Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ciężko pali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
    Może sprawdzić z nową święcą?
    Świece wymieniałem dwa razy teraz siedzi irydowa niewiele to pomogło. Może prądy słabe, bateria taka sobie. Jak trochę pokręcę to pada. Ciepły pali od strzała.

    Komentarz


      #32
      Moim zdaniem jak świeca czarna, to za bogato jest. Zarzuci świecę jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapalić, bo już jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidował czarnienie świecy. Wykręć iryd, wstaw zwykłe, zrób żeby się nie osadzało nic, a jak będzie już dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez kalosh Zobacz posta
        Moim zdaniem jak świeca czarna, to za bogato jest. Zarzuci świecę jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapalić, bo już jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidował czarnienie świecy. Wykręć iryd, wstaw zwykłe, zrób żeby się nie osadzało nic, a jak będzie już dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.
        No troche za bogata ta mieszanka. Poziom w normie. A jak to jest z regulacją mieszanki? Wykręcajac wzbogacamy? Było 0.5 obr. wykreciłem na 2,5 na słuch ale i tak czarna. Chyba jednak będę musiał zajrzeć do tego gaźnika.

        Komentarz


          #34
          Jak wkręcasz śrubę od mieszanki to dostaje więcej paliwa jak powietrza, jak wykręcasz to dostaje więcej powietrza niż paliwa. Serwisówka mówi 2.5 obrotu. Ja mam oryginalny wydech tyle że wyprute bebechy i nie sugeruję się książka tylko własnym doświadczeniem i zachowaniem motocykla. Miałem to samo co ty, czarne świece i prychanie w wydech. Teraz mam 4 czy 4.5 obrotu wykrecony skład mieszanki a nie pamiętam kiedy miałem problemy z paleniem i świece są koloru "kawy z mlekiem"

          Komentarz


            #35
            Wymieniłem akumulator. Wyprułem gaźnik, wyczyściłem. Było sporo syfu. Założyłem filtr paliwa. Pali lepiej ale przy wysokich obrotach wypadają zapłony. Wymienię filtr powietrza i może świecę i wtedy będę regulwał. Powiedzcie czy iglice mają regulacje w tym gaźniku bo nie zauważyłem.

            Komentarz


              #36
              Jak kazda iglica ma regulacje dawki paliwa. Rowki na ktore przekladasz tylko blaszke od strony membrany sie tam dostaniesz, jak ja wyciagniesz to zobaczysz co z czym siÄ™ je

              Komentarz


                #37
                A więc walki ciąg dalszy. Iglicę obniżyłem. Świeca po dłuższej jeździe była ładna. Rozebrałem, poczyściłem, przesmarowałem rozrusznik kręci jakby lepiej. Ale po postoju dalej nie jara. Teraz podejrzenia padły na cewkę i moduł, bo iskra jakaś taka słaba. Napięcie mierzone na cewce to ok. 3V. Wiem, że to są impulsy i pomiar jest niedokładny ale 3V to chyba mało. Impulsator ma 200 Omów. Plus do modułu dochodzi masa też. Ewentualnie ten biało czarny z modułu co idzie na wyłaczniki stopki sprzęgła itp. Może tam masę podać na krótko. Generalnie to pytanie jest ile powinno być podawane na cewkę czy casem nie 12V?

                Komentarz


                  #38
                  A orientujecie się czy w 660 na impulsatorze jest jakaś regulacja. Teraz pomyślałem. że może w złym momencie daje iskrę.

                  Komentarz


                    #39
                    No i bingo. Dzięki niejakiemu dobremu człowiekowi, Szynszylowi zagadka została rozwikłana. Po wielu perypetiach i wymianach. Okazało się, iz winowajca był zaworek gaźnika. O dziwo z gażnika nie ciekło ale gazior zalewało. Po zakręcenoiu kranika po zgaszeniu, nawet po kilku dniach daje się odpalić.

                    Komentarz

                    PracujÄ™...
                    X