Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Kierownica i około do XTZ 750 '94

Junior Member Avatar JarlSlav
    Motocykl
    XTZ 750 ST '94

Domyślnie Kierownica i około do XTZ 750 '94

Witam,

Kupiłem w weekend ST z 94 i mam mały problem.
    Mianowicie mam lekko zgiętą kierownice.
    Chciałbym kupić coś nowego, ale nie mam pojęcia na bazie jakich parametrów dobrać odpowiednią.
    Wiem, że średnica to 22mm i tyle.

Znalazłem coś takiego (ale nie wiem, czy to rzeczywiście jest do XTZ 750 z 94 roku):
    http://www.xlmoto.pl/yamaha-xtz-750-...ce-i-manetki-1
    i to: http://allegro.pl/kierownica-alumini...345642155.html

Dodatkowo mam rozerwaną na końcu rączkę na rolgazie. Sam rolgaz działa poprawnie. Czy by dokupić nowe rączki to też wymagana jest znajomość jakichś parametrów? Może możecie coś polecić (szukam nowych produktów)?

Pozdrawiam,
    Jarl
    Ostatnio edytowane przez JarlSlav ; 07 lipca 2014 o 11:02

Ojciec Założyciel Avatar fxrider
    Motocykl
    R1100GS, 990

Domyślnie

Hej,
    kierownica - bierz pod uwagę wysokość (pomiędzy punktem mocowania a wysokością manetek), szerokość i ugięcie/kąt uchwytów. W zależności od tego co chcesz osiągnąć - czy trasa (wyższa, niespecjalnie szeroka, bardziej ugięta kierownica) czy w teren (trochę niższa, szersza, bardziej "prosta"). W przypadku znacznego odejścia od oryginału zwróć uwagę, czy starczy Ci linek/przewodów (na wyciągniętym zawieszeniu) i czy kierownica/handbary/klamki nie będą właziły w szybę lub owiewki. Średnica mocowania to 22mm jak zauważyłeś (są jeszcze 28.6mm).
    Ta z drugiego linka wydaje się być zbliżona do oryginału. Te z pierwszego to zbiór wszystkiego co by pasowało, ale większość z nich IMO byłaby za niska do ST.

Manetki - zasadniczo powinny pasować wszystkie, profilaktycznie można zmierzyć szerokość i średnicę na rolgazie (otwór prawej jest większy niż lewej). A po za tym to już kwestia preferencji - niektórzy wolą szytwne gumowe (trwałe), niektórzy miękkie sylikonowe (przyczepne, dobrze czuć moto, ale łapie syf i szybko się wyciera) lub grube gąbkowe (podobno wygodne w chwycie, tłumią wibracje). Wejdź na stronę larssona i popatrz.

pozdrawiam, Adam

Motocykl
    XTZ 750 ST '94

Domyślnie

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Właśnie głównie o to "czy starczy Ci linek/przewodów (na wyciągniętym zawieszeniu) i czy kierownica/handbary/klamki nie będą właziły w szybę lub owiewki" mi chodzi. Będę kupował przez internet, więc trudno to ocenić bez doświadczenia. Może znacie jakiś sklep internetowy, w którym można kupić coś pewnego (kształt, wymiary) i atrakcyjnego wizualnie (aluminium, wybór kolorków, etc.).
    Pozdrawiam,
    Jarl

Member
    Motocykl
    aktualnie brak :P

Domyślnie

Podepnę się tu do tematu z moim pytaniem Mam pytanie do ludzi którzy preferują off jakie macie kierownice w ST ? Planuję zmienić swoją oryg na jakąś inną do off.

Pozytywny człowiek lasu Avatar czeczen
    Motocykl
    MZ-ka

Domyślnie

Poszukaj nieco szerszej o większym wygięciu z dobrą poprzeczką. Nie warto kupować taniej chińszczyzny bo polegnie przy pierwszej glebie. Całkiem fajną miałem z Lucasa ale firmę sam wybierz.

Member
    Motocykl

Domyślnie

tzn chodzi Ci o wygięcie tam gdzie poprzeczka jest? Bo tak to chyba do off powinna być prostsza niż oryg? orientuje się ktoś jaka max szerokość wchodzi w grę żeby kabli starczyło?

Guru Member Avatar robkri
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92

Domyślnie

Ja mam oryginalna kierownicę ale bardzo mocno poniesioną w sumie chyba z 5 cm, wszystkie kable i linki oryginalne pasują bez przerabiania tylko cięgło ssania było za krótkie i przykręciłem je do profilu który wykorzystałem do poniesienia kierownicy zrobiłem to metodą doświadczalną, szerokość była odpowiednia ale wysokość zamocowania oryginalnie kiery była dla mnie za niska właśnie w terenie. W pierwszym poście tego tematu są zdjęcia mojej Tenerki z patentem podnoszącym kierownicę wg. pomysłu forumowego kolegi Kozła http://www.xtzclub.pl/threads/8293-R...=rejli+owiewka opisałem w nim też moje odczucia po przeróbce kierownicy. Jeżdżę z tym patentem drugi rok, udało mi sie trafić idealnie z ustawieniami bo nic do początku nie zmieniałem, nic się nie rozkręciło nie odpadło nie wymagało poprawek czy regulacji, przetrwało kilka gleb, jazdy po szutrach, piachach, torach enduro-cross. Myślałem o zmianie kierownicy ale czytując klasyka "nie poszedłem tą drogą".
    Ostatnio edytowane przez robkri ; 28 listopada 2014 o 23:15

Member
    Motocykl

Domyślnie

no u mnie jest jakieś podwyższenie założone nie wiem czy nie forumowe czy coś bo kiedyś jak forum przeglądałem to chyba na ten patent co jest u mnie natrafiłem A nad kierą myślę czy powinna być prosta (patrząc na nią jak na oś poprzeczną motocykla) czy wygięta trochę jak oryg.

Guru Member Avatar robkri
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92

Domyślnie

Wygięcie kierownicy musi być, prosta lub prawie prosta dobra jest do stuntu a i tu ramiona są wygięte do góry natomiast w normalnej eksploatacji drogowej czy jakiejś pseudo off-owej odczujesz bardzo szybko w nadgarstkach dlaczego kierownice powinny być wygięte ramionami w stronę motocyklisty a nie całkiem poste.

Member
    Motocykl

Domyślnie

hmmm a taka kiera powinna być git do jazdy off? http://allegro.pl/kierownica-renthal...014262360.html

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał Tomus Zobacz post
    hmmm a taka kiera powinna być git do jazdy off? http://allegro.pl/kierownica-renthal...014262360.html
    Na 100% bo ma gąbkę i logo renthal więc plus 200 punktów do lansu na dzielni
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member
    Motocykl

Domyślnie

tak super, chodziło mi o wymiar

Motocykl
    XTZ 750 ST '94

Domyślnie

Panowie,

Denerwuje mnie, że kierownica "pływa". Tzn. mocowanie kierownicy do korony amora pływa.
    Jak to wyeliminować?
    Pozdrawiam,
    Jarl

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał JarlSlav Zobacz post
    Panowie,

Denerwuje mnie, że kierownica "pływa". Tzn. mocowanie kierownicy do korony amora pływa.
    Jak to wyeliminować?
    Co to jest korona amora?
    przecież kiera jest mocowana do górnej półki,
    wymień gumowe tuleje wciśnięte w półkę albo całkiem na stałe je wywal ale będzie wtedy sztywno
    Ostatnio edytowane przez marcinjunak ; 09 kwietnia 2015 o 14:19
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Motocykl
    XTZ 750 ST '94

Domyślnie

Korona to dla mnie to samo co górna półka - terminologia z rowery górskiego
    Dzięki, czyli po prostu wykręcić, wywalić tuleje i skręcić!

I mam nadzieję, że chodzi o to co oznaczyłem na czerwono (?):
    290e40c3e54b6322.gif
    Ostatnio edytowane przez JarlSlav ; 09 kwietnia 2015 o 16:03 Powód: .
    Pozdrawiam,
    Jarl

Pozytywny człowiek lasu Avatar czeczen
    Motocykl
    MZ-ka

Domyślnie

Tak to właśnie -silent block , tłumik drgań, amortyzator ... czy jak go tam nazwiemy. Nie polecam skręcania na sztywno - przy glebie jest 80% szans na złamanie "czegoś" - znajdź,dotnij - grube uszczelki o średnicy otworu w półce z twardej gumy ,zapodaj z góry i z dołu,skręć - będzie sztywno i dalej w miarę bezpiecznie przy glebie.
    Można też założyć nowe "silent blocki" dedykowane (jeśli występują) lub poszperać w sklepie motoryzacyjnym za tulejami gumowo-metalowymi do wahaczy .... innymi słowy - DRUTOWAĆ!!!

Junior Member

Domyślnie

Mam w swojej 750 kierownicę akcesoryjną, bardziej prostą. Chętnie zamienię na oryginał. Wieczorem wrzucę foto. Chętni na zamianę piszcie.

Senior Member
    Motocykl
    xtz 750

Domyślnie

Drogie Brawo.
    Piszę w tym wątku bo w innym nie dostaję odpowiedzi
    Poszukuje nowe kierownicy do Teresy. Wzrost mam geniusza czyli circa 173cm, więc nie potrzeba mnie wyższej. Poszukuje kiery na asfalt bo krową w teren nie jeżdże.
    Czy któraś z tych poniższych będzie się nadawać ?
    https://www.renthal.com/moto/handleb...s/atv-7-8-quot

Uprawnienia