Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 21 do 39 z 39

Temat: ciko pali

Member
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    180
    Motocykl
    miaem
    Skd
    siedlce

Domylnie

Cytat Napisa sewer Zobacz post
    temat ciekiego palenia rozwizany (tak mi si wydaje )
    wykonane mae poprawki pomogy ,moto po 2-tygodniach postoju odpalio po jednym obrocie wau
    1.czyszczenie pompki paliwa
    2.wymiana przewodu podcinienia (gowica - pompka paliwa) (by zaamany )
    3.monta filtra paliwa przed pompk
    sorki za byka

Junior Member Avatar Spawn669
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    34
    Motocykl
    XTZ 750 90r
    Skd
    Strzelin
    GG
    GG: 4005906

Domylnie

Cytat Napisa orzelekNGI Zobacz post
    U mnie te tak byo-zaworki od ssania byy powycierane i nie trzymay. Objawem byo pokane spalanie i wiecznie czarne wiece. ale odpala od strzaa bez ssania Po wymianie zaworkw, uszczelek, w ktrych te zaworki pracuj spalanie na trasie 5,7 l/100km, skad mieszanki opanowany, ale odpalam ju na ssaniu, eby nie krci za dugo.
    Odpisuje dopiero dzisiaj, poniewa nie miaem dostpu do neta.
    Nie wiem dlaczego u mnie tak jest, e motr praktycznie odpala bez ssania, ale na pewno nie przekada si to na wysze spalanie. W trasie rekordowo potrafiem zej do 5,3-5,4 l/100 km ale jadc z plecaczkiem i taboami (peny kufer, 2 due sakwy, 2 piwory, karimaty, namiot, tankbag maksymalnie rozoony). Norm w trasie byo 5,6 - 5,7 l/100 km przy takim zaadunku. Al bd musia chyba lukn w ganiki bo przy wikszym odkrceniu za mn pomierdywao paliwem...

Junior Member
    Doczy
    sie 2014
    Postw
    13
    Skd
    Wocawek

Domylnie

mi w tym sezonie udao si zejc w trasie do 4.2 l, jadac maksymalnie do 100 km/h. To chyba cakiem dobry wynik...

Junior Member
    Doczy
    gru 2014
    Postw
    15
    Motocykl
    Yamaha Tenere 1991r
    Skd
    Skawina

Domylnie

Cytat Napisa sewer Zobacz post
    temat ciekiego palenia rozwizany (tak mi si wydaje )
    wykonane mae poprawki pomogy ,moto po 2-tygodniach postoju odpalio po jednym obrocie wau
    1.czyszczenie pompki paliwa
    2.wymiana przewodu podcinienia (gowica - pompka paliwa) (by zaamany )
    3.montarz filtra paliwa przed pompk
    Sewer
    Czy moesz podrzuci na maila jakie photo z tych modyfikacji ? Jaki filtr paliwa dooye ? ja mam ten sam problem.
    marek.ksiazek@onet.pl

Member
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    180
    Motocykl
    miaem
    Skd
    siedlce

Domylnie

Cytat Napisa Marek Zobacz post
    Sewer
    Czy moesz podrzuci na maila jakie photo z tych modyfikacji ? Jaki filtr paliwa dooye ? ja mam ten sam problem.
    marek.ksiazek@onet.pl
    spoko jak bd mia dostp do moto to porobi foty

Junior Member
    Doczy
    lis 2014
    Postw
    8
    Motocykl
    XTZ 750,WSK 1200
    Skd
    Choszczno

Domylnie

Siemka.Mam chyba to samo.Na kroplwce odpala ale jak postoi to focha wali.Ja ju sam nie wiem co robi.

- - - Zaktualizowano - - -

Zaam mnie jeszcze bardziejNie zakrcam kranikw i tak nie chce zapali.CZY MONA POLECIE NA PATENCIE I POMPE ZAPORZYCZY?

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    4,964
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Ja widziaem teres z dooon pomp paliwa elektryczn, tak jak ma afryka czy varadero albo inne ganikowce. Pomp podcinieniow te trzeba czyci i wymienia z czasem membran, nic nie jest wieczne.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,726
    Motocykl
    R1100GS, 690
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Ja miaem XTZ z elektryczn pomp paliwa. W sumie mniej problemw byo, nie zapowietrzaa si tak.

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

Moe odgrzeje temat. Moja 660 ciko pali po kilku dniach postoju. Czasami pomaga przechylenie jej na lew stron i ssanie. A jak to nie pomoe to wykrcenie wiecy poczyszczenie druciank i wtedy od strzaa. wieca czarna. Pompk mam podcinieniow chisk. Moe mieszank zuboy?

Senior Member Avatar Prince
    Doczy
    wrz 2012
    Postw
    793
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R
    Skd
    Krakw <-> Warszawa

Domylnie

Moe sprawdzi z now wic?

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

Cytat Napisa Prince Zobacz post
    Moe sprawdzi z now wic?
    wiece wymieniaem dwa razy teraz siedzi irydowa niewiele to pomogo. Moe prdy sabe, bateria taka sobie. Jak troch pokrc to pada. Ciepy pali od strzaa.

Member Avatar kalosh
    Doczy
    maj 2013
    Postw
    110
    Motocykl
    Super Tereska
    Skd
    d

Domylnie

Moim zdaniem jak wieca czarna, to za bogato jest. Zarzuci wiec jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapali, bo ju jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidowa czarnienie wiecy. Wykr iryd, wstaw zwyke, zrb eby si nie osadzao nic, a jak bdzie ju dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

Cytat Napisa kalosh Zobacz post
    Moim zdaniem jak wieca czarna, to za bogato jest. Zarzuci wiec jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapali, bo ju jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidowa czarnienie wiecy. Wykr iryd, wstaw zwyke, zrb eby si nie osadzao nic, a jak bdzie ju dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.
    No troche za bogata ta mieszanka. Poziom w normie. A jak to jest z regulacj mieszanki? Wykrcajac wzbogacamy? Byo 0.5 obr. wykreciem na 2,5 na such ale i tak czarna. Chyba jednak bd musia zajrze do tego ganika.

Member Avatar napson
    Doczy
    pa 2012
    Postw
    204
    Motocykl
    XTZ 750
    Skd
    Sulbiny

Domylnie

Jak wkrcasz rub od mieszanki to dostaje wicej paliwa jak powietrza, jak wykrcasz to dostaje wicej powietrza ni paliwa. Serwiswka mwi 2.5 obrotu. Ja mam oryginalny wydech tyle e wyprute bebechy i nie sugeruj si ksika tylko wasnym dowiadczeniem i zachowaniem motocykla. Miaem to samo co ty, czarne wiece i prychanie w wydech. Teraz mam 4 czy 4.5 obrotu wykrecony skad mieszanki a nie pamitam kiedy miaem problemy z paleniem i wiece s koloru "kawy z mlekiem"

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

Wymieniem akumulator. Wypruem ganik, wyczyciem. Byo sporo syfu. Zaoyem filtr paliwa. Pali lepiej ale przy wysokich obrotach wypadaj zapony. Wymieni filtr powietrza i moe wiec i wtedy bd regulwa. Powiedzcie czy iglice maj regulacje w tym ganiku bo nie zauwayem.

Member Avatar napson
    Doczy
    pa 2012
    Postw
    204
    Motocykl
    XTZ 750
    Skd
    Sulbiny

Domylnie

Jak kazda iglica ma regulacje dawki paliwa. Rowki na ktore przekladasz tylko blaszke od strony membrany sie tam dostaniesz, jak ja wyciagniesz to zobaczysz co z czym si je

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

A wic walki cig dalszy. Iglic obniyem. wieca po duszej jedzie bya adna. Rozebraem, poczyciem, przesmarowaem rozrusznik krci jakby lepiej. Ale po postoju dalej nie jara. Teraz podejrzenia pady na cewk i modu, bo iskra jaka taka saba. Napicie mierzone na cewce to ok. 3V. Wiem, e to s impulsy i pomiar jest niedokadny ale 3V to chyba mao. Impulsator ma 200 Omw. Plus do moduu dochodzi masa te. Ewentualnie ten biao czarny z moduu co idzie na wyaczniki stopki sprzga itp. Moe tam mas poda na krtko. Generalnie to pytanie jest ile powinno by podawane na cewk czy casem nie 12V?

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

A orientujecie si czy w 660 na impulsatorze jest jaka regulacja. Teraz pomylaem. e moe w zym momencie daje iskr.

Junior Member
    Doczy
    lut 2013
    Postw
    29
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200
    Skd
    Biaystok

Domylnie

No i bingo. Dziki niejakiemu dobremu czowiekowi, Szynszylowi zagadka zostaa rozwikana. Po wielu perypetiach i wymianach. Okazao si, iz winowajca by zaworek ganika. O dziwo z ganika nie cieko ale gazior zalewao. Po zakrcenoiu kranika po zgaszeniu, nawet po kilku dniach daje si odpali.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •