Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

[K] XTZ 750 lub 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [K] XTZ 750 lub 660

    Nie witam się bo się witałem, lecz pozdrawiam gorąco wszystkich. Po wielu przeczytanych postach na kilku forach , postanowiłem napisać w tym dziale.
    Na początku napiszę co chodzi mi po głowie. Byłem posiadaczem TDM 3 VD z 1994 r. Po sprzedaży chciałem zakupić jakieś moto turystyczne nadające się bardziej na szutry i polne drogi od TDM. Wymażyłem sobie że będzie to xrv 750. Zacząłem czytać forum Afrykanerów potem zdecydowałem się tam napisać i koledzy wyjaśnili mi, że z kwotą 7 000 powinienem szukać raczej w modelach RD 03 myślę spoko szukam lecz znalezienie takiego modelu w fajnym stanie nie jest takie łatwe, myślę sobie 650 ccm nie wiem czy po TDM wystarczy mocy zwłaszcza że jeżdżę z plecakiem. Zdesperowany uderzam w Transalpa, fajne moto ale jak każdy kto zaczyna drążyć ten temat trafiłem na tekst Africa vs Xtz no i się zaczęło. Przeglądam ubogie oferty, i jestem bardzo zaskoczony właściwościami XTZ. Niektórzy użytkownicy zwrócili moją uwagę na XTZ 660 lecz nie miałem do czynienia z singlem oprócz Motorynki, Komara, Wsk 175/125 Mz Etz 250, Junaka ale to całkiem inna bajka. Coś tam się naczytałem o problemach z dużą pojemnością i jednym garem ale nie wiem sam. To tak w skrócie o tym co chodzi mi po głowie.
    Kupię XTZ 750 a jak ktoś mnie przekona to XTZ 660 powiem że ta druga równie mi imponuje. I niestety według mnie ominęła mnie okazja zakupu ST od kamilltee z przyczyn niezależnych od mojej osoby ( siła wyższa )
    Tak więc jak komuś chciało się przeczytać mój post i wie, że jest gdzieś moto dla mnie to proszę o info

    #2
    Zabawne ale mam tak samo jak ty. Kupic AT do 10k to wyczyn.

    Komentarz


      #3
      Założę się, że jest dużo takich osób . Ja teraz chcę kupić coś na lata (szukam jak kobiety) dbać urabiać pod siebie . I myślę że motocykl z lat 90/96 to coś dla mnie, te nowe są fajne ale to nie dla mnie mogę się przejechać . Żałuję że nie mam kasy na nówkę sztukę bo kupił bym sobie XTZ 750 w bdb stanie i zaliczył jakiś porządny wyjazd.

      Komentarz


        #4
        Nadal aktualne


        Komentarz


          #5
          po tdm 660 będzie ci mało, wiem bo sam miałem 660 i to tą nową i zamieniłem na starą poczciwą 750. jak szukałem czegoś do zakupu to ten moto wydawał mi się ciekawy http://www.xtzclub.pl/threads/11561-Sprzedam-XTZ-750 , pozdrawiam
          JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

          Komentarz


            #6
            Miałem okazję pozamieniać się z kolegą podczas wspólnych przejażdżek i jazd w różnych warunkach Africą, więc mam porównanie. Może zacznę od opinii kolegi jadącego moją ST, człowiek podobnych gabarytów co ja czyli około 90 kg, 186 cm wzrostu, parę lat doświadczenia w jeździe cięższym enduro. Jego zdanie jest takie że nie spodziewał się że jest tak wygodna pozycja podczas jazdy, fakt że mam 5 cm podniesiona kierownice, silnik gwałtowniej reaguje na gaz przy czym lepiej utrzymywać go na troszkę wyższych obrotach, wówczas jest dynamicznie i wesoło bo dupka na szutrach fajnie odjeżdża, zwłaszcza dynamika silnika bardzo mu pasowała, Afra jest bardziej że tak powiem liniowa. Stwierdził też że ST jest bardziej stabilna nie myszkuje podczas jazdy, fakt że w jego Afryczce były słabe łożyska główki ramy co i ja wyczułem (stuki przy hamowaniu przednim hamulcem) i hamulce lepsze w ST niż w Afryce. Moje odczucia co do Afryki są takie że jest bardziej łagodna niż ST, mniej mocy, pozycja za kierownicą na seryjnych riserach jest niewygodna (w pierwszej kolejności podniesienie jej kilka cm) zbiornik lepiej wyprofilowany do jazdy na stojąco wygodnie trzyma się motocykl kolanami. Co do porównywania z XTZ-660, mogę powiedzieć że na pewno singiel jest mniej trwały od R2 czy V2 i szybciej łapie zadyszkę od dwucylindrowców choć na trasie bez plecaka przy 120-130 km/h nie ma to znaczenia jadąc przelotowo to już wyprzedzanie trwa troszkę dłużej, częście trzeba redukować biegi. Waga w stanie gotowym do drogi czyli ful zbiornik paliw,a mała Tenera jakieś 220 kg, ST 250 kg. W ciężki teren samemu lepiej ST się nie pchać chyba że jesteś Hardcorowy Koksu co wyciska 250 na klatę i lepiej mieć max połowę zbiornika paliwa (kilkanaście kg mniej).

            Komentarz


              #7
              Mała tereska to z pełnym bakiem waży poniżej 200 kg a nie 220 . Moja zatankowana pod korek to 195 kg ale mam lżejszy akcesoryjny wydech. Natomiast z perspektywy kilku lat i prawie 60 tys km przejechanych 660'tką ( dwie lampy 96r) powiem tak. Silnik, zawieszenia i hamulce predysponują ten motocykl do jazdy solo . W sumie 750'tkę przebija niższą masą, lepszą poręcznością i jezeli ktoś liczy grosz to sporo niższymi kosztami eksploatacji. Zawory na śrubkach, jedna tarcza z przodu, jeden filtr powietrza (750x2) no i mniej pali. Dla długich wypadów z pasażerką lepsza będzie ST 750.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                robkri Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Ja jestem podobnej postury do ciebie 86 kg i 183 cm wzrostu i nie jestem "Hardcorowy Koksu", lecz nie zamierzam jeździć w b.ciężkim terenie, typowa turystyka, jazda po głównych traktach komunikacyjnych od miejscowości do miejscowości szczególnie w PL jest strasznie nudna i nic ciekawego się nie widzi. Ale jak zjeżdżamy z głównych dróg to całkiem co innego Dlatego sprzedałem TDM bo ciężko było we dwoje przemieszczać się po polnych i leśnych duktach. To przykład mojej typowej przejażdżki
                100_8468.jpg
                Nie będę porównywał Africa i TÉNÉRÉ . Moim problemem teraz jest znalezienie fury w jak najlepszym stanie z bardzo ograniczonym budżetem ( wiem zawsze budżet jest za mały bo apetyt rośnie w miarę jedzenia ) po to aby jak już wcześniej pisałem doposażyć pod siebie i cieszyć się posiadaniem w czasie późniejszym piękną perełką która będzie miała duszę
                piotr13 Super, że wyrażasz swoje doznania odnośnie XTZ660 bo również bardzo interesuje mnie ona jako alternatywa jak nie znajdę XTZ 750
                w moim przedziale cenowym.
                Fajnie że mogę liczyć na dyskusję z doświadczonymi, a nawet z ludźmi których podziwiam oglądając zdjęcia z ich wypraw.
                Ostatnio edytowany przez Bania221; 3482.

                Komentarz


                  #9
                  Zapomnij o XTZ660 do jazdy we dwoje. Szybko stwierdzisz, że za słabe, za małe itd. W najlepszym przypadku szybko ją sprzedasz, czy będziesz chciał sprzedać, bo nie jest to zbyt chodliwy motocykl. W najgorszym trafi się dojechany egzemplarz potrzebujący zmiany tłoczyska i pozbędziesz się 1.5-2kPLN na remont, po czym i tak go sprzedasz. Bez sensu. Jak singiel to albo na początek, albo zakup musi być świadomy.

                  Komentarz


                    #10
                    Trochę mnie zasmuciłeś bo jak nie kupię XTZ 750 lub XRV nie będę miał innej opcji żeby być zadowolony z zakupu. Kiedyś pojeździłem sobie starą XT 600 i zupełnie nie nadaje się do mojej jazdy zwłaszcza we dwoje, co innego samemu po krzakach super.
                    Kusi mnie ta oferta, jakby wierzyć opisowi to normalnie jechać i brać, a stoi już trochę czytałem i na temat tego sprzedawcy. Szkoda, że tak daleko

                    M4197592_1.jpg

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta
                      Trochę mnie zasmuciłeś bo jak nie kupię XTZ 750 lub XRV nie będę miał innej opcji żeby być zadowolony z zakupu. Kiedyś pojeździłem sobie starą XT 600 i zupełnie nie nadaje się do mojej jazdy zwłaszcza we dwoje, co innego samemu po krzakach super.
                      Kusi mnie ta oferta, jakby wierzyć opisowi to normalnie jechać i brać, a stoi już trochę czytałem i na temat tego sprzedawcy. Szkoda, że tak daleko

                      [ATTACH=CONFIG]18406[/ATTACH]
                      Zamiast tej od handlarza, już wolałbym tą:
                      OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        #12
                        Ja również wolałbym od motocyklisty. Czekam na info odnośnie tej ST w dziale [ porównanie moto ] zauważyłem ją już dużo wcześniej. A o tę sztukę kolega damiantks zapytał we wcześniej wspomnianym dziale
                        Ostatnio edytowany przez Bania221; 3482.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Bania221 Zobacz posta
                          Ja również wolałbym od motocyklisty. Czekam na info odnośnie tej ST w dziale [ porównanie moto ] zauważyłem ją już dużo wcześniej. A o tę sztukę kolega damiantks zapytał we wcześniej wspomnianym dziale
                          Ale zapytał czy ktoś zna ten motocykl i czy jest to od nas z forum, a nie co o o nim sądzimy.
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            #14
                            rootolf . No tak masz rację. Wcześniej ktoś pytał o to moto ale też bez odzewu. Uznałem, że nie warto i daleko na oględziny, mam 850 km. Tak więc jak ktoś miałby ochotę i czas na dogłębną analizę treści oraz zdjęć z ogłoszenia to było by super. Lecz kto posiadając XTZ nie czyta tego forum choćby po to aby zobaczyć, jakie ludzie mają problemy i przeżycia z moto które się posiada. Dziwne

                            Komentarz


                              #15
                              Jeśli interesowała by cię to ja mam taką na sprzedasz http://olx.pl/oferta/yamaha-xtz-660-...20150106152527
                              Cena do dogadania dodatkowo będzie w najbliszym czasie nowa kanapa. Motor robiłem dla siebie, wydaje mi się że drobne serwisy wystarzczą żeby jeszcze ten sprzęt kilka lat pochodził bez problemu

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X