Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwna praca silnika ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dziwna praca silnika ?

    Witam was ! Czy słyszycie coś niepokojącego ? Takie jak by drżenie żadna blaszka nie jest luźna bo sprawdzałem . Nie zawsze tak jest nieraz cisza jest Oto filmik

    #2
    Sprawdź klina na wale od strony sprzęgła, bo to nie stukot blaszki.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      A jeśli klin to nic się z silnikiem czy koszem nie stanie ? Bo teraz zabardzo nie mam jak tego rozebrać :/

      - - - Zaktualizowano - - -

      A i nieraz jest cisza Nawet przez 15 minut

      Komentarz


        #4
        Jak zerwie ci klin na wale albo na wałku balansowym to moze rozwalic ci silnik.

        Komentarz


          #5
          A to tak nagle jebnie czy będzie coraz gorzej ?

          Komentarz


            #6
            Najlepiej rozebrac silnik teraz ,bo jesli klin jest wyrobiony to moze go ci zerwac w każdej chwili. Najpierw sprawdziłbym nakretke na koszu sprzegła i łozysko.

            Komentarz


              #7
              A i jeszcze jedno pytanie gdzie dostać ten klin ?
              Pozdrawiam

              Komentarz


                #8
                W serwisie ,ale watpie ze to klin jest wyrobiony.

                Komentarz


                  #9
                  Napiszcie jeszcze raz co dokładnie sprawdzić co odkręcić itp
                  Pozdrawiam Aruś !

                  Komentarz


                    #10
                    A nie możesz po prostu przeczytać jeszcze raz ?
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Dobra ściągnełem pokrywę sprzęgła nakrętkę na wał odkręciłem palcami i klin jest też dość wybity bo ma luzy na boki o jakieś 1,2 milimetry. Gdzie dostać taki klin pany ?

                      Komentarz


                        #12
                        Spytaj się Lukassa, może będzie miał taki klin.
                        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                        Komentarz


                          #13
                          Jedź do jakiegoś sklepu z częściami do maszyn rolniczych, spytaj się o klin 7x8mm(oryginał ma chyba 7x7) ucinasz na długość i szlifujesz jedną strone na czymś równym. Klin w wał, jak i zębatki nie powinny mieć żadnych luzów.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Piżama Zobacz posta
                            Jedź do jakiegoś sklepu z częściami do maszyn rolniczych, spytaj się o klin 7x8mm(oryginał ma chyba 7x7) ucinasz na długość i szlifujesz jedną strone na czymś równym. Klin w wał, jak i zębatki nie powinny mieć żadnych luzów.
                            Żeby uskuteczniac takie druciarstwo trzeba miec choc troche pojecia ale i tak odradzam stanowczo takie zabieg. Nie lepiej kupic klin za 30 zł w aso?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Chłopaki wujek jest tokażem ,frezażem więc pojechałem do niego i mi wyfrazował taki klin ze starego noża tokarskiego (twardy materiał) I mi tam dał jakiś nadwymiar 0,10 mm żeby ciaśniej wszedł bo wiadomo jakoś tam te wpusty trochę się wyrobiły minimalnie wsadziłem klin tak ciasno wszedł młoteczkiem lekko i później tą zębatkę i ją nasadką nabiłem. Wszedł ciasno wręcz wbiłem to koło więc powinno być ok Swoją drogą to jak się kupi klina w aso to on ma fabryczne wymiary więc może być lekko za luźny bo te wpusty w wale i tych trybach minimalnie się wyrobily Narazie chodzi jak miód

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X