Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

[K] XTZ 750 lub 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    lukaszhel dzięki za info ale w chwili obecnej użytkownicy forum wzbudzili we mnie świadomość, że XTZ 660 będzie dla mnie nieodpowiednim motocyklem I to jest pierwsza zaleta korzystania z porad Prośba do moderatora o zmianę treści tematu aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania [K] XTZ 750 lub moto o podobnych właściwościach do jazdy z plecakiem.
    Bo chyba sam nie mam możliwości zmiany. Przepraszam za zamieszanie.
    I prośba o dalszą pomoc w kierunkowaniu mojej osoby do celu jakim jest zakup moto

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta
      rootolf . No tak masz rację. Wcześniej ktoś pytał o to moto ale też bez odzewu. Uznałem, że nie warto i daleko na oględziny, mam 850 km. Tak więc jak ktoś miałby ochotę i czas na dogłębną analizę treści oraz zdjęć z ogłoszenia to było by super. Lecz kto posiadając XTZ nie czyta tego forum choćby po to aby zobaczyć, jakie ludzie mają problemy i przeżycia z moto które się posiada. Dziwne
      Sporo jest takich osób.
      Co do motocykla, to oferta wydaje się być interesująca, tym bardziej, że ma kufry, a chcesz jeździć z plecakiem, więc i tak by Cię ten zakup czekał, stalowy oplot, wymieniony napęd, dodatkowo klocki (chociaż nie wiadomo jakie), to wszystko są wartości dodane, jakby nie patrzeć to ponad 1000 zł dodatek.
      Z tego co pisze, to wygląda na to, że coś tam robił przy motocyklu i dbał o niego, ale wszystko i tak trzeba sprawdzić.
      Bez oględzin się i tak nie obejdzie, bo napisać można wszystko
      Nie ma innej recepty jak jechać i zobaczyć.
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #18
        Tak zgadzam się z tobą w 100%. Ale praca nie pozwala na wyjazdy w ciemno i trochę ponad mój budżet, więc trzeba było by odwlec zakup moto w czasie. Z dodatków jestem w stanie zrezygnować bo np ostatni moto miał dodatki i były one całkiem nie dla mnie, taka "sztuczka magiczka " A ja jak pisałem wcześniej jestem w stanie sam pokombinować. Wiecie lata zabawy z motoryzacją PRL-u. Choć nie pogardziłbym moto za 6 tyś ful opcja
        Sprzedający napisał że
        "UWAGA ! ! ! UWAGA ! ! !
        Ciśnienie na cylindrach 125 psi=9 kg/cm2
        pozdrawiam"
        Czy to b.dobrze ?

        Komentarz


          #19
          No to po co chcesz, żeby oceniać motocykl, którego i tak nie kupisz?
          Jak odejmiesz kufry (min 600 zł), napęd (500 zł) , klocki (jakieś 150 zł), akumulator (min 150 zł) to masz motocykl za 6000
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #20
            Zaraz nie kupię! Mógłbym kupić, system ratalny! I napisałem, że Kusi. Jakby był w stanie takim jak przedstawia go sprzedający to jestem w stanie, nawet jeszcze tarcze i rozrząd, pełny serwis. A dodatki mam w nie wiem czy wiesz jak to jest szukać moto z takim budżetem i mieć wobec niego tak poważne plany. W moim przypadku jest to MAX możliwości na maszynę moich marzeń ! A plany mam zacne

            Komentarz


              #21
              Trzeba mierzyć siły na zamiary
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                Trzeba mierzyć siły na zamiary
                Ale musisz przyznać cel uświęca środki.


                Nie no sorry źle się wyraziłem wiesz % . Ja po prostu nie wiem czy z tak skromnym budżetem kupię XTZ w zadowalającym stanie i dla tego wolałbym aby koszt dodatków miał odzwierciedlenie w stanie motocykla i oryginalnym wyglądzie, to chyba rozsądne. A resztę powoli można dokładać. W chwili obecnej jak przeglądam ogłoszenia to nie ma zbyt dużego wyboru. Wcześniej jak przeglądałem było więcej ST.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta


                  Ja po prostu nie wiem czy z tak skromnym budżetem kupię XTZ w zadowalającym stanie i dla tego wolałbym aby koszt dodatków miał odzwierciedlenie w stanie motocykla i oryginalnym wyglądzie, to chyba rozsądne.
                  Może rozsądne, ale nie rozumiem. Przecież dodatki możesz śmiało sprzedać. A np. napęd - to stan motocykla

                  Komentarz


                    #24
                    Może i masz rację, ale ja łudzę się nadzieją, że kupię motocykl z idealnym silnikiem w jak najlepszym stanie technicznym. Uważam, że takie rzeczy jak zestaw napędowy, opony, klocki są mniej istotne, choć nie powiem, że nie chciałbym za tę kwotę kupić i moto i nic nie musieć w nim wymieniać.Staram się być realistą.
                    Może bierze się to z mojej niewiedzy na ten temat ale moje skromne doświadczenie mówi mi jak nie kopci na niebiesko, pracuje równo i bez żadnych niepokojących dzięków, jedzie prosto i jest w oryginale (choć to nie jest najważniejsze) to brać. A ST są leciwe i mają długie i nie zawsze kolorowe historie w swoich życiorysach.
                    Lecz podkreślam nie jestem żadnym fachowcem dlatego proszę o radę ludzi którzy posiadają takie maszyny a co za tym idzie w większości obszerną wiedzę w temacie I liczę na to że jak piszę brednie to ktoś będzie miał tyle cierpliwości mnie naprowadzi na odpowiednie tory.

                    Komentarz


                      #25
                      Ja to sie nie znam. Ale to staroć na panewkach. Jak leci panewka to lepiej mieć budżet na drugi silnik.

                      Komentarz


                        #26
                        Prince Nie wiem o czym piszesz ale właśnie tego chciałbym uniknąć

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta
                          Może i masz rację, ale ja łudzę się nadzieją, że kupię motocykl z idealnym silnikiem w jak najlepszym stanie technicznym. Uważam, że takie rzeczy jak zestaw napędowy, opony, klocki są mniej istotne, choć nie powiem, że nie chciałbym za tę kwotę kupić i moto i nic nie musieć w nim wymieniać.Staram się być realistą.
                          Może bierze się to z mojej niewiedzy na ten temat ale moje skromne doświadczenie mówi mi jak nie kopci na niebiesko, pracuje równo i bez żadnych niepokojących dzięków, jedzie prosto i jest w oryginale (choć to nie jest najważniejsze) to brać. A ST są leciwe i mają długie i nie zawsze kolorowe historie w swoich życiorysach.
                          Lecz podkreślam nie jestem żadnym fachowcem dlatego proszę o radę ludzi którzy posiadają takie maszyny a co za tym idzie w większości obszerną wiedzę w temacie I liczę na to że jak piszę brednie to ktoś będzie miał tyle cierpliwości mnie naprowadzi na odpowiednie tory.
                          Chcesz powiedzieć, że jak motocykl będzie miał łyse opony, zjechany napęd i klocki na wykończeniu to będzie dla Ciebie w porządku? Mi się wydaje, że to świadczy o właścicielu i jak podstawowe rzeczy eksploatacyjne zaniedbał, to strach pomyśleć co może siedzieć w motocyklu, także trochę błędne koło
                          Coś mi się wydaje, że możesz mieć kłopot w zakupie motocykla swoich marzeń
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            #28
                            rootolf Co racja to racja nie myślałem o tym w ten sposób Ale to pewnie dla tego że patrząc na egzemplarze w ogłoszeniach, ładne ST cenią się sporo powyżej 10 tyś. I myślałem że kto o będzie chciał oddać za nędzne grosze swoją zadbaną maszynę.
                            Dałeś mi do myślenia nad sensem szukania w tym przedziale cenowym ale znowu czego szukać

                            Komentarz


                              #29
                              Bania, nie odkrywasz tu nieodkrytego, rootolf ma rację i opisuje tylko to co łatwo można wywnioskować z twoich zapisów bo to się potwierdza praktycznie na codzień. Takich motocykli jaki tych łudząc się chcesz znaleźć nie ma, pamiętaj zresztą sam to napisałeś o bogatej historii. Nawet najbardziej zadbany kilkunastoletni motocykl prędzej czy później pokaże ci swój najsłabszy element, kupując go bierzesz udział w loterii. Teraz jest najlepszy moment na kupienie tanio motocykla więc szukaj intensywnie, pytaj, podrzucaj linki do aukcji a może wypłynie jakaś sztuka warta zainteresowania albo któryś forumowicz będzie chciał sprzedać swoją ST, za miesiąc ceny zaczną powoli podskakiwać bo zaraz zacznie się sezon więc zainteresowanie wzrośnie.

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta
                                I liczę na to że jak piszę brednie to ktoś będzie miał tyle cierpliwości mnie naprowadzi na odpowiednie tory.

                                Moja pomalutku siÄ™ wyczerpuje
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X