Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naprawa połamanych plastików

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Naprawa połamanych plastików

    związku z pytaniami dot. sposobu naprawy połamanych plastików założyłem nowy temat ... sposób podpowiedziany przez gościa (handlarza), doradzającego jak najlepiej łączyć plastiki samochodowe

    potrzebne rzeczy:
    - metalowa siatka ... ja użyłem siatkę ochraniającą membranę ze starego głośnika
    - planik do grzania siatki
    - druga osoba, lub np. kropelka aby złączyć elementy bo osoba naprawiająca będzie potrzebowała obie ręce

    Siatkę pociętą w niewielkie paski - w przypadku motocyklowych plastików 3/1 cm ostro nagrzewałem do czerwoności i od tyłu wtapiałem w złożone plastiki delikatnie dociskając np. śrubokrętem, aby rozgrzany plastik "przelazł" przez otwory w siatce.
    Najlepiej poćwiczyć wcześniej na innych plastikach, bo trochę wprawy będzie potrzebne

    Zależnie od miejsca łączenia jak sklejone elementy jeszcze zbyt mocno się uginają (tak miałem w przypadku swoich plastików) dokleiłem od tyłu siatkę z włókna szklanego smarując żywicą

    Później od przodu nakładałem szpachel i tarcie, tarcie, tarcie

    W efekcie po glebie na tak naprawiony element powstało nowe pęknięcie, ale obok poza miejscami łączenia siatką i żywicą



    20140402_020245.jpg20140402_020432.jpg20140403_020514.jpg20140403_020635.jpg
    Ostatnio edytowany przez Gandalf; 3098.

    #2
    podbijam temat.

    oprocz tego ze rozwalona przednia owiewke i mocowanie szyby (calosc trzyma sie na drut i trytki) chcialbym sobie odswiezyc tanim kosztem terese.

    Jak to zrobic?

    1. musze polepic metoda Gandalfa owiewki
    2. musze znalezc jakies śrubki którymi je poskrecam (ma ktoś jakies doswiadczenia poza tym starym watkiem - http://www.xtzclub.pl/threads/417-Mocowanie-owiewek ?)
    3. rozwazam lakierowanie (calosc np. na bialo) we wlasnym zakresie. warto sie z tym bawic? ktos probowal to zrobic sam z rozsadnym skutkiem?
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #3
      Oddaj do klejenia? To nie kosztuje wiele.

      Polecam gościa: 505 734 968

      elizy orzeszkowej 6
      05-270 Marki

      Komentarz


        #4
        Metoda Gandlafa w uproszczeniu jest używana przeze mnie od wielu lat, mata szklana i żywica, robię z tego i łączenia popękanych owiewek jak i przy odrobinie cierpliwości pourywane uszy czy to czachy, czy wypełnienia zegarów. Trwalsze to niż oryginalne i do tej pory nie zawiodło, dlatego Owca polecam, szybko i skutecznie.
        A propo klejenia, to chyba chodzi o tzw. spawanie dobranym odpowiednio tworzywem. Testowałem i mata szklana wytrzymuje większe obciążenia.

        Komentarz


          #5
          ok. a jakas tania i prosta opcja na malowanie plastików?

          na jakie śruby poskręcać owiewki (wszystko mam aktualnie na drut).
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Najtaniej oczywiście pomalować samemu sprayem, można dobrać kolor pod oryginał w mieszalni i poprosić o nabicie spray-u. Osobiście zawoziłem owiewkę do lakiernika, żeby mi położył podkład na przygotowaną powierzchnię i resztę zrobiłem sam, czyli baza plus bezbarwny. Podkład, bo kładzione w sprayach się odparzały i nie mogłem nic dalej zrobić.
            A teraz mam przygotowany zbiornik i znowu owiewkę, ale zawożę całość do lakiernika, żeby mi to zrobił po znajomości, czyli taniej

            Komentarz


              #7
              a jaki jest tego z grubsza koszt i jak przygotować owiewke?
              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

              Komentarz


                #8
                Do lakiernika?
                Owiewka musi być przede wszystkim poklejona i bez pęknięć, wyszpachlowana w miejscach koniecznych. Używam zwykłej szpachli samochodowej, najmniej nakładam jak się da.
                Lakierowanie owiewki bocznej.
                1. Podkład: zapłaciłem ostatnio u takiego sobie lakiernika 30 PLN.
                2. Na gotowo: 150-200 PLN czyli lakierowanie, podkład plus ewentualnie szpachla. U bardzo dobrego lakiernika, który robi mi plastiki i inne rzeczy do motocykli szosowych ceny x 2 i nawet x 3.

                Koszt dorobienia lakieru i nabicie bazy: 60PLN do mojej czerwonej teresy.
                Podkład 30-50 PLN.
                Klar - tu mam problem, bo te ze sprayów są do bani.

                Komentarz


                  #9
                  ok, a śruby do owiewki (do czachy)? pytam, bo aktualnie nie mam żadnej:



                  ktoś próbował to?

                  wiem co mi się nie sprawdziło w ogóle:

                  zatrzaski

                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Ofca, jesli srednica pasuje to sie nada, te gumki wchodzą w plastik i się rozszerzają w trakcie wkręcania wkrętów.

                    Komentarz


                      #11
                      dzięki!
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X