Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czarnogora , sierpien 2015

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czarnogora , sierpien 2015

    Witam.W tym roku planuje wyjazd ponownie do Rumunii tak bardziej przejazdem ale jednak pojezdzic po zadupiach . W dalszej czesci chcialbym zjezdzic Czarnogore, nie bylem a jestem strasznie ciekawy . Szuterki w obu krajach obowiazkowe i robienie po krzakach tez.Namiocik na dzikusa obowiazkowo ale kwaterka co jakis czas na mycie tyłka sie przyda.Gotowanie kuchenka ognisko czyli po taniosci ale klimatycznie.Jesli ktos planuje i chce kogos do podrozy mozemy sie dogadac.Jak na razie zadnych szczegolow nie mam , wszystko w trakcie obmyslania i ustalenia.Mysle ze tak 10 dni styknie i jeszcze bede mial gdzie do domu wrocic :-) . Termin jakos druga polowa sieprnia .

    #2
    Witam kolegę z za miedzy ja tez myślałem o wypadzie do Czarnogóry z konsultuje z kuzynem bo było by nas 2 jak coś to wstępnie bym się pisał, sprawę trzeba gruntownie obgadać

    Komentarz


      #3
      Spoko.Mamy duzo czasu wiec mozna obradowac :-) Myslalem jeszcze o Albanii przy okazji aby za jednym zamachem odwiedzic jeszcze jedno panstwo.
      Tym bardziej iz mamy nie tak strasznie daleko to mozna spotkac sie i pogadac na zywo .

      Komentarz


        #4
        Łącznie 10 dni na Rumunię i Czarnogórę i jeszcze offienie ? 10 dni to tak akurat żeby w Rumunii coś porządniej zjeździć, a stamtąd (granica-granica) do Czarnogóry jest jeszcze co najmniej dobry dzień jazdy asfaltami.
        10 dni to też akurat żeby dojechać asfaltem (choć niekoniecznie autostradami) bezpośrednio do Czarnogóry, zjeździć i zwiedzić (asfaltem) bez specjalnego ociągania najciekawsze miejsca, zrobić jedno/dwudniowy wypad do Albanii przy okazji i zdążyć wrócić.
        10 dni na szutrzenie w Rumunii, Czarnogórze i jeszcze odwiedzenie Albanii na dokładkę brzmi jak plan dość ambitnego rajdu typu "byle zaliczyć". Kiedyś planowałem powrót z Czarnogóry przez Rumunię, ale wbrew pozorom trzeba nadkładać sporo drogi i zrezygnowałem, tym bardziej, że jadąc przez Serbię/Rumunię trzeba się liczyć ze stosunkowo niedużymi przebiegami dziennymi - raz wróciłem z Czarnogóry (dokładniej spod mostu na Tarze - czyli blisko granicy) do Wawy przez Serbię i Węgry w jakieś 36-40h (w tym jakieś 3h zwiedzania Belgradu) i to był raczej rajd na wytrzymałość (fakt, że na LC4 ). Na spokojnie, bocznymi drogami, przez Rumunię dojazd z Wawy do granicy Czarnogóry bez specjalnego zwiedzania liczyłbym na minimum 4 (raczej 5) dni + 2 dni odlicznone na powrót i wtedy zostają 3 dni na miejscu - trochę mało.
        Raczej sugerowałbym się skupić na fajnym dojeździe do Czarnogóry przez Bośnię (bardzo klimatyczne rejony i tam warto się pokręcić bocznymi drogami - zwłaszcza na południu; polecam wjazd do Czarnogóry od Bośni w okolicy miejscowości Foca), spokojnie zjeździć Czarnogórę (zarąbisty kraj) i ew. szybki wypad do Albani jeśli starczy czasu.

        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          10 dni to jest tak mniej wiecej.Mam dwa tygodnie urlopu wiec biore pewien zapas.W Rumunii bylem w zeszlym roku tak wiec chcialbym wybrac traske przez Ro ktora bedzie po drodze do nastepnych krajow ale nie bedzie celem aby jezdzic tam w kółko .Nie chce po prostu jechac caly czas po czarnym i glownym drogami .Ciesze sie , ze podjales temat moze uda sie cos wybrac aby po prostu ciekawie dojechac do Czarnogory .W zeszlym roku jezdzilismy dzien w dzien po 10 - 12 godzin czyli praktycznie od switu do zmierzchu .Zadnego zwiedzania miast . Zadupia i gory .
          Czyli uwazasz , ze przejazd przez Serbie nie bedzie ciekawy ?
          Ostatnio edytowany przez Ajej; 3254.

          Komentarz


            #6
            Ja w ubiegłym roku zwiedziłem Czarnogórę (i nie tylko) moją Dexfalią i wracałem tak jak FX, przez Focę i Serbię do Belgradu.
            Trasę z Sarajewa do Belgradu strzeliłem w ciągu jednego dnia, z przystankiem ok.4h w Novi Sad, ale ruszyłem o 4 w nocy i pod Belgrad dojechałem po zmroku.
            Średnie prędkości przelotowe trzymałem w okolicy 80-90km/h i motocyklem zbytnio szybciej nie pogonisz, szczególnie w nocy.
            Szczerze powiedziawszy, Serbia jest nudna tym bardziej, po wyjedzie z Montenegro

            Przychylam się do zdania Fx-a, żebyście przy 10 dniach skupili się wyłącznie na Czarnogórze.

            Co więcej, jeśli chcecie tylko zahaczyć Albanię, to odradzam.
            W ubiegłym roku zrobiłem objazd jeziora Szkoderskiego z MNE przez miasto Szkoder i z powrotem do MNE po drugiej stronie jeziora.
            Granica z MNE jak i przygraniczne miejscowości to obraz nędzy i rozpaczy.
            Dodatkowo dzikie hordy cygańskich żebraków na granicy nie wprawiają w pozytywny nastrój.
            Musieliśmy zaryglować wszystkie drzwi i okna, bo nachalnie włazili do samochodu...

            Z relacji kilku osób wiem, że Albania to piękny kraj, niestety dopiero w głębi, więc szybki wypad na 1 dzień tylko popsuje wam nastroje.
            Dlatego w tym roku znowu się tam wybiorę, tym razem przelot do samej Albani i dalej przez Macedonię może do Grecji.
            Ale liczę na to przynajmniej 20dni.

            Komentarz


              #7
              Co do Serbii to nie wiem - raz tylko przejechałem ją z południa na północ tranzytem. Były fajne i dobre odcinki trasy, ale znaczną jej część jechało się wolno i męcząco - w sumie podobnie jak w Rumunii. Niby jedzie się cały dzień, ale kilometrów mało z tego wychodzi.
              Ja też preferuję dojazdy poza autostradami (a często jeśli jest możliwość to w ogóle poza asfaltem), ale mając w planach dość jednak odległą Czarnogórę i perspektywę Albanii wolałbym możliwie sprawnie znaleźć się na miejscu z zapasem czasu i ew. wracając zrobić jakiś luźniejszy wariant (choć to utopia, powroty prawie zawsze się tnie, bo jakoś zawsze okazuje się, że czasu było za mało).
              Ja na Twoim miejscu odpuściłbym Rumunię (już znasz, a i tak wrażeń nie zabraknie - lepiej coś nowego poznać) pojechał przez Słowację (tu można fajnie powinklować i fajne boczne trasy zaliczyć), Węgry (nuda, pół dnia autostradami, ale szybko mijają), przeciąć Chorwację i przejechać z północy na południe Bośnię (tu i tak nie ma autostrad, a klimaty są ciekawe), ew. coś zwiedzając (IMO warto się pokręcić w górach na południu - mnie tam ciągnie). To zajmie jakieś 3, może 4 dni, będzie ciekawe i prawdopodobnie mniej męczące. W Bośni z nocowaniem na dziko może być średnio, bo takie czerwone tabliczki z ostrzeżeniem o minach działają nader deprymująco w tej materii. Potem wjechał do Czarnogóry jak pisałem od strony Focy (przez kanion Driny, opad szczęki gwarantowany) i z tej trasy prosto od razu wjeżdża się w PN Durmitor, dalej na Zabliak i w stronę mostu na Tarze (od granicy jakiś 1 dzień; czyli 4-5 dzień wycieczki). Z mostu na południe w stronę Podgoricy i dalej są dwa IMO ciekawe warianty (w zależności od planów powrotnych): albo ku północnemu-zachodowi w stronę Cetyni (historyczna stolica Czarnogóry) i trasy w PN Lovcen (są dwa warianty) do zatoki Kotorskiej (1-1.5 dnia; ew. potem zawrócić na południe do Albanii) albo wzdłuż północno-wschodniej (przeciwnej do morza) krawędzi jeziora Szkoderskiego do granicy z Albanią (jakiś jeden dzień; wtedy ew. Cetynię i Lovcen można zrobić wracając jeśli chcesz przez Chorwację).
              Moja uwaga: w Czarnogórze drogą wzdłuż wybrzeża jedzie się wolno i męcząco, więc nie licz, że da się zrobić szybki przelot z południa na północ - IMO to jest dzień męczącej jazdy - dość ciasno, bardzo chaotyczny ruch i prawie ciągle przez miejscowości, gdzie ludzie często traktują tą drogę jako deptak i parking do plaży. Ogólnie mi "nadmorskie" klimaty w Czarnogórze słabo podeszły - dużo ludzi, hałas, chaos, tłok, takie typowo masowo-turystyczne rejony. Zdecydowanie bardziej podeszła mi górska (wschodnia) część kraju. Szczerze pisząc (IMO) Czarnogórę raczej słabo da się przejechać po szutrach, nie licząc jakichś niedużych "skoków w bok". W każdym razie na taką trasę brałbym opony w stylu Anakee, bo nic bardziej terenowego raczej się nie przyda a warto nastawiać się na fajne winklowanie. Sugerowałbym też rezerwować więcej czasu na znalezienie miejsca do nocowania na dziko, bo pamiętam, że czasem trochę to trwało.
              Jeśli chodzi o Albanię to nic nie podpowiem bo nie byłem, pewnie wtedy powrót byłby najoptymalniej zrobić przez Serbię-Węgry. Przejazd przez Serbię (południe-północ) to jakieś 3/4 dnia jazdy bez większych przerw.
              Najszybszy i najnudniejszy jest powrót via Chorwacja-Węgry - obecnie chyba już kawałek za granicą Czarnogóry zaczyna się autostrada, którą można bodajże non-stop ciąć aż pod granicę z Polską. Zawsze na tej trasie nieźle się gotowałem.

              pzdr, Adam

              P.S. Bośnia, Czarnogóra i część Serbii to (podobnie jak Rumunia) nie są kraje, które IMO zupełnie nadają się do jazdy motocyklem po zmroku. IMO najpóźniej 1.5h przed zachodem słońca trzeba zacząć się już poważnie rozglądać za miejscem na nocleg, chyba, że planujemy dojechać do jakiejś cywilizacji i nocować w pensjonacie (uprzedzam, że n.p. w Czarnogórze campingi praktycznie nie istnieją). W razie czego w Czarnogórze w ciemno można planować nocleg w pensjonacie w Zabljaku (to ośrodek narciarski i w lecie jest masa wolnych kwater), też koło mostu na Tarze (za, po prawej w obozie raftingowym) jest też możliwość noclegu.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Dziekuje za cenne informacje.W najblizszym czasie zaczne wertowac mapy i bedziemy sie zastanawiac.Ogladajac youtube byla jakas droga h20 czy cos kamienisty off ,theth i cos tam jeszcze.Dobrze , ze jest czas to mozna myslec .

                Komentarz


                  #9
                  Jeśli chodzi o mapę to mogę polecić tą:
                  Czarnogóra, 1:150 000, mapa samochodowa, Freytag&Berndt w księgarni ArtTravel.pl za 34,99 zł. Przewodniki, mapy, globusy, literatura. Księgarnia ArtTravel.pl - najnowsze wydania

                  Ogólnie to wydawnictwo jest fajne do turystyki motocyklowej - zaznaczają trasy w walorami widokowymi.
                  Przy okazji: tutaj nie-moje zdjęcia z mojej wycieczki w 2010:

                  Jakbyś ew. miał do mnie jakieś pytania to dawaj znać na PW, że coś się pojawiło w wątku, bo od dłuższego czasu zaglądam na forum bardzo nieregularnie.

                  pozdrawiam, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Ode mnie jeszcze kilka uwag, nt. stylu jazdy po Bałkanach.
                    Po pierwsze i chyba najważniejsze, trzymajcie się ograniczeń prędkości i bynajmniej nie chodzi mi o grożący mandat.
                    Tam jest zupełnie inaczej niż u nas, gdzie na ograniczeniu do 50 spokojnie można wejść w zakręt 80 i wyjść z niego 100km/h.

                    Znaki (wszelkie) na całych Bałkanach są rozmieszczone sporadycznie i jeśli przed zakrętem stoi ograniczenie do 30km/h, to radzę z taką prędkością w zakręt wjechać.
                    Wiele zakrętów nie jest w ogóle oznakowanych, a potrafią być całkiem ostre i zaskakujące, a przede wszystkim wyprofilowane nie w tą stronę, co trzeba (szczególnie na Magistrali Adriatyckiej).
                    Jeśli na krawędzi zakrętu zobaczycie znak z biało czerwonymi strzałkami, to radzę solidnie zwolnić, przynajmniej do prędkości dopuszczalnej na danym odcinku drogi.
                    Często się zdarza, że zakręt z początku wygląda niewinnie i można w niego wjechać sporo szybciej, niż ograniczenie, ale szybko potrafi się zacieśnić.

                    Po 1-2 dniach poczujecie klimat i dalej już pójdzie z automatu

                    Główne drogi są w dobrym stanie, a asfalt równy i bez dziur, natomiast boczne, to często loteria, ale stan ogólny jest ok.

                    Szczególną uwagę radzę zachować we wszelkich tunelach.
                    Zdecydowana ich większość jest zwyczajnie wykuta w skale i niczym nie zabezpieczona.

                    Zdarzają się skalne odłamki, leżące na środku drogi w długim i ciemnym tunelu (nie spotkałem oświetlonego tunelu w całej MNE).
                    Przejechałem spory jej kawałek od wybrzeża z Kotoru i parku Lovcien, przez Jezioro Szkoderskie, parki Sutieska oraz Durmitor, doliny rzek Tary i Pivy.
                    Swoją drogą, zdecydowanie polecam przejechać obie te rzeki wzdłuż. Niezapomniane widoki.

                    Komentarz


                      #11
                      Ok.dziekuje raz jeszcze.
                      ps.
                      Swietne zdjecia.
                      Ostatnio edytowany przez Ajej; 3254.

                      Komentarz


                        #12
                        Jeśli chodzi o drogi to pomijając czasem spore kawałki skał (o mniejszych okruchach nie wspominając) które potrafią sobie na nich leżeć to zdarza się też, że z powodu osuwania się zboczy na których jest prowadzona droga tworzą się niezłe uskoki. Rekordowy spotkany w Czarnogórze miał ze 40 cm i samochodem nie dało się go przejechać. W Bośni musiałem raz robić objazd bo po deszczu zwyczajnie zmyło drogę.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Skoro już się w temacie udzielam, to trochę na zachętę ode mnie.
                          Nie motocyklem, ale również bardzo klimatycznie

                          Krótki wstęp do większej relacji:



                          Filmik z dźwiękiem (dzieci spokojnie mogą słuchać) i kilka zdjęć na zachętę:

                          Komentarz


                            #14
                            Psiakrew - chłopaki mają konkretny plan, a Wy: ,,to nie, tamto nie, to za mało, to za krótko, musicie inaczej''.
                            Niech jadą, skosztują terenu czy asfaltu jak chcą i ile chcą, a w końcu sami dojdą do wniosków, do jakich będą chcieli.
                            Jeden lubi jajka na twardo, drugi jak go swędzą, a po nie swoich nie należy się drapać...

                            Ajej - sh20 już prawie cała w betonie

                            P.S. Off w Bośni to nadal jest igranie z minami i niewybuchami, więc polecanie tego jest b. nieodpowiedzialne.
                            Owszem można trzymać się wyjeżdżonych dróżek, ale ciągłości pojeżdżawki to raczej nie zapewnia.
                            A w przypadku zgubienia drogi, zjechania z niej na biwak lub nastania zmroku - sami rozumiecie...
                            Sowizdrzał
                            KTM 750 6T
                            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                            Komentarz


                              #15
                              Ja tylko zwróciłem uwagę na niedoszacowanie czasowe owego planu. Sam przećwiczyłem to praktycznie kilka razy i po co ktoś ma testować i uczyć się tego od zera? Zwróciłem uwagę, podsunąłem kilka (IMO ciekawych i sensownych) propozycji, a decyzja przecież tak czy siak należy do nich.
                              Off i Bośnia - nigdzie tu nie widziałem takiej sugestii, a wręcz wprost napisałem o minach.
                              Zanim zaczniesz się bezsensownie czepiać to przeczytaj choć całość ze zrozumieniem.
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X