Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie dogbones

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mocowanie dogbones

    Ostatnio smarowałem dolne łożysko amortyzatora i po złożeniu wszystkiego do kupy zauważyłem że nie mogę dokręcić śrub mocujących dogbones (kręce do oporu i mam luz na 1-2podkładki). Nie wiem czy tak było wcześniej. Sprawdziłem wszystko z serwisówką rzadnych podkładek ani dystansów nie brakuje. Moto dobrze się prowadzi i jak zdjąłem je z podnośnika to wszystko raczej sztywne było, ale czy tak ma być?

    #2
    Zrób jakieś zdjęcie bo z opisu nie do końca wiadomo gdzie ten luz masz, między płaskownikiem czy śrubą. Jeśli byś miał luz to znaczyło by że coś nie tak, z tego co piszesz jeśli wszystko jest napięte to jest git.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Jeśli kości opierają się z obu stron o tulejki to wszystko jest ok. Zestaw tulejki-dogbones może mieć luz poosiowy względem łożysk igiełkowych.
      Czasem jest tak, że jeśli dokręca się nakrętki dogbones niesymetrycznie to te zakleszczają się na gwintach - to należy wyeliminować.

      pzdr, Adam
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
        Jeśli kości opierają się z obu stron o tulejki to wszystko jest ok. Zestaw tulejki-dogbones może mieć luz poosiowy względem łożysk igiełkowych.
        Czasem jest tak, że jeśli dokręca się nakrętki dogbones niesymetrycznie to te zakleszczają się na gwintach - to należy wyeliminować.

        pzdr, Adam
        Właśnie o ten luz mi chodzi. Płaskowniki (dogbones) opierają się o sruby, a luz jest osiowy(na przedłużeniu) łozysk igiełkowych, ale tylko na podnośniku.
        Zrobie zaraz foto i podesle.

        - - - Zaktualizowano - - -

        Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
        Właśnie o ten luz mi chodzi. Płaskowniki (dogbones) opierają się o sruby, a luz jest osiowy(na przedłużeniu) łozysk igiełkowych, ale tylko na podnośniku.
        Zrobie zaraz foto i podesle.

        Śruby dokręcałem raczej symetrycznie-też brałem to pod uwagę. Szkoda że nie zwróciłem uwagi jak było przed demontażem.

        Komentarz


          #5
          Coś załączniki nie działają. Mniejwięcej chyba powinno być tak : Konstrukcja kiwaczki.jpg

          - - - Zaktualizowano - - -

          A tu zdjęcie w realu : http://xtz750.pl/images/obnizanie/big/dog-bones.jpg

          Komentarz


            #6
            20150513_144315[2].jpg20150513_144341[1].jpg20150513_144503[1].jpg
            Czyli wygląda na to że jest ok.
            Dzieki za zainteresowanie.
            Ostatnio edytowany przez Glaza; 2921.

            Komentarz


              #7
              tak jest ok.

              Komentarz

              Pracuję...
              X