Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię silnik xtz 750 lub tdm 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
    Marcinjunak raczej wątpie żebym się zmiescił w 7 tys jeśli to miałby być remont kompletny.
    Dex właśnie próbuje wyrwać silnik 3vd z skrzynią 4tx-na tdm zone.

    Jakaś dziwna zmota.
    Zainteresowałbym się, która z tych części odmówiła współpracy w pierwotnej jednostce.

    No i czy wał jest od 4TX czy od 3VD, bo 4TX ma już bardziej szosową charakterystykę, z racji zmienionego wykorbienia.
    Moment i moc w wyższych obrotach, niż w 3VD.
    Nie pamiętam, jakie są różnice w skrzyniach.

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
      Giani -dlatego właśnie sie pytam czy ktoś to już zrobił.Ciekawy jestem jak to póżniej chodziło i jak długo,dużo opini ze tak się nie robi ale nie znam nikogo kto by tak zrobił (...)
      Z tego co pamiętam to _ja próbował takich rzeczy i wyszło to bokiem, musisz poszukać na forum.
      Oczywiście, nikt Ci nie broni tak zrobić, chętnie poczytamy
      Osobiście wolę słuchać w tych sprawach mądrzejszych ode mnie, aniżeli robić w myśl przysłowia: "na złość Mamie, odmrożę sobie uszy"
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
        Z tego co pamiętam to _ja próbował takich rzeczy i wyszło to bokiem, musisz poszukać na forum.
        Oczywiście, nikt Ci nie broni tak zrobić, chętnie poczytamy
        Osobiście wolę słuchać w tych sprawach mądrzejszych ode mnie, aniżeli robić w myśl przysłowia: "na złość Mamie, odmrożę sobie uszy"
        Przeczytałem ten temat-nic nie wyszło bokiem-łańcuch hałasował i to on był przypadkowym sprawcą-nie ma w tym temacie podanych żadnych istotnych dla mnie informacji np.tolerancji pasowań-w motocyklu AfricaTwin w serwisówce masz podane luzy,panewki można wymieniać ale muszą być spełnione pewne warunki o których nie będę się rozpisywał.Mam w pobliżu znawców tematu i są w stanie zrobić wiele rzeczy z wałem-szlif ,utwardzanie ale nigdy nie dadzą na to gwarancji i wcale się im nie dziwięJesli ktoś oddaje wał do speców którzy mu dorobią panewki jak do samochodu to co się dziwić że potem to pada-druga rzecz że osoba która ma pojęcie o takich rzeczach nie jest tania dlatego nie zawsze się to opłaca a najłatwiej wymienić cały silnikMam nadzieję że jako świeżak wytłumaczyłem Ci dlaczego drążę temat.
        Z wyrazami szacunku-Żaba
        Pozdrawiam

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
          Przeczytałem ten temat-nic nie wyszło bokiem-łańcuch hałasował i to on był przypadkowym sprawcą-nie ma w tym temacie podanych żadnych istotnych dla mnie informacji np.tolerancji pasowań-w motocyklu AfricaTwin w serwisówce masz podane luzy,panewki można wymieniać ale muszą być spełnione pewne warunki o których nie będę się rozpisywał.Mam w pobliżu znawców tematu i są w stanie zrobić wiele rzeczy z wałem-szlif ,utwardzanie ale nigdy nie dadzą na to gwarancji i wcale się im nie dziwięJesli ktoś oddaje wał do speców którzy mu dorobią panewki jak do samochodu to co się dziwić że potem to pada-druga rzecz że osoba która ma pojęcie o takich rzeczach nie jest tania dlatego nie zawsze się to opłaca a najłatwiej wymienić cały silnikMam nadzieję że jako świeżak wytłumaczyłem Ci dlaczego drążę temat.
          Z wyrazami szacunku-Żaba
          Pozdrawiam

          a sezon leci
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #35

            drugie enduro stoi przed chatą

            Komentarz


              #36
              Temat nieaktualny dzięki koledze grizzly.
              Moto juz od dawna lata -w zimę idzie silnik w rozbiórkę i postaram się z dwóch poskładać jeden -co będzie trzeba to do wymiany.Tak żeby podsumować to wrażenia z przesiadki z dr -jeżdzi jak parostatek Xtz oczywiscie...

              Komentarz

              Pracuję...
              X