Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Motocykl się dławi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Motocykl się dławi

    Witam mam problem. Zrobiłem sobie przejażdżkę moją Tenerą i po przejechaniu około 60 km motocykl w jeździe się zadławił, ale silnik nadal pracował. Po około kilometrze przy dojeździe do skrzyżowania i zwolnieniu motocykl zgasł, i były małe problemy z odpaleniem. Następnie przejechał około 10 km i po 5 min postoju przy rozruchu z wydechu wyszła spora ilość dymu. Następnie po kolejnych paru kilometrach znowu zgasł i miał problemy z zapaleniem. Co to może być za dolegliwość?

    #2
    Sprawdż kranik i pompę paliwa w pierwszej kolejności.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Jako tako motocykl posiadam od miesiąca i przejechałem nim ok. 600km i dopiero teraz mi się zaczęło takie coś dziać. Co do sprawdzenia kranika na czym ono ma dokładnie polegać ?

      Komentarz


        #4
        Czy jest drożny.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          ale zaznaczam że do dzieje się głównie wtedy gdy motor jest nagrzany i przejechane jest nim pare kilometrów.

          Komentarz


            #6
            To w takim razie jeszcze odpowietrzenie zbiornika (może robić się w nim podciśnienie).
            Potem zawory i poziom paliwa w gaźniku.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              a może mieć tutaj coś do czynienia przykładowo świeca?

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                To w takim razie jeszcze odpowietrzenie zbiornika (może robić się w nim podciśnienie).
                Potem zawory i poziom paliwa w gaźniku.
                Stawiam na zawory.. miałem podobne problemy przed regulacją... po regulacji zaworów problem znikł.

                Komentarz


                  #9
                  No niby przy ciasnawych zaworach moto po nagrzaniu będzie traciło ducha ale gasnąć niby nie powinien od samych zaworów. Przy kupla starej kawie to moduł jak się podgrzał od wydechu to tak wariował ale tu jest daleko od tłumika. tak na odległość to zgadywanie a nie diagnoza...
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Moduł wymieniłem tydzień temu bo nie było ładowania. Z tego co mi mówił gość u którego kupiłem motor to w ubiegłym roku zawory były wymieniane i chyba faktycznie pasuje je wyregulować. A to gaśnięcie wygląda tak, że gdy zejdzie z obrotów przykładowo w momencie naciśnięcia sprzęgła to gaśnie po zamknięciu przepustnicy.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Kuba1994 Zobacz posta
                      Moduł wymieniłem tydzień temu bo nie było ładowania. (...)
                      Wymieniłeś moduł czy regulator?
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        #12
                        Regulator przepraszam mój błąd

                        Komentarz


                          #13
                          A wymieniając regulator sprawdziłeś kostki łączące go z alternatorem i akumulatorem. Te kostki lubią się topić i zaczynają się takie sztuczki magiczki z takim samy problemem walczył piszący te słowa , obecnie mam kostki miedzy alternatorem, regulatorem i akumulatorem wycięte i polutowane na stałe.

                          Komentarz


                            #14
                            Podnieś trochę przepustnicę i od nowa ustaw skład mieszanki i zobacz co się będzie działo. Skoro gaśnie po wciśnieciu dżwigni sprzęgła zobacz jak czujnik przy klamce.
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X