Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulator napięcia czy inny problem ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Regulator napięcia czy inny problem ??

    Witam
    Niestety ten czas nadszedł, że Tereska zaczyna marudzić . Problem się zaczął tydzień temu gdy w trasie padł mi akumulator ( najprawdopodobniej padła cela - zero prądu ). Dzisiaj wymieniłem aku na nowy, pięknie odpalił i niestety po przejechaniu kilu kilometrów kaszlnął i zgasł. Próbowałem odpalić i niestety silnik nie reagował. Po kilku minutach jak lekko ostygł udało się uruchomić i po przejechaniu ok 1 km znowu szarpał i nie wkręcał się na obroty, a później zgasł. Po kolejnym odstaniu zaskoczył i po kilku minutach znowu szarpie. Wykręciłem świece była okopcona, po wymianie świecy to samo. Na koniec po wystygnięciu udało mi się wrócić do domu przez ok 5 km i co ciekawe bez problemów.
    Panowie i tu pytanie czy może być tu wina regulatora napięcia gdyż już od dłuższego czasu mam problem z doładowywaniem akumulatora ( przy dłuższej jeździe kilkudniowej na światłach musiałem wspomagać akumulator ładowaniem ).

    Pozdrawiam

    #2
    miernik w reke i sprawdz jak laduje bez swiatel i na swiatlach.

    jezeli ladowanie nie jest dobre od razu tylko musisz poczekac troche az dojdzie do spoko wartosci szukaj wtopy w instalcji, kostki przejrzyj, przeczysc przy okazji. jak wyglada Twoja instalacja? nie ma miliona kabli laczonych po 100 razy?
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #3
      Już się umówiłem z kolegą, który się zna na elektryce i mi wszystko pomierzy i sprawdzi.Instalacja jest oryginalna nikt w niej nie ingerował ale kostki posprawdzam.
      Ale co dziwne ?? Postanowiłem jednak jeszcze raz sprawdzić i pojeździć wokół domu, później dalej i w sumie zrobiłem 70 km bez jednego szarpnięcia czy przerwy w pracy silnika , albo się coś przypchało , albo coś powoli siada . Jutro po południu ma wpaść kolega i zobaczymy.
      Dzięki

      Komentarz


        #4
        Heja Kolego! Nie wiem dokładnie co u Ciebie się dzieje ale opiszę Ci jak u mnie padał regler krok po kroku. Więc tak - odpalam moto rano, wszystko ok. Jazda w deszczu, kilkadziesiąt km, postój na stacji i potem już moto nie odpala. Udało się na lekkiej górki na pych. Po ujechaniu kilku km widzę na woltomierzu, że napięcie spada z każdym przejechanym km o jakieś 0,1 V i tak do poniżej 10. Zatrzymuję się i już tylko na pych daje radę uruchomić silnik. Nie odczułem aby coś szarpało czy czegoś podobnego. Wydaje mi się, że jeśli wymieniłeś świecę to może też warto sprawdzić kable wn, ew. spróbować z innym regulatorem sprawdzić. Kolega Kuna miał podobny problem - niby ładować ładuje ale nie aż tyle co trzeba. Regulator "działał" ale po kilku dniach stania na parkingu odpalał z trudem pomimo nowego aku.
        Ténéré is the way to go!

        Komentarz


          #5
          Czesc. tez mialem problem z regulatorem, tylko ze odwrotny. moj regler kompletnie nie obnizal napiecia ktore daje magneto. jak zrobilem pomiar miernikiem, przy 2000rpm bil prawie 20V(swiatla wylaczone). Szlag mi trafil aku. Po zainstalowaniu nowego regulatora i aku, napiecie ladowania na jalowym biegu wynosi 14.3V, czyli tak jak instrukcja przewiduje. moj problem sie rozwiazal.

          - - - Zaktualizowano - - -

          Czesc. tez mialem problem z regulatorem, tylko ze odwrotny. moj regler kompletnie nie obnizal napiecia ktore daje magneto. jak zrobilem pomiar miernikiem, przy 2000rpm bil prawie 20V(swiatla wylaczone). Szlag mi trafil aku. Po zainstalowaniu nowego regulatora i aku, napiecie ladowania na jalowym biegu wynosi 14.3V, czyli tak jak instrukcja przewiduje. moj problem sie rozwiazal.

          Komentarz

          Pracuję...
          X