy wcześniej ale dopiero dzisiaj zauważyłem, że się poci dekiel w tym miejscu. Do tej pory był ok.

              Komentarz


                #8
                Tak na prawdę to ona chyba jest do utrzymania tego oringu we właściwym miejscu.
                Ale mogę się mylić. Tak czy siak jest potrzebny.
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #9
                  też chętnie bym się załapał na namiary na taką tulejkę nie miałem takowej już przy zakupie moto- obecnie jest sylikonem doszczelnione ale nie jest na 100% to bezpieczne. kontrolka ciśnienia oleju mnie uspokaja troche, ale jak wspomniałem chętnie kupię również

                  Komentarz


                    #10
                    Silikon dałeś na całym obwodzie czy tylko wokół brakujacej tulei? Doraźnie biorę pod uwagę takie rozwiązanie.

                    Komentarz


                      #11
                      wokół brakującej tulejki tylko. miejsce, gdzie jest filtr jest uszczelniona oringiem. jak masz kontrolkę oleju to spadek ciśnienia zauważysz

                      Komentarz


                        #12
                        No toszte oringi w komplecie z filtrem być powinny http://sklep.riderparts.pl/produkt/m...ro-mf145-hf145 W razie czego mam chyba gdzieś dwa duże osobno, poszukam w garażu.

                        Komentarz


                          #13
                          ja akurat w lokalnym sklepie brałem i nie było żadnego oringu niestety

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                            też chętnie bym się załapał na namiary na taką tulejkę nie miałem takowej już przy zakupie moto- obecnie jest sylikonem doszczelnione ale nie jest na 100% to bezpieczne. kontrolka ciśnienia oleju mnie uspokaja troche, ale jak wspomniałem chętnie kupię również
                            To, że masz ciśnienie na rurce doprowadzającej olej do głowicy (zakładam, że tam masz zainstalowany czujnik) nie oznacza, że masz prawidłowe ciśnienie na panewkach.

                            Zamieszczone przez POMI@N Zobacz posta
                            Rootolf! Gdybyś był na tyle uprzejmy i sprawdził czy masz i gdybyś jeszcze mógł jutro mi wysłać to może na piątek był by u mnie, na czym mi zależy. Będę zobowiązany.
                            Dopiero teraz czytam Twojego posta, więc siłą rzeczy nie poszedłem wczoraj, poza tym wczoraj już byłem w piżamce i ciepłych kapciach
                            Zresztą tulejkę musiałbyś mieć, jak nie wywaliłem, to miałem też jakąś, ale to sprawdzę dzisiaj popołudniu.
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #15
                              Ciśnienie w całym układzie jest podobne. Jeżeli jest prawidłowe ciśnienie na rurce doprowadzającej do głowicy (prawie ostatni element smarowania) to na wcześniejszych "ujściach" też powinno być ok. Nie ma co dyskutować - powinna być oryginalna tulejka uszczelniająca, a nie sylikon który może zostać wypchnięty pod ciśnieniem oliwy

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X