Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wezykowanie przedniego kola

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Ja bym stawiał na oponę, pewnie masz na oponie Made i Brasil. Śmietnik niestety.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Ja bym stawiał na oponę, pewnie masz na oponie Made i Brasil. Śmietnik niestety.
      To sie zdarza. Ale.. jest całe mnóstwo niuansów nawet przy zakładaniu opony czy dętki i nawet skrecanu zawiasu które mogą wpłynąć. Długo by pisać a jeszcze więcej pokazywać. Moja rada: nie odwiedzać przypadkowych "montowaczy" który sie "podejmą" albo są najtańsi. Zanim wywaliłbym(nie najtańszą) oponę wybrałbym sie do DOBREGO warsztatu na diagnozę.

      Taka historyjka. Jesteśmy na jednodniowym lataniu po okolicach wawy. Kolega łapie kapcioszka. Mam zapas nową dętkę i mówię "dawaj zamontujemy". On na to chwyta smartfonik i ze tu o zaraz o 10 kilometrasków jest warsztat motocyklowy to weźmie dętkę i ogarną. Skutek> To było przednie koło Pięć łatek na dętce od przyszczypywania łyżkami i spalona osłona tarczy z tyłu. Bo mu jeszcze hamulec tylny przy okazji poprawiali ;D Zawsze mi sie to przypomina jak ktoś ogarnia temat smartfonnikiem ;D
      Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Ja bym stawiał na oponę, pewnie masz na oponie Made i Brasil. Śmietnik niestety.
        No właśnie byłem w garażu i zgadłeś. Możesz mi wyjaśnić na czym polega ta różnica?

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
          No właśnie byłem w garażu i zgadłeś. Możesz mi wyjaśnić na czym polega ta różnica?
          W jakości wykonania, nie jesteś pierwszy dlatego pomimo że str albo At90 to dobre gumy może kiedyś były ale odkąd przenieśli się do Brazylii to niestety takie rzeczy się dzieją.
          Reklamować możesz ale to droga przez mękę bo jak wiadomo zawsze coś wymyślą. Wsadź sobie na próbę nawet swoją starą oponę i sprawdź, będziesz wiedział na pewno. Oczywiście moje założenie jest że koło i felga są proste dobrze wycentrowane.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            W jakości wykonania, nie jesteś pierwszy dlatego pomimo że str albo At90 to dobre gumy może kiedyś były ale odkąd przenieśli się do Brazylii to niestety takie rzeczy się dzieją.
            Reklamować możesz ale to droga przez mękę bo jak wiadomo zawsze coś wymyślą. Wsadź sobie na próbę nawet swoją starą oponę i sprawdź, będziesz wiedział na pewno. Oczywiście moje założenie jest że koło i felga są proste dobrze wycentrowane.
            No na starej było ok. Leciał jak strzała bez żadnych turbulencji. Znajomy szanowany mechanik motocyklowy przejechał sie i powiedział mi że takie turbulencje są do przyjęcia, opona jest kostkowa i on w swoim lc8 miał gorzej na kostkach. Co o tym sądzicie?

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
              opona jest kostkowa



              No to jak guru od lc8 tak powiedział to musi być dobrze
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Ja jestem bardzo początkujący i niewiele wiem. Temu się pytam z każdej strony, a że serwis robię sam i to moje pierwsze moto, staram się poszerzać swoją wiedzę, bo nie wiem, czy tak ma być czy nie. Jak wy macie objeżdżone po parę motocykli to jest inaczej.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
                  Ja jestem bardzo początkujący i niewiele wiem. Temu się pytam z każdej strony, a że serwis robię sam i to moje pierwsze moto, staram się poszerzać swoją wiedzę, bo nie wiem, czy tak ma być czy nie. Jak wy macie objeżdżone po parę motocykli to jest inaczej.
                  Najprościej i na pierwszy ogień. Sprawdzić czy dętka nie jest pozawijana w środku. Czy się ułożyła i czy ma szanse sie ułożyć(talk). Następnie złożyć i rozmompować do 3-3,5 atmosfer(to płynie z końca świata i jak jest składowane w transporcie to dramat). Przejechać się na podwyższonym ciśnieniu(niech ma szanse sie ułożyć). Oczywiście jeśli ładnie wskoczyło na rantach(wyważarka statyczna i będzie wszystko widać). Jak to nic nie da i mamy pewność ze to opona to reklamować. Z doświadczenia w samochodówce: Goodyer to w ogóle syf ale te brazylijskie to był syf do kwadratu. Wiec może coś w tym jest.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X