Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kierunek Albania - Lipiec 2014

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kierunek Albania - Lipiec 2014

    Dopiero co wróciliśmy z Mariolą z Maroka a już nas korci żeby gdzieś jechać. Tym razem planujemy Bałkany kierunek Albania a po drodze na pewno Czarnogóra i Bośnia
    Plan jest na 2-3 tygodnie start na początku lipca. Wiem gorąco i turyści ale urlop w innym terminie odpada
    Ogólne założenia:
    - nie zapierdalamy
    - jeśli nie ma takiej potrzeby nie robimy 1000km/dzień
    - staramy się omijać zatłoczone pełne turystów miejsca
    - nocujemy najtaniej jak się da: namiot na dziko albo camping w ostateczności pensjonat.
    - lubimy off ale taki którego da się przejechać bez większego stresu zapakowanym klocem na oponach dualowych i takich tras będziemy szukać. Wielkie kamloty i głębokie błoto odpada.
    - jemy lokalne jedzenie w podłych barach albo sami coś paskudnego gotujemy
    - planujemy trochę przed wyjazdem ale plany są po to żeby je zmieniać.
    - Nic nie musimy, wszystko robimy na lajcie i bez stresu. Bezpieczeństwo podstawą udanej wyprawy.

    Czytałem już trochę relacji na różnych forach ale czekamy na podpowiedzi co warto a co omijać oraz ewentualne tracki.
    Teraz rzecz najważniejsza. Jeśli jest jakiś szaleniec (albo kilku) którzy chcieliby się wybrać z nami serdecznie zapraszamy
    Ostatnio edytowany przez johny_b; 2991.

    #2
    polecam mojego blogaska:



    oraz



    w Czarnogorze omijajcie Budve, HercegNovi, Petrovac i Ulcnij.
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #3
      Dzięki ofca wiedziałem że z Bałkanami można na Ciebie liczyć, na bloga już wcześniej zaglądałem

      Komentarz


        #4
        a w BiH omijajcie Medzugorie (no chyba, ze wiara Was tam pcha) i Mostar to tak na kawke tylko z widokiem na most.
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #5
          ofca wpadnij na zlot to pogadamy o Bałkanach przy ognisku

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez johny_b Zobacz posta
            - lubimy off ale taki którego da się przejechać bez większego stresu zapakowanym klocem na oponach dualowych i takich tras będziemy szukać. Wielkie kamloty i głębokie błoto odpada.
            W ogólności - w Bośni OFF odpada, bo miniasto trochę. Czarnogóra i Albania - ok, z tym że drogi w MNE,
            które myślisz że są dzikie, to są zasfaltowane, a w AL te drogi, które myślisz, że są zaasfaltowane, to są dzikie

            Błota się tam nie spodziewaj. to nie Karpaty. Tam same kamory i dobierz twarde dobre gumy na przód

            Pogadamy na zlocie ArturS ma to naprawdę dobrze oblatane (i ślady, i gumy)
            Sowizdrzał
            KTM 750 6T
            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

            Komentarz


              #7
              o offie cytuje odpowiedz z innego watku, zeby ktos kto bedzie to czytal za jakis czas nie odniosl takiego wrazenia, ze OFF i Bosnia wykluczaja sie nawzajem.

              sowizdrzal - nieprawda - spojrz chociazby na moje zdjecia z tego roku. sa tam spoko szutrowe drogi, ze wsi do wsi, wzdluz Driny, etc. one sa bezpieczne, bo uzywane przez miejscowych.
              Na azymut to bym nie jezdzil czy tam 'do lasu' - przynajmniej tak na pale. Trzeba sie pytac miejscowych i spokojnie mozna sporo przejechac bez asfaltu. Trzeba sie tylko zaopatrzyc w dobra papierowa mape, troche popytac, troche postarac i bedzie ok.

              to co czym pisze johny_b to na luzie. klasa trudnosci tych szutrow to Golf II - czyli Golfem dwa na luzie przejedziesz.
              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

              Komentarz


                #8
                Ano zgadza się - jeśli będziesz się trzymał drogi, którą jeżdżą miejscowi to ryzyka praktycznie nie ma.
                Sowizdrzał
                KTM 750 6T
                Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                Komentarz

                PracujÄ™...
                X