Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka pokrywy pompy oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Uszczelka pokrywy pompy oleju

    Zastanawia mnie cena tej uszczelki. Zarówno zamiennik Atheny, jak i oryginalna kosztuje ponad 70zł.
    Mam możliwość dorobienia takiej uszczelki w zakładzie produkującym uszczelki.
    Wiadomo, że dla jednej sztuki nie będą tworzyć maszyny, tylko facet z arkusza dorobi ręcznie. Cena pewnie coś ok. 20zł.
    Z drugiej strony myślę sobie, czy to nie jest zbyt newralgiczne miejsce? Tzn. że lepiej jednak wywalić więcej kasy, żeby nie mieć nieprzyjemnych niespodzianek.
    Staram sobie brać do serca rady MarcinaJunaka i jeśli ma coś być zrobione dobrze, to wolę dołożyć kasy.

    #2
    Najprościej wrzucić na laser.

    Komentarz


      #3
      A jakie to nieprzyjemne niespodzianki ? Ostatnio zmieniałem u siebie łańcuszek i powiem szczerze że szkoda mi było 70 na uszczelkę i złożyłem na silikonie, może puszczać ??

      Komentarz


        #4
        Czy ta uszczelka która teraz kosztuje około 70 zł jest wykonana z jakiegoś hiper tworzywa, czy też można spokojnie samemu dorobić z: czegokolwiek,z tektury termoizolacyjnej bezazbestowej, z jakiegoś materiału na uszczelki? Ewentualnie dać jakiejś firmie dorabiającej uszczelki dekiel żeby dorobili za parędziesiąt zł ?
        Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

        Komentarz


          #5
          Ja jednak wolę dać więcej kasy bo z racji tego że nie robię tego sam ponowna wizyta u mechanika i tak będzie droższa niż te 50 zł dodane do zakupu uszczelki w zamienniku,
          tak samo z uszczelkami dekli bocznych, nigdy nie zakładam drugi raz tej samej uszczelki, nie montuję też na silikon, w razie jeśli zacznie cieknąć potem i tak jest drugi raz ta sama robota przecież a w sezonie trzeba jeździć.

          Oczywiście za czasów junakowych też dorabiałem uszczelki z różnego rodzajów klingierytu i pudełek po butach, o silikonie nie wspominając i wszystko działało bez zarzutu,
          ale teraz po prostu nie mam na to czasu.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Odezwij sie do lukassa bo miał bodajże te uszczelki po taniości... ew sam sprawdzę bo tez mogę mieć

            Komentarz


              #7
              A macie może uszczelke od pokrywy alternatora i tej malej pokrywy od zebatek, tej co jest za rozrusznikiem? Jakos na necie nie widze za bardzo...

              Komentarz

              Pracuję...
              X