Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Temat: ciężko pali

Member
    Motocykl
    miałem

Domyślnie

Cytat Napisał sewer Zobacz post
    temat cieżkiego palenia rozwiązany (tak mi się wydaje )
    wykonane małe poprawki pomogły ,moto po 2-tygodniach postoju odpaliło po jednym obrocie wału
    1.czyszczenie pompki paliwa
    2.wymiana przewodu podciśnienia (głowica - pompka paliwa) (był załamany )
    3.montaż filtra paliwa przed pompką
    sorki za byka

Junior Member Avatar Spawn669
    Motocykl
    XTZ 750 90r
    GG
    GG: 4005906

Domyślnie

Cytat Napisał orzelekNGI Zobacz post
    U mnie też tak było-zaworki od ssania były powycierane i nie trzymały. Objawem było pokaźne spalanie i wiecznie czarne świece. ale odpalał od strzała bez ssania Po wymianie zaworków, uszczelek, w których te zaworki pracują spalanie na trasie 5,7 l/100km, skład mieszanki opanowany, ale odpalam już na ssaniu, żeby nie kręcić za długo.
    Odpisuje dopiero dzisiaj, ponieważ nie miałem dostępu do neta.
    Nie wiem dlaczego u mnie tak jest, że motór praktycznie odpala bez ssania, ale na pewno nie przekłada się to na wyższe spalanie. W trasie rekordowo potrafiłem zejść do 5,3-5,4 l/100 km ale jadąc z plecaczkiem i tabołami (pełny kufer, 2 duże sakwy, 2 śpiwory, karimaty, namiot, tankbag maksymalnie rozłożony). Normą w trasie było 5,6 - 5,7 l/100 km przy takim załadunku. Alę będę musiał chyba luknąć w gaźniki bo przy większym odkręceniu za mną pośmierdywało paliwem...

Junior Member

Domyślnie

mi w tym sezonie udało się zejśc w trasie do 4.2 l, jadac maksymalnie do 100 km/h. To chyba całkiem dobry wynik...

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha Tenere 1991r

Domyślnie

Cytat Napisał sewer Zobacz post
    temat cieżkiego palenia rozwiązany (tak mi się wydaje )
    wykonane małe poprawki pomogły ,moto po 2-tygodniach postoju odpaliło po jednym obrocie wału
    1.czyszczenie pompki paliwa
    2.wymiana przewodu podciśnienia (głowica - pompka paliwa) (był załamany )
    3.montarz filtra paliwa przed pompką
    Sewer
    Czy możesz podrzucić na maila jakieś photo z tych modyfikacji ? Jaki filtr paliwa dołożyłeś ? ja mam ten sam problem.
    marek.ksiazek@onet.pl

Member
    Motocykl
    miałem

Domyślnie

Cytat Napisał Marek Zobacz post
    Sewer
    Czy możesz podrzucić na maila jakieś photo z tych modyfikacji ? Jaki filtr paliwa dołożyłeś ? ja mam ten sam problem.
    marek.ksiazek@onet.pl
    spoko jak będę miał dostęp do moto to porobię foty

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750,WSK 1200

Domyślnie

Siemka.Mam chyba to samo.Na kroplówce odpala ale jak postoi to focha wali.Ja już sam nie wiem co robić.

- - - Zaktualizowano - - -

Załam mnie jeszcze bardziejNie zakręcam kraników i tak nie chce zapalić.CZY MOŻNA POLECIEĆ NA PATENCIE I POMPE ZAPORZYCZYĆ?

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Ja widziałem teresę z dołożoną pompą paliwa elektryczną, taką jak ma afryka czy varadero albo inne gaźnikowce. Pompę podciśnieniową też trzeba czyścić i wymieniać z czasem membranę, nic nie jest wieczne.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Ojciec Założyciel Avatar fxrider
    Motocykl
    R1100GS, 690

Domyślnie

Ja miałem XTZ z elektryczną pompą paliwa. W sumie mniej problemów było, nie zapowietrzała się tak.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

Może odgrzeje temat. Moja 660 ciężko pali po kilku dniach postoju. Czasami pomaga przechylenie jej na lewą stronę i ssanie. A jak to nie pomoże to wykręcenie świecy poczyszczenie drucianką i wtedy od strzała. Świeca czarna. Pompkę mam podciśnieniową chińską. Może mieszankę zubożyć?

Senior Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Może sprawdzić z nową święcą?

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

Cytat Napisał Prince Zobacz post
    Może sprawdzić z nową święcą?
    Świece wymieniałem dwa razy teraz siedzi irydowa niewiele to pomogło. Może prądy słabe, bateria taka sobie. Jak trochę pokręcę to pada. Ciepły pali od strzała.

Member Avatar kalosh
    Motocykl
    Super Tereska

Domyślnie

Moim zdaniem jak świeca czarna, to za bogato jest. Zarzuci świecę jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapalić, bo już jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidował czarnienie świecy. Wykręć iryd, wstaw zwykłe, zrób żeby się nie osadzało nic, a jak będzie już dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

Cytat Napisał kalosh Zobacz post
    Moim zdaniem jak świeca czarna, to za bogato jest. Zarzuci świecę jak pracuje, a jak ostygnie to nie chce zapalić, bo już jest zakopcona. Najpierw bym zlikwidował czarnienie świecy. Wykręć iryd, wstaw zwykłe, zrób żeby się nie osadzało nic, a jak będzie już dobrze, to wstaw irydowe. Zobacz jeszcze filtr powietrza, w jakim jest stanie.
    No troche za bogata ta mieszanka. Poziom w normie. A jak to jest z regulacją mieszanki? Wykręcajac wzbogacamy? Było 0.5 obr. wykreciłem na 2,5 na słuch ale i tak czarna. Chyba jednak będę musiał zajrzeć do tego gaźnika.

Member Avatar napson
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Jak wkręcasz śrubę od mieszanki to dostaje więcej paliwa jak powietrza, jak wykręcasz to dostaje więcej powietrza niż paliwa. Serwisówka mówi 2.5 obrotu. Ja mam oryginalny wydech tyle że wyprute bebechy i nie sugeruję się książka tylko własnym doświadczeniem i zachowaniem motocykla. Miałem to samo co ty, czarne świece i prychanie w wydech. Teraz mam 4 czy 4.5 obrotu wykrecony skład mieszanki a nie pamiętam kiedy miałem problemy z paleniem i świece są koloru "kawy z mlekiem"

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

Wymieniłem akumulator. Wyprułem gaźnik, wyczyściłem. Było sporo syfu. Założyłem filtr paliwa. Pali lepiej ale przy wysokich obrotach wypadają zapłony. Wymienię filtr powietrza i może świecę i wtedy będę regulwał. Powiedzcie czy iglice mają regulacje w tym gaźniku bo nie zauważyłem.

Member Avatar napson
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Jak kazda iglica ma regulacje dawki paliwa. Rowki na ktore przekladasz tylko blaszke od strony membrany sie tam dostaniesz, jak ja wyciagniesz to zobaczysz co z czym się je

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

A więc walki ciąg dalszy. Iglicę obniżyłem. Świeca po dłuższej jeździe była ładna. Rozebrałem, poczyściłem, przesmarowałem rozrusznik kręci jakby lepiej. Ale po postoju dalej nie jara. Teraz podejrzenia padły na cewkę i moduł, bo iskra jakaś taka słaba. Napięcie mierzone na cewce to ok. 3V. Wiem, że to są impulsy i pomiar jest niedokładny ale 3V to chyba mało. Impulsator ma 200 Omów. Plus do modułu dochodzi masa też. Ewentualnie ten biało czarny z modułu co idzie na wyłaczniki stopki sprzęgła itp. Może tam masę podać na krótko. Generalnie to pytanie jest ile powinno być podawane na cewkę czy casem nie 12V?

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

A orientujecie się czy w 660 na impulsatorze jest jakaś regulacja. Teraz pomyślałem. że może w złym momencie daje iskrę.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660, ZRX 1200

Domyślnie

No i bingo. Dzięki niejakiemu dobremu człowiekowi, Szynszylowi zagadka została rozwikłana. Po wielu perypetiach i wymianach. Okazało się, iz winowajca był zaworek gaźnika. O dziwo z gażnika nie ciekło ale gazior zalewało. Po zakręcenoiu kranika po zgaszeniu, nawet po kilku dniach daje się odpalić.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia