Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kierownica i około do XTZ 750 '94

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kierownica i około do XTZ 750 '94

    Witam,

    Kupiłem w weekend ST z 94 i mam mały problem.
    Mianowicie mam lekko zgiętą kierownice.
    Chciałbym kupić coś nowego, ale nie mam pojęcia na bazie jakich parametrów dobrać odpowiednią.
    Wiem, że średnica to 22mm i tyle.

    Znalazłem coś takiego (ale nie wiem, czy to rzeczywiście jest do XTZ 750 z 94 roku):

    i to: http://allegro.pl/kierownica-alumini...345642155.html

    Dodatkowo mam rozerwaną na końcu rączkę na rolgazie. Sam rolgaz działa poprawnie. Czy by dokupić nowe rączki to też wymagana jest znajomość jakichś parametrów? Może możecie coś polecić (szukam nowych produktów)?

    Pozdrawiam,
    Jarl
    Ostatnio edytowany przez JarlSlav; 3798.
    Pozdrawiam,
    Jarl

    #2
    Hej,
    kierownica - bierz pod uwagę wysokość (pomiędzy punktem mocowania a wysokością manetek), szerokość i ugięcie/kąt uchwytów. W zależności od tego co chcesz osiągnąć - czy trasa (wyższa, niespecjalnie szeroka, bardziej ugięta kierownica) czy w teren (trochę niższa, szersza, bardziej "prosta"). W przypadku znacznego odejścia od oryginału zwróć uwagę, czy starczy Ci linek/przewodów (na wyciągniętym zawieszeniu) i czy kierownica/handbary/klamki nie będą właziły w szybę lub owiewki. Średnica mocowania to 22mm jak zauważyłeś (są jeszcze 28.6mm).
    Ta z drugiego linka wydaje się być zbliżona do oryginału. Te z pierwszego to zbiór wszystkiego co by pasowało, ale większość z nich IMO byłaby za niska do ST.

    Manetki - zasadniczo powinny pasować wszystkie, profilaktycznie można zmierzyć szerokość i średnicę na rolgazie (otwór prawej jest większy niż lewej). A po za tym to już kwestia preferencji - niektórzy wolą szytwne gumowe (trwałe), niektórzy miękkie sylikonowe (przyczepne, dobrze czuć moto, ale łapie syf i szybko się wyciera) lub grube gąbkowe (podobno wygodne w chwycie, tłumią wibracje). Wejdź na stronę larssona i popatrz.

    pozdrawiam, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Hej,

      Dzięki za odpowiedź. Właśnie głównie o to "czy starczy Ci linek/przewodów (na wyciągniętym zawieszeniu) i czy kierownica/handbary/klamki nie będą właziły w szybę lub owiewki" mi chodzi. Będę kupował przez internet, więc trudno to ocenić bez doświadczenia. Może znacie jakiś sklep internetowy, w którym można kupić coś pewnego (kształt, wymiary) i atrakcyjnego wizualnie (aluminium, wybór kolorków, etc.).
      Pozdrawiam,
      Jarl

      Komentarz


        #4
        Podepnę się tu do tematu z moim pytaniem Mam pytanie do ludzi którzy preferują off jakie macie kierownice w ST ? Planuję zmienić swoją oryg na jakąś inną do off.

        Komentarz


          #5
          Poszukaj nieco szerszej o większym wygięciu z dobrą poprzeczką. Nie warto kupować taniej chińszczyzny bo polegnie przy pierwszej glebie. Całkiem fajną miałem z Lucasa ale firmę sam wybierz.

          Komentarz


            #6
            tzn chodzi Ci o wygięcie tam gdzie poprzeczka jest? Bo tak to chyba do off powinna być prostsza niż oryg? orientuje się ktoś jaka max szerokość wchodzi w grę żeby kabli starczyło?

            Komentarz


              #7
              Ja mam oryginalna kierownicę ale bardzo mocno poniesioną w sumie chyba z 5 cm, wszystkie kable i linki oryginalne pasują bez przerabiania tylko cięgło ssania było za krótkie i przykręciłem je do profilu który wykorzystałem do poniesienia kierownicy zrobiłem to metodą doświadczalną, szerokość była odpowiednia ale wysokość zamocowania oryginalnie kiery była dla mnie za niska właśnie w terenie. W pierwszym poście tego tematu są zdjęcia mojej Tenerki z patentem podnoszącym kierownicę wg. pomysłu forumowego kolegi Kozła http://www.xtzclub.pl/threads/8293-R...=rejli+owiewka opisałem w nim też moje odczucia po przeróbce kierownicy. Jeżdżę z tym patentem drugi rok, udało mi sie trafić idealnie z ustawieniami bo nic do początku nie zmieniałem, nic się nie rozkręciło nie odpadło nie wymagało poprawek czy regulacji, przetrwało kilka gleb, jazdy po szutrach, piachach, torach enduro-cross. Myślałem o zmianie kierownicy ale czytując klasyka "nie poszedłem tą drogą".
              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

              Komentarz


                #8
                no u mnie jest jakieś podwyższenie założone nie wiem czy nie forumowe czy coś bo kiedyś jak forum przeglądałem to chyba na ten patent co jest u mnie natrafiłem A nad kierą myślę czy powinna być prosta (patrząc na nią jak na oś poprzeczną motocykla) czy wygięta trochę jak oryg.

                Komentarz


                  #9
                  Wygięcie kierownicy musi być, prosta lub prawie prosta dobra jest do stuntu a i tu ramiona są wygięte do góry natomiast w normalnej eksploatacji drogowej czy jakiejś pseudo off-owej odczujesz bardzo szybko w nadgarstkach dlaczego kierownice powinny być wygięte ramionami w stronę motocyklisty a nie całkiem poste.

                  Komentarz


                    #10
                    hmmm a taka kiera powinna być git do jazdy off? http://allegro.pl/kierownica-renthal...014262360.html

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Tomus Zobacz posta
                      hmmm a taka kiera powinna być git do jazdy off? http://allegro.pl/kierownica-renthal...014262360.html
                      Na 100% bo ma gąbkę i logo renthal więc plus 200 punktów do lansu na dzielni
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        tak super, chodziło mi o wymiar

                        Komentarz


                          #13
                          Panowie,

                          Denerwuje mnie, że kierownica "pływa". Tzn. mocowanie kierownicy do korony amora pływa.
                          Jak to wyeliminować?
                          Pozdrawiam,
                          Jarl

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez JarlSlav Zobacz posta
                            Panowie,

                            Denerwuje mnie, że kierownica "pływa". Tzn. mocowanie kierownicy do korony amora pływa.
                            Jak to wyeliminować?
                            Co to jest korona amora?
                            przecież kiera jest mocowana do górnej półki,
                            wymień gumowe tuleje wciśnięte w półkę albo całkiem na stałe je wywal ale będzie wtedy sztywno
                            Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Korona to dla mnie to samo co górna półka - terminologia z rowery górskiego
                              Dzięki, czyli po prostu wykręcić, wywalić tuleje i skręcić!

                              I mam nadzieję, że chodzi o to co oznaczyłem na czerwono (?):
                              290e40c3e54b6322.gif
                              Ostatnio edytowany przez JarlSlav; 3798. Powód: .
                              Pozdrawiam,
                              Jarl

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X