Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyciek

    Witam dzisiaj z racji że pogoda w miarę dopisywała postanowiłem lekko przepalić Tenere. Gdy stała na betonie zauważyłem że zaczyna coś kapać koloru brunatno czerwonego, wyciek najprawdopodobniej jest gdzieś nad pługiem. Co to może być i czy jest to groźne. Tenera moja jest z 1992r. i posiadam ją jakieś 3 miesiące, wiec jeszcze nie zdążyłem jej w pełni poznać.

    #2
    Najlepiej to zrób jakieś zdjęcie bo z tego co pamiętam terewsa nie ma pługa
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      ostatnio mi też pokapało okazało się że z pod zębatki napędowej, na serwisie wymienili simering na wałku i po problemie, koszt naprawy tani i części też

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez SUPERDEJW Zobacz posta
        ostatnio mi też pokapało okazało się że z pod zębatki napędowej, na serwisie wymienili simering na wałku i po problemie, koszt naprawy tani i części też
        Simering specjalnie do tego miejsca, czy tylko na wymiar?
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          Najlepiej to zrób jakieś zdjęcie bo z tego co pamiętam terewsa nie ma pługa
          Ok niech ci bedzie z pod silnika

          Komentarz


            #6
            Jeśli to nie olej albo benzyna to płyn chłodzący.
            Odkręć osłonę silnika i zobacz skąd cieknie. Może pękł wąż albo poluzowała się opaska.
            Tylko sprawdź najpierw poziom płynu żeby nie przegrzać moturu.
            Zbiornik wyrównawczy chłodziwa masz na oku. Ale lepiej odkręcić korek i tak zobaczyć.
            Od biedy da się odkręcić korek baz zdejmowania baku, trochę gorzej z zakręceniem.
            Zresztą od razu wymień płyn jak masz nowy motorek.

            Acha - nie odkręcaj korka płynu na gorącym silniku!!!

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
              Jeśli to nie olej albo benzyna to płyn chłodzący.
              Odkręć osłonę silnika i zobacz skąd cieknie. Może pękł wąż albo poluzowała się opaska.
              Tylko sprawdź najpierw poziom płynu żeby nie przegrzać moturu.
              Zbiornik wyrównawczy chłodziwa masz na oku. Ale lepiej odkręcić korek i tak zobaczyć.
              Od biedy da się odkręcić korek baz zdejmowania baku, trochę gorzej z zakręceniem.
              Zresztą od razu wymień płyn jak masz nowy motorek.

              Acha - nie odkręcaj korka płynu na gorącym silniku!!!
              Nie sądze, żeby to był płyn chłodniczy, bo zalałem koloru zielonego, a wyciek który jest u mnie jest tak jak napisałem koloru brunatno czerwonego.

              Komentarz


                #8
                Sprawdź czy to nie są przypadkiem "skropliny" z airboxa , przewód powinien mieć zatyczkę na końcu.
                Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61.
                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                Komentarz


                  #9
                  Nie masz przypadkiem scottoilera z czerwonym olejem i po jeździe nie zebrało się w okolicach zębatki zdawczej?
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Kolego Kuba1994
                    sprawdź wreszcie co to kapie i wyłoń z zwycięzce w tej zagadce

                    Typowanie:

                    SUPERDEJW - olej z pod zębatki
                    Tomur - płyn hłodzący
                    Beniamin - skropliny z airboxa
                    rootolf - czerwony olej ze scottoilera

                    czy są jeszcze jakieś odpowiedzi???

                    Może Kolega Kuba rzuci jakieś podpowiedzi.

                    Komentarz


                      #11
                      Typowanie:

                      SUPERDEJW - olej z pod zębatki
                      Tomur - płyn hłodzący
                      Beniamin - skropliny z airboxa
                      rootolf - czerwony olej ze scottoilera

                      czy są jeszcze jakieś odpowiedzi???
                      Ja miałem kiedyś wyciek brunatno-czerwonego płynu pod motocykl. Do rury gmola dostała się woda i ten zaczął korodować, przy pochyleniu motocykla na chyba lewą stronę ta woda się wylała w postaci takiej rudej mazi.

                      Komentarz


                        #12
                        sory że po takim czasie odpisuje dopiero ale nie miałem zbytnio czasu. Koledzy scotoilera nie mam wiec odpada... a kolego robkri gmoli co prawda nie mam ale to fakt to jest zazwyczaj po pochyleniu w lewo

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X