Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyciek oleju

    Czy to normalne że jak się nie zmieni na nowe miedzianych podkładek z przewodu co daje na głowice to leci olej?
    20150226_223832[1].jpg20150226_223901[1].jpg

    chodzi mi konkretnie o to miejsce. Składam moto po wymianie pierścieni i uszczelniaczy i może coś źle zmontowałem.

    #2
    Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
    Czy to normalne że jak się nie zmieni na nowe miedzianych podkładek z przewodu co daje na głowice to leci olej?
    [ATTACH=CONFIG]18535[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18536[/ATTACH]

    chodzi mi konkretnie o to miejsce. Składam moto po wymianie pierścieni i uszczelniaczy i może coś źle zmontowałem.
    Nie to że się poci, poprostu sączy się z niego choć przykręcone jest dość pewnie. Jakby ciśnienie było zbyt duże i tędy właśnie wywala. (Po wymianie oleju spuściłem 4 litry i tyle zalałem)

    Komentarz


      #3
      Odkręć śrubę, podkładki miedziane wygrzej nad palnikiem gazowym i od razu schłodź w wodzie,
      odzyskają w ten sposób miękkość i po ponownym przykręceniu będą dobrze uszczelniać bo zrobią się bardziej plastyczne.
      Co to znaczy coś pewnie? Tak samo jak mniej więcej? (może kiedyć Ci powiem co to znaczy).

      Dokręć to wg manuala zgodnie z podanym momentem.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        można też pojechać na ostro i kupić w agromie nowe podkładki miedziane za 30 groszy i zapomnieć o temacie

        Komentarz


          #5
          W Wawie stoją po 50 gr a czasem po 1 pln

          Komentarz


            #6
            Warszafka zawsze była droższa

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Odkręć śrubę, podkładki miedziane wygrzej nad palnikiem gazowym i od razu schłodź w wodzie,
              odzyskają w ten sposób miękkość i po ponownym przykręceniu będą dobrze uszczelniać bo zrobią się bardziej plastyczne.
              Co to znaczy coś pewnie? Tak samo jak mniej więcej? (może kiedyć Ci powiem co to znaczy).

              Dokręć to wg manuala zgodnie z podanym momentem.
              Druciarz

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
                Druciarz
                Jesteś świadomy co zrobiłeś? hehehe

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                  można też pojechać na ostro i kupić w agromie nowe podkładki miedziane za 30 groszy i zapomnieć o temacie
                  W sklepie może i taka cena jest ale dojazd w moim przypadku wyniósł by 300 razy więcej
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    No i podkładki załatwiły sprawę (70gr./szt),połączenie szczelne, aczkolwiek moment 21Nm bo tyle podaje serwisówka jest nieosiągalny- 12Nm to max. później się obkręca i nie da się dokręcić.
                    Może tak zostać?

                    Komentarz


                      #11
                      Jakimiś szczypami przytrzymaj przewód ale uważaj żeby nie urwać !

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
                        No i podkładki załatwiły sprawę (70gr./szt),połączenie szczelne, aczkolwiek moment 21Nm bo tyle podaje serwisówka jest nieosiągalny- 12Nm to max. później się obkręca i nie da się dokręcić.
                        Może tak zostać?
                        Co się obkręca? Końcówka przewodu? To trzymaj żeby się nie ruszyła, inaczej będzie cały czas ciekło.Jak jest napisane 21 Nm to staraj się tego trzymać.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          I trzeba pamiętać, że klucz kluczowi nie równy. Np. w atrakcyjnej cenie klucze na allegro o rozpiętości np. od 10 do 210 Nm. Można się przejechać ...

                          Komentarz


                            #14
                            Klucz joneeswey prawie nowy także parametry trzyma. Połączenie natomiast po przejażdzce zaczęło puszczać jak wykręciłem śrubę to niestety na gwincie było sporo opiłków.
                            Co się robi w takim przypadku? Sprężynka? Mam nadzieje że głowicy ściągać nie będzie trzeba bo dopiero co ją założyłem.

                            Komentarz


                              #15
                              Glaza a jak wrażenia z przejażdżki?Mogłeś przeciągnąć śrubę tym momentem 21nm-w starych sprzętach niestety trzymanie się serwisówki jak biblii czasem wychodzi bokiem jak coś było kilka razy rozbierane i składane-z wyczuciem trzeba to robić

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X