Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa Hamulcowa ,zamiana...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pompa Hamulcowa ,zamiana...

    Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad regulowaną klamką hamulca (http://allegro.pl/klamki-sportowe-re...670901101.html) ale z tego co się orientuję to takowa nie podejdzie do ST i oryginalnej pompy hamulcowej, więc czy może ktoś przerabiał już temat zmiany pampy na inną np. http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-ya...714763525.html i czy takowa na szansę podejść ??

    #2
    Podejdzie tylko będziesz miał problem z lusterkiem, chyba że wiercenie i gwintowanie wypali.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      A ktoś przerabiał taki temat ??

      Komentarz


        #4
        Lukass chyba zakładał inną pompę.
        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

        Komentarz


          #5
          U Janasa widziałem pompę z jakiegoś "sporta". Znalazłem jeszcze opis przeróbek u Adriana. http://archiwum.xtzclub.pl/forum/vie...&thread_id=929
          Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            Dokładnie, mam od jakiegoś sporta, miałem dojść od jakiego żeby klamkę zakupić na zapas ale że nie chce sie popsuć to odpuściłem...
            A tak to warto sprawdzić skok gwintu jeżeli jest bez śruby, i ew. sprawdzić mocowanie lusterka bo z prawej strony może być lewy lub prawy gwint.

            Komentarz


              #7
              Ja mam założoną pompę z fazera 600,ale takie same są we wszystkich nowszych yamahach od MT-03,przez fz6 i fz1,na TDM900 kończąc,w niektórych trafiają się z nagwintowanym otworem pod lusterko,w innych jest nadlew ale nie ma otworu który trzeba by zrobić samemu.Ciekawostka-te pompy w zależności od modelu występują jako nissin lub jako brembo,z zewnątrz prawie się nie różnią ale z doświadczenia wiem że najlepiej nadaje się nissin,w brembo profil klamki jest inny i wychodzi za blisko manetki gazu.w przypadku nissina zero problemów,pasuje jak by była zrobiona do tenery.

              Komentarz


                #8
                Był kiedyś temat wałkowany już na forum, wystarczy poszukać. Przy pompach brembo trzeba uważać,bo mniejszy inny skok gwintu niż japońskie (nissin, tokico) i łatwo się pomylić (czy. niechcący coś przegwintować).

                pzdr, Adam
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Tak z ciekawości zapytam, jak wygląda to z doborem pompy do starych zacisków w kwestii wydajności? Czyli pojemności układu, średnicy i ilości tłoczków, skoku i "przełożenia" pompy? Czy nowsza i wydajniejsza nie będzie zbyt wydajna i nie będzie zbyt szybko blokowała hebli szczególnie przy terenowej oponie i mokrej nawierzchni ? Mozna to sobie jakoś wyliczyć czy rzecz robi się na czuja ?
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Na pompie są (tzn. powinny być) oznaczenia średnicy tłoczka pompy. O ile dobrze pamiętam ST ma standardowo 1/2 (cala). Ja kupiłem 5/8, IMO większych lepiej do ST nie zakładać. Do jednego zacisku max. 1/2". Ciężko to porównywać bezpośrednio, bo zwykle zmienia się zjechaną pompę na w miarę świeżą, co już znacznie przekłada się na skuteczność. Na pewno pompa z większym tłoczkiem będzie skuteczniejsza i gorzej dozowalna. Ja u siebie miałem jeszcze stalowy oplot i "ostre" klocki. Całość hamowała bardzo skutecznie (nie było problemu przytrzaskiwania palców klamką przy hamowaniu), ale dozowalność była niespecjalna - ciężko było wyczuć tą granicę i bardzo precyzyjnie dozować siłę hamowania. Niestety w ST żeby jakoś znacznie poprawić dozowalność trzeba by założyć większe tarcze.
                    Tematu przełożenia na klamce w zależności od jego puntu podparci i dźwigni nie badałem. Na pewno pompa od jakiegoś sporta byłaby przegięciem. Ja kieruję się zasadą, że moto-dawca powinien mieć taką samą ilość tłoczków co maszyna-biorca.

                    pzdr, Adam
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Cześć, piszę tu, żeby nie mnożyć tematów. Czy wiecie może, czy można gdzieś kupić tę prostokątną uszczelkę pod pokrywkę przedniej pompy hamulcowej? Czy też tylko ASO? Względnie czy zna ktoś jej numer kat.?
                      Sobczaq, przedtem Sbq!

                      Prawym pasem, za Matizem.

                      Komentarz


                        #12
                        Cze, domyślam się że chodzi o pozycję nr 3 na rys. uszczelak.jpg jeśli tak to nr. 4K0258540000.

                        Komentarz


                          #13
                          Trochę za dużo zer
                          Nr katalogowy to: 4KO-25854-00
                          Gdzie kupisz? Polecam firmę MotoSound z Łagowa: info@yamaha-czesci.pl

                          Komentarz


                            #14
                            Poprawny numer to: 4HM-25854-00-00. Cena to 50 zł.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Wynika z tego, że różnice wynikają z samych katalogów części. W katalogu wg którego robiłem już inne "dziwne" zamówienia, jest taki nr jaki podałem.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X