Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gruzja, Azerbejdżan czerwiec-lipiec 2015

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    z tym paliwem to niema tragedii bo teraz 95 jest ponoc po 6,50 a on to 5,50 wiec tyle co u nas jeszcze pół roku temu

    Komentarz


      #17
      O paliwo się nie martwię, bo poza 690-tką jadą same cysterny po co najmniej 23L na zbiornik. W Vivaro mam ponad 100L + zapełnienie motocyklowych i robi się zasięg na 2-2.5tys.km, może i więcej, bo z lawetką raczej 100km/h nie będziemy przekraczać, więc i paliwa mniej zejdzie. Planowo samochód chcemy zostawić w Kutaisi, pod motelem gdzie przebywa Mirmił.

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        O paliwo się nie martwię, bo poza 690-tką jadą same cysterny po co najmniej 23L na zbiornik. W Vivaro mam ponad 100L + zapełnienie motocyklowych i robi się zasięg na 2-2.5tys.km, może i więcej, bo z lawetką raczej 100km/h nie będziemy przekraczać, więc i paliwa mniej zejdzie. Planowo samochód chcemy zostawić w Kutaisi, pod motelem gdzie przebywa Mirmił.
        No i beczki nie będzie gdzie wsadzić, jak upakujemy 3 motki na pakę
        Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
        Sowizdrzał
        KTM 750 6T
        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez sowizdrzal Zobacz posta
          No i beczki nie będzie gdzie wsadzić, jak upakujemy 3 motki na pakę
          Z tą beczka paliwa to daj sobie spokój, nawet z kanistrem też...
          Turecki celnik się przyp... że mam dwa kanisterki po 5l przy moto...
          Rok 2011 granica Edrine (bułg-tur) wwoże 5 moto na lawecie. Na mnie auto, laweta i moto. NIe wpuszczą. Jest nas tylko dwóch, pozostała trójka wraca ze Stambułu (polecieli samolotem). Wjeżdżamy. Plan początkowy że pojedziemy tym zestawem do granicy z Syrią. Dojeżdżamy do Stambułu upchani jak śledzie, w Patrolu nas 5-ciu i wszystkie bambetle. Zostawiamy Patrola i lawetę u znajomego turka i na motorkach zapitalamy dalej. BŁĄD!!
          Na granicy z Syrią czwórka może jechać dalej, ty Zbigniew masz problem mówi celnik. Wjechałeś do Turcji autem i motorkiem i tymi pojazdami musisz wyjechać Tyle że auto stoi 1500km stąd. Rodzi się pomysł by bryknąć samolotem do Stambułu wystawić auto z terytorium Turcji do Bułgarii (na granicy jest teren bezcłowy)
          Celnik (miły facet) poucza mnie że muszę wstawić motor na skład celny (przy granicy z Syrią) żeby wyjechać z Turcji Patrolem. Kasy na to wszystko nie poszło dużo ok. 60$ bo linie lokalne tureckie tanie ale zeszło 4-5 dni w tym sobota, niedziela (skład celny niecz.)

          Po przyjeżdzie znajomy koleś co prowadzi transport międzynarodowy powiedział że trzeba było wykupić karnet TIR na Turcję, zapłacić kaucję ( i tak mieliśmy zapłacone CPD) i wjeżdżać jako firma transportowa. I wtedy celnik turecji ma g... do gadania. Możliwe że tak robią forumowi transportowcy

          pozdr.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Zbyszek KTM 990adv Zobacz posta
            ... wwoże 5 moto na lawecie. Na mnie auto, laweta i moto. NIe wpuszczą. Jest nas tylko dwóch, pozostała trójka wraca ze Stambułu (polecieli samolotem). Wjeżdżamy. Plan początkowy że pojedziemy tym zestawem do granicy z Syrią. Dojeżdżamy do Stambułu upchani jak śledzie, w Patrolu nas 5-ciu i wszystkie bambetle. Zostawiamy Patrola i lawetę u znajomego turka i na motorkach zapitalamy dalej. BŁĄD!! (...) trzeba było wykupić karnet TIR na Turcję, zapłacić kaucję ( i tak mieliśmy zapłacone CPD) i wjeżdżać jako firma transportowa. I wtedy celnik turecji ma g... do gadania. Możliwe że tak robią forumowi transportowcy
            Dzięki

            Wniosek POZYTYWNY:
            - Do Turcji wjedziemy niezależnie od propocji ludzie-sprzęty, jeśli wszyscy własciciele będą na pokładzie.

            Wniosek NEGATYWNY:
            - Jak do Gruzji nie da się wjechać większą ilością pojazdów niż osób, to z Turcji nie wyjedziemy....
            ...czyli tzw. kwadratura koła

            Wniosek NEUTRALNY:
            - Jeśli do Gruzji nas nie wpuszczą z powodu dysproporcji ludzie-sprzęty, to można zostawić auto między
            przejściem tureckim a gruzińskim.
            Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
            Sowizdrzał
            KTM 750 6T
            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

            Komentarz


              #21
              Bez przesady z tymi wnioskami
              Jedziecie i basta
              Jak wjedziesz do Turcji to i wyjedziesz takim samym składem, do Gruzji nie wjeżdżałem busem, ale na moto tak.
              To piękny kraj, uczciwi, pomocni i sympatyczni ludzie.
              pozdr.

              Rambo swego czasu jechał z podlasiakami busem to we wszystkich motorach mieli olej napędowy (z Białorusi) a z powrotem na gruzińskim (3zł) przyjechali.
              Ostatnio edytowany przez Zbyszek KTM 990adv; 2893.

              Komentarz


                #22
                no właśnie wszystko miało być takie proste i pezproblemowe, a tu jeden z drugim rzucają hasła, że "nie przejedziesz takim zestawem i chux", co nijak ma się do informacji z ambasad. Sambor przejechał, ale zostawił 1200$ kaucji, Szparag podobno był cofnięty, gdy jechał przez Rosję i musiał płynąć promem z UA (chyba). W przyszłym miesiącu Mody przetestuje czy da radę wjechać bez dawania w łapę. Nie wiedziałem, że Rambo jechał busem, trzeba go pomęczyć czy poszło bez problemu

                Komentarz


                  #23
                  Rambo z ekipą, z tego co pamiętam, auto zostawili w Turcji i do Gruzji wjeżdżali na moto, bo podobno jakieś problemy były i woleli tego nie sprawdzać.
                  Chyba , że coś pokręciłem - zapytaj go o to
                  http://www.przezswiat.eu

                  https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                  Komentarz


                    #24
                    Zamiast powielać ploty, wystarczy znaleźć i poczytać

                    Ostatnio edytowany przez Zbyszek KTM 990adv; 2893.

                    Komentarz


                      #25
                      Macie datę wyjazdu? Ja z Nieszczęściem , to kolega , też jedziem ale 6 lub 7 lipca na 4 tygodnie.

                      Komentarz


                        #26
                        Ruszamy podobnie. Jak będzie okazja, to się wina na szlaku napijemy
                        Sowizdrzał
                        KTM 750 6T
                        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                        Komentarz


                          #27
                          A macie może jakieś konkretne info na temat wjazdu do Azerbejdżanu na moto?. Zna ktoś kogoś konkretnego co był i pomacał. dajcie znać bo pozytywne myślenie mi się zwiesiło

                          Komentarz


                            #28
                            Napisz do Agaty https://www.facebook.com/doodek Przedstawi Ci co i jak.

                            Komentarz


                              #29
                              Pisałem do Agaty ale się nie odzywa . Może ktoś wywrzeć na Agacie presję aby się odezwała. Bardzo proszę.

                              Komentarz


                                #30
                                Napisz na forum f650gs.pl, ona tam przesiaduje.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X