Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelnienie wydech - kolektor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Uszczelnienie wydech - kolektor

    W sprzedaży są dostępne takie "tulejki" uszczelniające. Wszystko pewnie fajnie, gdyby nie ta cena. Wychodzi na to połączenie (2 szt.) ok. 50zł + poczta. Sporo ...
    Różnica między średnicą rur kolektora a wydechem jest stosunkowo duża.
    Ja do tej pory w tego typu miejscach stosowałem z powodzeniem białą taśmę teflonową. Przy czym były to wydechy jednorurowe (Junak), o zbliżonej średnicy, więc bez problemu można było końcówkę wydechu wkręcić. Tu trochę zabawy jest.
    Macie jakieś inne pateny\pomysły?

    #2
    Możesz przespawać rury wydechu na mniejszą średnicę i uszczelnić cementem do wydechów, stosują taki w zakładach montujących tłumiki, ale nie bardzo się opłaca, bo przy dobrych wiatrach może będziesz do przodu z jakieś 5 zł
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Jedna oryginalna uszczelka (siatka) miedziana to koszt 135 zł

      Próbowałem kiedyś na specjalne bandaże, sznury, cementy.... na uj się to nadaje. Gdyby to własnie była jedna rura to można kombinować, ale są dwie....
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        ja kombinowałem z kocami gaśniczymi jednak ciężko szczelnie owinąć rury i założyć wydech bo paski koca zsuwają się i nie uszczelniają dokładnie. Ostatecznie po kilku jazdach je i tak wydmuchało

        Komentarz


          #5
          Nikt nie mówił że bedzie tanio, ja po zakupie od razu kupiłem dwie nowe uszczelki bo mnie to pierdzenie wkurzało strasznie. Moje nerwy podczas jazdy są bezcenne
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Melduję, że mimo szczerych chęci (zakup i próba montażu "fachowych" uszczelnień), moje uszczelnienie wydechu z rurami będzie jednak na bazie taśmy teflonowej (19mm x 15m x 0,20mm). Żałuje, tylko że znów nie posłuchałem samego siebie. Chciałem tak dobrze, że i tak koniec końców kij z tego wyszedł. A przy następnych ewentualnych zabawach spróbuję czegoś takiego:

            Komentarz


              #7
              Kombinowałem w ST kolegi swego czasu i wykorzystałem coś takiego;http://asmot.bydgoszcz.pl/laczniki-m...sy-tp-04m.html
              Taśmę odrobinę "rozpulchniłem" i nasączyłem pastą-cementem do wydechów. Dobre pół sezonu trzymało perfekcyjnie, a później nie wiem bo koleżka sprzedał jamanę gdzieś do Wawy.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Ja https://www.google.pl/search?q=sznur...w=1366&bih=667
                Tylko kup dość cienki. Jak się z zewnątrz po założeniu tłumika dobrze dobije, a potem skręci to trzyma elegancko. Zrobiłem to rok temu - siedziało cały sezon, teraz po remoncie i zdjęciu tłumika zrobiłem 1500 i nadal się sprawdza
                Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                Adwenczur Klab FB
                Adwenczur Klab w sieci

                Komentarz


                  #9
                  Na allegro najmniejszy rozmiar takiego sznura to 4mm x 4mm.

                  Komentarz


                    #10
                    Odświeżam temat. Poszedłem za radą Szafury. Kupiłem na allegro sznur\szczeliwo do pieca oraz sznur/szczeliwo grafitowe. Oba w min. rozmiarze, czyli 4mm x 4mm.
                    Uszczelniłbym tym samym grafitowym, ale okazało się, że jednak 1m to za mało. Wiec końcówkę uszczelniłem, dopchałem tym białym sznurem. Oba sznury tak czy siak, trzeba było rozmłotkować, żeby były bardziej płaskie. Oczywiście same wejścia tłumika, przed montażem sznura tez warto rozchylić.
                    Patent działa. Nic nie dmucha, nic nie słychać. A do tego nie dało się całkowicie skręcić obejm (w przeciwieństwie do wcześniejszej taśmy teflonowej - czyli coś między rurą a wydechem siedzi.
                    Koszt z przesyłką to 9,25zł (sprzedawca: kontaktwloclawek).

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X