Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[750] pierscienie prowadzące

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] pierscienie prowadzące

    hej

    Zacząłem wymieniać dziś simmeringi w przednim widelcu.

    Jedna goleń mi jakoś tak luźno "lata", zdaje sie ze wywalone mam te pierścienie prowadzące.
    W tej ladze olej też miał odcień grafitu. W drugiej był miód malina.
    Takie z brązu czy z czegoś tam.

    Jest to gdzieś do kupienia ?

    mariusz
    Rzeszów ST Mafia
    www-xtz750-eu

    #2
    Odpowiem sam sobie
    Wygląda na to że wyżarło w ladze aluminium... Dlatego olej był koloru aluminiowego.
    Zakupiłem na all komplet lag, i zrobie miks.
    Same tuleje prowdzące pewnie tylko w ASO Yamaha. Bałem się zapytać nawet ile
    Taka pogoda a moto bez kółka.

    miłego
    Rzeszów ST Mafia
    www-xtz750-eu

    Komentarz


      #3
      Napisz do lukass'a, ma dostęp do oryg. części. Ja ostatnio też z dwóch kompletów składałem jeden i powiem że coś się poprawiło ale nie wiem czy to nie zasługa czegoś innego...

      Komentarz


        #4
        Szanowni,
        przed serwisem przedniego zawieszenia i planując wymianę sprężyn na progresywne został wykryty przeprost goleni w stosunku do lag Czyli golenie uginały się w stosunku do lag zamiast trzymać wspólną oś. Po rozmontowaniu jednej z lag ukazał się poniższy widok:

        Panewki.jpg

        Patrząc na fiszki widać części nr
        górna (nie znalazłem numeru części)
        dolna 3GM-23125-00 lub 5EB-23125-00-00.
        I teraz pytanie - czy stopień wytarcia tego elementu (powinien jak rozumiem być pokryty metaliczno-teflonową powłoką jak ten powyżej) jest jedyną przyczyną przeprostu?
        Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
          (...)
          dolna 3GM-23125-00 lub 5EB-23125-00-00.
          I teraz pytanie - czy stopień wytarcia tego elementu (powinien jak rozumiem być pokryty metaliczno-teflonową powłoką jak ten powyżej) jest jedyną przyczyną przeprostu?
          Uważam, że ten dolny na twoim zdjęciu ma odpowiedni kolor (miedziano-mosiężny). U mnie w lagach było identyczne zabarwienie na pierścieniach, a teleskopy były sztywne, osiowe i nie miały tendencji do "przeprostu" (kurde skąd Ty wziąłeś takie medyczne określenie?).

          Zresztą, zobacz sam na zdjęciach:

          1.jpg
          4.jpg3.jpg
          6.jpg5.jpg

          Komentarz


            #6
            Zagwozdka - to skąd ta nieosiowoś lag i goleni? Jeszcze raz przyjrzę się innym elementom ale nie zauważyłem wyobleń czy wytarć.

            P.S. Żona ogląda medyczne seriale i choć uciekam od nich jak od zarazy zawsze coś zostaje
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              #7
              A lagi na pewno proste? Najłatwiej sprawdzić tocząc je po płaskiej powierzchni.

              Różnica w kolorach tych pierścieni polega na tym, że ten szerszy (szary) pracuje właśnie tą powierzchnią po wewnętrznej stronie goleni. A ten węższy pracuje wewnętrzną powierzchnią ślizgając sie po lagach.

              Komentarz


                #8
                Nie sprawdzałem lag pod tym kątem. Ale problemem jest ruch golenia w odniesieniu do lagi, u mnie obecnie ten układ ugina się... Czekam na panewki i po montażu mam nadzieję objaw zniknie.
                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                Komentarz


                  #9
                  Szanowni,
                  potrzebuje Waszej wiedzy w temacie. Po zamontowaniu nowych uszczelniaczy i węższych pierścieni prowadzących (5EB-23125-00-00) dalej występuje poprzeczny ruch lagi w stosunku do golenia. Zanim zacznę kupować te szerokie panewki (3XJ-23171-L0-00 lub 5EB-23171-00-00) i organizować inne, również używane golenie powiedzcie proszę, które części jeszcze sprawdzić by skasować ten luz?
                  Sprawa robi się dla mnie ważna bo maszyna stoi kolejny tydzień na kołkach...
                  Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
                    ...Zanim zacznę kupować te szerokie panewki (3XJ-23171-L0-00 lub 5EB-23171-00-00) i organizować inne...
                    Cześć,
                    czy ktoś może potwierdzić, że panewki o wymienionych kodach pasują na lagę XTZ?
                    W yama-sklepie panewka ta jest razem z rurą (lagą).
                    Wiem, wiem... złota łopata

                    Komentarz


                      #11
                      Panewki dolne: https://gmoto.pl/panewki-slizgowe-jm...zt,176895.html

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X