Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie zaworów i gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Ustawianie zaworów i gaźników

    Witam was jest problemik w serwisówce piszę tak że zawory wydechowe mają mieć od 0,15 do 0,20 mm a ssące od 0,10 do 0,15 i tu moje pytanie jak ustawiać dokładnie jedna wartość na wydechowe i jedna na ssące. Druga sprawa to wysokość pływaka ma być od 24 mm do 27 mm i tu też jaką wziąć wartość żeby to dobrze chodziło bo po ostatnim ustawianiu wydechowe 0,20 a ssące od 0,15 i wysokość pływaka 23 Nierówno pracuje strzela zchodząc z obrotów nieraz prychnie i zgaśnie. Poradzicie coś ?
    Z góry dziękuje za podpowiedź

    #2
    A o której XTZ mowa ?
    Ogólnie (IMO) gaźnik się reguluje w.g. objawów a nie serwisówki, bo ustawienie "na pałę" danych z książki w wiekowym moto z konkretnym przebiegiem to proszenie się o problemy.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Xtz 660 falują obroty niezaz kichnie zgaśnie i strzela po odpuszczeniu gazu.

      Komentarz


        #4
        W jakim stanie jest sławetna ośka przepustnicy ?
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Wcześniej chodził ok wszystko ale ośka była dość wyrobina więc zalałem ją płynnym metalem i wygładziłem jak powinna być więc to raczej nie to

          Komentarz


            #6
            I będzie kichać w gaźnik. Nieszczelna ośka to jedno, zobacz sobie pod ostre światło jakie szpary zostają pomiędzy korpusem a samą przepustnicą. Idzie to zrobić, potrzeba cierpliwości. Podpowiem że ja godzinę męczyłem się z doszczelnieniem, a każde odkręcenie przepustnicy powoduje że na nowo musimy wszystko ustawić, chyba że masz szczęście zawór wydechowy ustaw na 0,15 ssące na 0,10. Pływak ustaw metodą na wężyk. W serwisówce jest błąd w wymiarach kiedy mierzysz na odwróconym gaźniku.

            Komentarz


              #7
              Możesz mi dokładnie wytłumaczyć z tym doszczelnieniem ośki i metodą na wężyk ? Bardzo bym był wdzięczny
              Pozdrawiam

              Komentarz


                #8
                Metoda ustawiania paliwa na wężyk jest pokazana w serwisówce i dokładnie opisana. Sprawa z przepustnicą jest trudniejsza Wszystko musi być czyste jak na stole chirurgicznym. Zamykasz przepustnice, z jednej strony podstawiasz jakąś lampkę(ja świeciłem "flashem" z komórki) a z drugiej strony patrzysz gdzie światło przechodzi. Najpierw sprawdź czy można trochę przepustnice przesunąć na śrubach. Jeśli to nie wystarczy szlifujesz miejsca w których światło nie przedostaje się. Od ciebie zależy czy to będzie korpus czy przepustnica(ja polecam bardziej przepustnicę, ale korpus toż możesz "liznąć") Oczywiście do ponownego sprawdzenia znów musi być wszystko czyste, także świeża benzyna do przemywania pod ręką. Powoli, po kawałku powinieneś to zrobić. Druga sprawa jest taka że sama przepustnica(to coś płaskie z dwoma otworami) też wymaga regeneracji. Odkręć ją i zobaczysz że na jej skrajach od strony ośki są wyszlifowane przez powietrze zaokrąglenia, domyślnie, cała przepustnica była płaska. Nie powiem jak ja to naprawiłem bo zostanę posądzony o druciarstwo, ale działało przez 800km. Później trzeb było powtórzyć czynności które opisałem powyżej. Jak pomyślisz to też to zregenerujesz.
                Także działaj i odłóż już sobie pieniądze na regeneracje w porządnej firmie

                Komentarz


                  #9
                  Po co odkładać pieniądze na regeneracje kupię najwyżej jakieś nowe gaźniki

                  Komentarz


                    #10
                    Koledzy a jak sprawdzić metodą na wężyk dokładniej ?

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X