Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odpowietrzanie gaźnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    odpowietrzanie gaźnika

    Mobile

    Z takim zapytaniem. Na pokrywie komory pływakowej są 2 rurki. Jedna ze śrubą do odpowietrzania/mierzenia poziomu paliwa, a 2 ? Na jednej pokrywie są dwie.

    dokładnie o te chodzi. Na jednej z nich jest rurka która idzie pod moto i przy dawaniu gazu ok 5 tyś obr - poleci paliwo. Czy one powinny być zaślepione czy jak?



    Prosi się o nie kamienowanie

    #2
    Ta druga (bez śrubki) to "przelewowa". Jak Ci się motór przewróci, to poleci stamtąd paliwo.
    Podczas pracy nie może stamtąd lecieć benzyna, pewnie masz coś z poziomem paliwa, albo nieszczelne zaworki iglicowe.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Cześć

      Nie mogę z rysunku gaźnika odczytać co to jest za faja, ta rurka z filtrem powietrza.
      Odpowietrzenie czegoś, przestrzeni nad membraną?
      XTZ 660
      f 010.jpg

      Było gdzieś na forum pisane że filtr z racji wieku nie działa i ciągnie tamtędy pył do silnika.
      Zrobiłem coś takiego
      f 016.jpg
      Fajnie wyszło, tylko to jest papierowy filterek na cienkiej (fi 6) rurce.
      Myślicie że przepustowość tego się nie liczy??

      Co to odpowietrza właściwie w gaźniku, czy do czego w gaźniku to dostarcza powietrze?
      Nie rozbierałem gaźnika.

      Pozdrawiam

      Komentarz


        #4
        Przepustowość jest ważna, wpływa na szybkość reakcji przepustnicy podciśnieniowej.
        Normalnie ten przewód gumowy jest skierowany do tyłu i filtr spoczywa pod kanapą.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          U mnie tak w dół był od "nowości". Muszę to inaczej poprowadzić. Może założę oryginał.
          Ktoś wie skąd wziąć coś takiego nowe?

          Komentarz


            #6
            U mnie też ten przewód spoczywa jak u Tomura na zdjęciach.
            Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
              Ktoś wie skąd wziąć coś takiego nowe?
              jak to skąd, aso
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                jak to skąd, aso
                Filterków juz nie ma. Ruły nie sprawdzałem.

                Sprawdziłem - to całość.
                53 Pipe

                3YF-14197-00-00
                1

                not for sale


                Poprowadzony jest jak trzeba. Mnie to zastanawia czy podłączenie tego do puszki filtra powietrza było by złe.
                Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                Komentarz


                  #9
                  Co do podłączenia pod puszkę filtra powietrza, pewnie podciśnienie które tam jest przeszkadza.
                  Zamocuje tam wąż i filterek fi 10mm i powinno być ok.
                  Może filtrowanie nie ma znaczenia bo nie ciągnie tamtędy powietrza stale tylko wpuszcza i wypuszcza odrobinę przy zmianie na przepustnicy.
                  Podkreślam może. Takie domysły.
                  Trzeba by odpalić motocykl i zobaczyć. Ale mam mocno rozebrany sprzęt i nie potestuję.

                  Patrzyłem po nr części ale tak jak piszesz Prince nie dostępne.
                  Ale cena podana 190zł. To widać nie jest zwykła gumowa rurka, tylko Japońska Gumowa Rurka.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                    ...

                    Poprowadzony jest jak trzeba....
                    Raczej jednak nie. Na samym dole widać że przewód z filtrem skierowany jest poziomo do tyłu;https://lh3.googleusercontent.com/0x...80-h1024-rw-no
                    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                    Komentarz


                      #11
                      U mnie jest wyprowadzony ( i zawsze tak był) nad airbox , więc leży poziomo . czy to ma jekieś znaczenie poziomo-pionowo w dół ? w końcu to filterek a nie zaworek grawitacyjny ?
                      Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                      Komentarz


                        #12
                        Zrobiłem coś takiego

                        f 021.jpg

                        Przewód igielitowy 12mm, filtr 10mm. Na połączeniu filtr10mm-rurka12mm kawałek przewodu 10mm i opaska zaciskowa.
                        Poprowadzone tak jak widać żeby się przewód nie załamywał się i tak domyślam się jest w niektórych egzemplarzach.
                        To chyba będzie ok.

                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                          #13
                          Zmień ten przewód na gumowy bo ten to od temperatury zaraz będzie sztywny.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Poprowadzenie go nad airbox ma jednak duże znaczenie , zrozumiałem dlaczego producent go tam poprowadził podczas oglądania filmu jak grupa gości robi przeprawę przez strumyk. Niektóre moto było zanurzone tak głęboko że z nad powierzchni wody było widać tylko cylinder , wiec gdyby był opuszczony w dół jak miałeś to pierwotnie zaciągnął by wodę lub jakiś syf podczas jazdy w terenie, a tak nad airbox-em nie powinno się tam cokolwiek dostać , chyba ze zaliczysz glebę w jakimś bajorze lub wjedziesz głębiej niż położenie airboxa . Co do poziomu czy pionu w dół ,raczej niema znaczenia, ważne zeby bł wyżej ( sama rurka wyprowadzona z gaziora mówi wiele jak ma iść )
                            Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X