Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

KupiÄ™ silnik xtz 750 lub tdm 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zdaje sobie z tego sprawę dlatego staram się kupić od kogoś co siedzi na forum dłużej,prędzej czy pózniej się trafi,nie napalam się i na razie allegro mnie nie interesuje.

    Komentarz


      #17
      Popieram dexa. Szukaj 3VD lub 4TX do TDM-a.
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #18
        Może od razu przesiąść się na TDMa.
        Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

        Komentarz


          #19


          Tą głowicę zmieniałem bo miała uszkodzone mostki, silnik uderzony był w pokrywę zaworów (która też się uszkodziła) i śruby mocujące pokrywę uszkodziły mostki. Teraz jest tak że dół silnika ma około 80tyś km, a góra 50tyś km. Za żaden silnik ręki sobie nie dam uciąć a szczególnie za 3LD, 3VD, 4UN i 4TX są dobre, mocne, ale biorą olej, jeżeli ktoś nie sprawdzi stanu to może być tego oleju za mało i potem może zastukać. Miałem TRX 850 z przebiegiem 15tyś km i siedział w nim drugi silnik. W sumie rozebrałem trzy takie zatarte silniki, dwa zacierały się z powodu niskiego stanu oleju, a jeden miał olej w normie ale zatkany miał smok kawałkami silikonu.

          Nic nie kryjÄ™ a tu na forum tak siÄ™ temat z tym silnikiem gdyba beze mnie, nie sprzedajÄ™ na razie tego silnika, przynajmniej na forum.


          Tak swoją drogą fajny pomysł z zamontowaniem mocniejszego silnik tylko to już nie będzie xtz 750.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez rafalgb Zobacz posta
            Może od razu przesiąść się na TDMa.
            Nie przesadzaj.
            To tylko silnik, którego blok jest identyczny z Tenerowym.
            A TDM to już inna bajka... stricte szosowa.

            karoproc,

            Skoro nie chcesz tego szrotu sprzedać, to po co się z nim ogłaszasz?

            Swoją drogą, jaka siła musiała poczynić takie zniszczenia?
            Uderzenie w samochód przy 100km/h?
            A może krawężnik przy niewiele mniejszej?

            Oczywiście reszta jest nietknięta i polata jeszcze baaaaaardzo długo...

            Szczególnie że uszkodzone mostki=spadek ciśnienia w magistrali olejowej (której są częścią)=brak smarowania panewek wału.
            Ale oczywiście dasz gwarancję rozruchową, jak wszyscy złomiarze z allegro...

            Wszystkie silniki które wymieniasz, mają ogromny zapas oleju w układzie, ze względu na jego konstrukcję i ubytek nawet litra nie wpływa na zdolność jego pracy.
            Jednak żeby tyle go ubyło, to albo musi się wylewać różnymi otworami z silnika na raz, albo ktoś olej zmienia raz na 3 sezony i nie wnika...
            Tak czy inaczej, świadczy to jedynie o kulturze technicznej użytkowników.

            Komentarz


              #21
              Namierzyłem wał z panewkami -próbował ktoś już przełożyć wał z panewkami do innego bloku?
              Dzięki za zainteresowanie i odzew

              Komentarz


                #22
                Rzeźba.
                Efekt końcowy może Cię nie zadowolić.
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
                  Namierzyłem wał z panewkami -próbował ktoś już przełożyć wał z panewkami do innego bloku?
                  Dzięki za zainteresowanie i odzew
                  Ja bym powiedział że druciarstwo wręcz,
                  otwory w kazdym bloku są inne, mają inne wymiary które mieszczą się w tolerancji więc inny będzie luz po zamontowaniu starych panewek na innym bloku. Szkoda czasu.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Jak wyżej, taki myk to może zacząć stukać po 500 km Cały dół silnika lub inny silnik 750/850 to jedyne rozsadne wyjście. Dorabiania panewek nie polecam.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #25
                      Żaba przecież ludzie Ci piszą nie dla tego żeby pisać. Temat przez co po niektórych był przerabiany i nie jesteś pierwszy ani ostatni, który ma z tym problem.
                      Dlatego słuchaj się i kombinuj bo nic dobrego Ci z tego nie wyjdzie.
                      Jak nie masz kasy na drugi silnik to poczekaj i uzbieraj. Nie baw się w jakieś pół środki bo to jak już pisał na zdrowe Ci nie wyjdzie.
                      A jak masz i tak silnik wymieniać to wkładaj od TDM 3VD lub 4TX.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #26
                        Giani -dlatego właśnie sie pytam czy ktoś to już zrobił.Ciekawy jestem jak to póżniej chodziło i jak długo,dużo opini ze tak się nie robi ale nie znam nikogo kto by tak zrobiłGrzebie w silnikach ale nigdy nie grzebałem w czymś co ma panewki.Dla mnie temat nowy ale z chęcią bym pogrzebał sam a nie wkładał silnik o którym nic nie wiem-mój na zdjęciach też ładnie wygląda
                        Nie mam zamiaru robić miny na sprzedaż-gdybym chciał nie opisywałbym tutaj swojego przypadku-szukam silnika ale niekoniecznie od tdm-to juz chyba inna charakterystyka oddawania mocy i momentu.
                        Jeszcze raz dzięki za odzew
                        Szukam dalej jakby ktoś chciał sprzedać swój i włozyć od tdm mogę mu pomóc odkupując jego silnik
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                          #27
                          Żaba- nie rozumiem, dlaczego nie chcesz silnika z TDM.
                          Dla 3VD masz moc i moment wyższe, w niższych zakresach obrotowych, do tego 4 i 5 bieg wydłużone w stosunku do 750.
                          Charakterystyka silnika 3VD idealnie pasuje do Tenery, czy to do ostrej orki w terenie (większy moment od niższych obrotów), czy do latania w trasie (większa moc i dłuższe przełożenia).

                          Uwierz, że różnica jest naprawdę duża i nie sa to subiektywne odczucia

                          Komentarz


                            #28
                            Zrób remont starego, tylko wtedy bedziesz miał pewność że wszystko bedzie dobrze, koszty to w granicach 7 tys PLN, ale jak to mówią "król się bawi złotem płaci"
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Marcinjunak raczej wątpie żebym się zmiescił w 7 tys jeśli to miałby być remont kompletny.
                              Dex właśnie próbuje wyrwać silnik 3vd z skrzynią 4tx-na tdm zone.

                              Komentarz


                                #30
                                Mam silnik 3LD 68tyś nalatane. Wymieniłem bo coś z 3 biegiem przy większych obciążeniach przeskakuje. Interesuje pisz na priv.

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X