Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

krzywienie się wajchy od tylnego hamulca :P

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    krzywienie się wajchy od tylnego hamulca :P

    Siemka, mam problem z wajchą tylnego hamulca.
    Problem polega na tym, że gnie się strasznie nawet po przewróceniu się na piasku przy małej prędkości.
    Dzisiaj natomiast na stromej górce z dosyć zbitego piasku wyniosło mnie na samym końcu do ściany podjazdu, wajcha złapała trochę ściany z piasku i wygięła się o 90 stopni ...
    Mam pytanie czy gięcie się tak mojej wajchy jest spowodowane tym , że jest ona już tak wyrobiona i tyle razy prostowana? Czy trzeba ją wzmocnić lub kupić nową? Zastanawiałem się też czy ktoś nie robi takich wajch jak są w KTM'ach, że wajcha idzie nad stopką a nie pod ?
    Pozdrawiam Tomus

    #2
    Niestety Japońce projektując ST nie uwzględniali że będzie się ona przewracać. Aby ulepszyć dźwignie potrzebna jest własna inwencja a więc wszystko zależy od chęci i pomysłowości. Jeśli coś fajnego wydumasz to mam nadzieję że pochwalisz się tym na forum albo zaczniesz forumowa produkcje jak Łojek, będziesz miał gromadę zadowolonych klientów.

    Komentarz


      #3
      OK , ale zacznę od kupienia niepokrzywionej wajchy i wtedy coś podumam , a może w zimowy wieczór z ojcem się poduma nad wajchą która idzie nad stopka
      edit. gadałem trochę z ojcem ma znajomego który ma laserówkę trzeba będzie się pobawić trochę kartonem czy czymś , żeby przymierzyć wymiar i będzie można coś podziałać a nóż widelec coś wyjdzie
      Ostatnio edytowany przez Tomus; 3657.

      Komentarz


        #4
        Może coś w tym stylu zastosuj;http://allegro.pl/drc-brake-saver-za...477649407.html
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          fajny patent , chyba zakupię i zobaczę ale ból jest też taki , że przy zwykłej wywrotce tzn jak moto się praktycznie toczy przez bardzo grząski piach i upadnie na prawo to i tak się gnie w różne różniaste strony ale generalnie coś takiego + jakieś wzmocnienie i byłoby git myślę, a jak nie to można się pobawić coś z tą wajchą nad stopka

          Komentarz

          Pracuję...
          X