Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyciek płynu chłodniczego

    Witam,

    Zauważyłem wczoraj po przyjeździe do pracy że mam lekko pochlapany silnik (białe kropki na głowicy i lewej stronie silnika). Po powrocie do domu rozkręcanie plastików i inspekcja problemu wykazały, że najprawdopodobniej jest wyciek w miejscu gdzie wchodzi metalowa rura do głowicy. W serwisówce w dziale 3-33 element nr 4. Domyślam się że problem tkwi w oringu. Teraz pytanie dla osób które to ewentualnie przerabiały. Czy ten oring to jakiś magiczny niestandardowy element, czy dobiorę zwykły ze sklepu hydraulicznego?

    #2
    poszukaj na forum, chłopaki podawali jego wymiary
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez seitaro Zobacz posta
      Witam,

      Zauważyłem wczoraj po przyjeździe do pracy że mam lekko pochlapany silnik (białe kropki na głowicy i lewej stronie silnika). Po powrocie do domu rozkręcanie plastików i inspekcja problemu wykazały, że najprawdopodobniej jest wyciek w miejscu gdzie wchodzi metalowa rura do głowicy. W serwisówce w dziale 3-33 element nr 4. Domyślam się że problem tkwi w oringu. Teraz pytanie dla osób które to ewentualnie przerabiały. Czy ten oring to jakiś magiczny niestandardowy element, czy dobiorę zwykły ze sklepu hydraulicznego?
      Dobierzesz bez problemu, weź tylko stary na przymiarkę do sklepu.

      Komentarz


        #4
        Mi chyba podpasował oring kopniaka z eMZtki

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez MaciejPL Zobacz posta
          Dobierzesz bez problemu, weź tylko stary na przymiarkę do sklepu.
          Oring dokupiony w sklepie motoryzacyjnym. Średnica wewnętrzna to 20mm.
          Koszt naprawy 0.50 zł oring + płyn chłodniczy + kilka piwek.
          Dzięki za podpowiedzi.

          Komentarz


            #6
            Прошу разрешения топикстартера воспользоваться его темой, что бы не плодить новые.
            Собрался в Узбекистан, завел мотоцикл, прогрел и поехал. Через 20 км, обнаружилась течь охлаждающей жидкости из под трубки №22 где она прижимается болтом №24. Вернулся в гараж, разобрал, оказалось лопнуло кольцо. Поехал купил новое. Стал затягивать болт оказалась там сорвала резьба, т.к. при его откручивание он удивительно легко пошел. Пока у меня вариант один, снять клапанную крышку, и нарезать новую резьбу, но уже не под этот болт, а на один размер больше диаметра.
            8948c79889594870b4b15805ca850a28.jpg

            Komentarz


              #7
              Я не знаю, будет ли место для нового потока . Лучше установить новую крышку или Helicoil https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...22129774,d.bGs

              Komentarz


                #8
                Ну новая "голова", это будет очень дорого, а на счет таких приспособлений посмотрю.

                Komentarz

                Pracuję...
                X