Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krzywa kierownica.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Krzywa kierownica.

    Panowie mam problem. Na ostatniej w tamtym sezonie wycieczce miałem glebę na polnej drodze przy minimalnej prędkości na prawy bok. Trochę się omeczylem żeby podnieść moto z błota a po oględzinach okazało się ze mam pekniety bok (gmole dopiero wczoraj zalozylem), wygiety kierunkowskaz i co najgorsze, jakiś problem z kierownicą. Jest skrzywiona tzn przy wyprostowaniu koła skrecona jest lekko w lewo. Nie jestem specem wiec nie potrafię stwierdzić w czym problem. Kierownica sama w sobie wygląda na prostą, niepokrzywioną. Czy macie jakies podobne doświadczenia w tym temacie? Będę wdzięczny za pomoc bo maszyna zimuje daleko od mojego miejsca zamieszkania i sporadycznie mam okazję ja odwiedzać

    #2
    Skręciła się na tulejach gumowych mocujących kiere do półgi górnej,
    poluzuj lagi bo też może skręciły się w półkach lekko.
    Jeśli po tej weryfikacji dalej będzie krzywo znaczy że kiera jest ugięta.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Hej Dzięki za odp. Ponieważ jestem strasznie zielony w temacie dopytam;
      Czy do poprawy tulei gumowych mocujących kierę do półki trzeba odkręcić te śruby co zaznaczyłem? I czy do poluzowania lagów też dobre zaznaczyłem?
      kiera.jpg
      Załączone pliki

      Komentarz


        #4
        Czasami wystarczy tylko stanąć z przodu moto wziąć koło między nogi i szarpnąć kierownicą żeby się naprostowała . Jak nie pomoże to popuść te śruby od sitenblocków i naciągaj , zaznaczyłeś dobrze.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          albo stanąć przy wysokim krawężniku/murku i "odbić" z odpowiednią siłą.

          Komentarz


            #6
            Z tym kołem między nogami to można raczej w rowerze
            Najlepiej wykorzystać do tego jakieś drzewo, murek, ścianę. Robisz tak - podjeżdżasz przednim kołem tuż OBOK takiego drzewa, słupka itp. i stojąc w miejscu skręcasz kierownicą tak aby koło oparło się bokiem o to drzewo - tym sposobem blokujesz je przed dalszym skrętem i napierając na kierownicę ją prostujesz.
            Co do zaznaczonych śrub to aby łatwiej wyprostować mocowanie lag w półkach luzujesz kluczem 12 śruby zaznaczone przez Ciebie momentem 23 NM.
            Te z momentem 20 służą tylko do mocowania samej kiery.
            Temat przerabiałem wielokrotnie. Najlepiej robić to od razu po glebie - jeszcze adrenalinka buzuje i nie zdążysz się przyzwyczaić do krzywizny
            Nie zniechęcaj się, jak kilka razy będziesz musiał przestawiać raz w jedną raz w drugą zanim całość będzie prosta. Trening czyni mistrza

            Swoje perypetie opisałem tutaj:
            Ostatnio edytowany przez qbalon; 113.

            Komentarz


              #7
              Do prostowania w silentblock-ach nie trzeba niczego.... wystarczy ogranicznik skrętu który robi za "blokadę" koła.

              Komentarz


                #8
                Dzięki wszystkim za rady. W weekend spróbuję je zastosować w praktyce. Pozdrawiam

                Komentarz


                  #9
                  zeby sprawdzic czy kiera jest prosta musiałbyś ja wymontować i położyć na płaskim blacie. bedzie wiadomo czy równo przylega w 3 punktach do stołu czy sie buja.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X