Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Strzał/przerwanie na 2 biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Strzał/przerwanie na 2 biegu

    Czołem Panowie, mam pewien problem z motocylem, a mianowicie:

    Kiedy dam mu lepiej do pieca na drugim biegu, to zawsze przy ~5,5tys obrotów motocykl przerywa/strzela.. nie wiem jak to określić. To trochę podobne do tego jakby łańcuch się w rowerze ślizgnął o 2 ząbki. Potem Ciągnie już dobrze. Jakiś pomysł/sugestia co to może być?

    Pozdrawiam,

    #2
    Jakie Moto? Tylko na drugim biegu czy na innych też?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Tylko drugi, duża tereska

      Komentarz


        #4
        Stawiam na gaźniki, mycie ultradźwiękowe, może wymiana jakichś oringów i regulacja po zmontowaniu. Taki sam przypadek miałem z TDM-ą Szwagra. Przy wysokim kręceniu właśnie ponad 5 tys. motocykl tak jakby nagle nie miał napędu chwilowe króciutkie szarpnięcia. Wcześniej mechanik robił mu serwis przed poprzednim sezonem i coś tam niby czyścił i regulował gaźnik, Szwagier nie kręcił silnika za mocno wiec przez jakiś czas nie zauważył tego niedomagania dopiero przy jakimś wyprzedzaniu odwiną i problem się ujawnił. Pomogło mycie w myjce ultradźwiękowej i lekka regulacja po złożeniu. Teraz TDM-a zapitala jak zła.

        Komentarz


          #5
          Ale dlaczego tylko na dwójce? Kumpel miał coś podobnego w cebeerce ale tam są osobne mapy zapłonów dla poszczególnych biegów i to właśnie moduł byl przyczyną ale w starej teresie takich hajteków to chyba nie montowali? Mi to bardziej wygląda na wypadanie zapłonów niż na gaziory.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Strzelałem też na starcie w gaźnik, ale trochę dla mnie dziwne jest to, że tylko na 2 biegu.. Nie będzie to coś w skrzyni? Nie wiem do końca jak ona jest zbudowana - w sumie to wiem, ale jak działa to bardziej na czuja jadę. GDYBY coś się z nią działo, to nie wypadałby bieg całkiem do luzu?

            Komentarz


              #7
              Owszem zdarzy sie, ze przy dokreceniu do końca bieg wypadnie ale wtedy sam się raczej nie załączy .
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                Witam mogli wczoraj byłem na zakupach dokladniej chcialem kupic tereske i podobny problem po odkreceniu manetki na 2-biegu ciag ok potem nagly wzrost obrotow potem spadek potem na innych biegach jest ok zglupialem nie kupilem choc ladna byla....pozdrawiam...

                Komentarz


                  #9
                  Levy to co opisujesz to wyglada na sprzeglo.

                  Komentarz


                    #10
                    Faktycznie to mogłoby być ślizganie się sprzęgła - na 2gim biegu często właśnie się ujawnia. Dobrze by było w ramach diagnozy posadzić drugą osobę na moto i porządnie odkręcić gaz przy ok. 4kObr na 4tym biegu - jeśli zacznie się ślizgać to sprawa jasna.

                    Co do biegów - spotkałem się z sytuacją, gdy skrzynia (w tym jej mechanizmy sterujące) były "wytrzepane" i w pewnych konfiguracjach i sytuacjach (właśnie pod dużym obciążeniem - tzn. podczas ostrego przyśpieszania) przeskakiwały (załączały się) co chwilę nawzajem 2 sąsiednie biegi. (wyrobione sprzęgła kłowe trybów, które nie trzymały trybów + wyrobione wodziki/sterownik, który nie trzymał dobrze pozycji trybów). Ale to było ewidentnie słychać, a dźwięki jakie wydobywały się z silnika powodowały wyrzuty sumienia, że tak się dręczy moto.

                    Ew. dopuściłbym jeszcze możliwość jakiegoś ukruszonego zęba (na jednym bądź 2 współpracujących trybach), które w określonych konfiguracjach mogłyby nieregularnie generować podobny objaw.

                    pzdr, Adam
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Ze sprzęgłem też jest prawdopodobne możliwe że linka jest źle wyregulowana (za mały luz).Jak się zagrzeje sprzęgło to może się uśliznąć ale wtedy widać to po obrotomierzu bo nagle zaczyna skakać wskazówka w górę.

                      Komentarz


                        #12
                        Jak sprzęgło jest już spalone (o co łatwo przy zbyt ciasno ustawionej lince) to będzie się ślizgać niezależnie już od tego jak się ustawi linkę sprzęgła.

                        pzdr, Adam
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Zrobię testy dziś albo jutro i zobaczymy. Jak nie to zrzucę kapę sprzęgła i zobaczę jak wygląda, chociaż było robione..

                          Komentarz


                            #14
                            To tym bardziej jeśli sprzęgło było robione, sprawdź luz na klamce tam musi być około 4 mm jałowego skoku.

                            Komentarz


                              #15
                              Czołem levy bo to chyba u mnie byłeś. Faktycznie po zimie u mnie dzieje się coś podobnego. Na chwilę obecną celuję, że to skrzynia bo tylko na 2 biegu dzieją się cuda. Ciągnie ciągnie, przy 6k nagle przeskok i przestaje, potem znowu łapie i ciągnie. Żadnego grzechotania, bieg nie wypada. Podejrzane jest to, że tylko w określonej konfiguracji się to dzieje. Ja nie mam czasu w tym dłubać, wstawiłem motocykl do warsztatu. Do soboty ma być diagnoza, zobaczymy.
                              Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                              Adwenczur Klab FB
                              Adwenczur Klab w sieci

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X