Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Złączki, kostki i inne problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Miałem na takich goldach poskładane połączenia od uzwojenia do regulatora, tylko nie na aż takich jebitnych, już 4mm goldy przenoszą stałego ok 80A a te twoje to by sie nadały do podpinania kabli rozruchowych do diesla

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


      #32
      Zamontowałem również modelarskie wtyki gold 4 mm - większa średnica byłaby trudna do upchnięcia w razem z osłonami pomiędzy obudową akumulatora a nadkolem. Przy okazji dzielę się dwoma zdjęciami z końcowego efektu montażu, przy którym nie ma problemu z zakładaniem lub zdejmowanie bocznego plastiku

      Widok od przodu.jpg

      Widok z boku.jpg
      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

      Komentarz


        #33
        Pomierzyłem przy okazji napięcia i mam porównanie obu regulatorów (wszystkie pomiary w Voltach przy 1500 obrotów/min):
        SH569A-12 (oryginał) RN-05 (polski zamiennik)
        bez obciążenia 14.2 14.1
        światła mijania 13.6 13.8
        światła drogowe+migacze 13.5 13.6

        Zatem mam teraz zapas w razie 'W'

        SH569A-12.jpg
        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

        Komentarz


          #34
          OOoooo???!@#$%^&*() Kurde!
          Złączki zakończone złączkami po to żeby wszystko złączyć......
          - chłopie wywal te wszystkie złączki, goldpiny itp.
          ZRÓB WSZYSTKIE POŁĄCZENIA LUTOWANE i na stałe !
          Przecież nie musisz codziennie tego rozłączać i złączać (motocykl to nie model samolociku, gdzie trzeba codziennie setki razy coś odpinać i przypinać - tu od biedy trzeba faktycznie stosować połączenia rozłączne).
          Te twoje patenty na złączki będą działać do momentu jak wszystko się błyszczy, czyli do momentu gdy połączenoia skorodują (czyli utlenią się). Po roku, dwóch stania na dworzu zaczną się problemy.
          Siedzę w elektronice kilkadziesiąt lat - wiem co mówię.

          Komentarz


            #35
            OK Radar czas pokaże
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              #36
              I co pokazał? - ten czas

              Komentarz


                #37
                Ta Teresa jest aktualnie moja. Szczerze mówiąc to nie zaglądałem w okolice reglera. Ten polski póki co daje radę więc można bedzie usunąć kostki. A z ciekawości sprawdzę stan tych styków.
                Ostatnio edytowany przez Jogurt; 4925.

                Komentarz


                  #38
                  ja mam podobnie - wywaliłem złączkę z regulatora i zrobiłem połączenia na goldach 4mm. Żadnych problemów po 3 latach.

                  Komentarz


                    #39
                    Nie widziałem tego wątku, i wcześniej zrobiłem tak:
                    IMG_20190308_190808.jpg IMG_20190308_200219.jpg

                    Komentarz


                      #40
                      Próbowałem ostatnio rozłączyć ten wtyk. Nie dałem rady. Prawdopodobnie zgrzany. Czuję, że otwarcie będzie jednorazowe, więc pora zanabyć XT-150

                      Komentarz


                        #41
                        Też jestem ciekaw. Wojciech zerkniesz w wolnej chwili do regulatora?
                        A w kwestii wątpliwości kolegi Radar - ta rzeźba którą widać poniżej to jest zapas, który ma działać plug'n'play gdyby coś nie zadziałało i łatwy do schowania w kufrze przy dalszej wycieczce Wojciechowa Teresa dostała nowy regulator RN-05.

                        regler XTZ 750.jpg
                        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                        Komentarz


                          #42
                          IMG_20200424_145714.jpg
                          Jakoś nie mogłem się zabrać za wyciągnięcie moto po zimie. Tak wygladają wszystkie. Szczere złoto

                          Komentarz


                            #43
                            I o to chodziło
                            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                              Nie widziałem tego wątku, i wcześniej zrobiłem tak:
                              [ATTACH=CONFIG]26032[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]26033[/ATTACH]
                              __________________________________________________ _____________

                              Kontynuując temat zgrzanej wtyczki. Mam takie dwie. Jedną na światłach lampy tylnej - rozpiałem bez problemu. Drugą na kablach fazowych. Dziś rozwaliłem tę wtyczkę, ale jej nie rozpiąłem.
                              Rozważam cięcie kabli. Także przestrzegam - nie stosujcie podobnych słabych złączy w tym miejscu.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X