Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomiar rezystancji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pomiar rezystancji

    Witam wszystkich!

    Robiłem ostatnio pomiary rezystancji cewki zapłonowej, przewodów oraz czapek.
    Przewody i cewka są w porządku, mam pytanie w sprawie czapki, według instrukcji prawidłowy przedział to 9-11 KΩ przy 20 st. C.
    Jedna czapka wykazuje 10,62 co się mieści w przedziale natomiast druga pokazuje 12,37 kΩ co przekracza przedział prawidłowej rezystancji.
    Moje pytanie to czy taki wynik klasyfikuję tą czapkę do wymiany czy mozna jeszcze na niej jeździć? (Wogóle się na tym nie znam..)

    Pozdrawiam

    #2
    Ja bym się tym nie przejmował. To poniżej 10% różnicy.
    Jak nie ma przebić (nie gubi zapłonów po deszczu czy myciu) to ok.

    Jak wszystko działa to lepiej nie robić takich pomiarów ,)

    Komentarz


      #3
      No ale właśnie problemy były
      We wrześniu byłem na wyjeździe i nagle po przejechaniu połowy trasy moto zaczęło robić niespodzianki i nie odpalało na jeden gar, zalewało ciągle świece, przerywało podczas jazdy, nie mogliśmy dojść przyczyny.
      Kiedy wykręciłem czapke okazało się, że w przewodzie jest wypalona miedź więc go skróciłem kawałek. Trochę to pomogło ale jednak szarpania czasem występowały (najbardziej na wysokościach). Teraz jednak gdy mierze przewody to wszystko w porządku a jedynie ta jedna fajka ma wyniki lekko ponad skalę. Dodam jeszcze, że bateria nadawała się wtedy również do wymiany.
      Zna ktoś może sklep gdzie mozna kupić taką fajkę i czy rzeczywiście warto? W ASO to koszt 155 zł/szt.

      Pozdrawiam
      Ostatnio edytowany przez Kuban; 3112.

      Komentarz


        #4
        Przeczytaj to:

        Są podane dwa modele fajek po ok 15zł.

        Komentarz


          #5
          Dzięki za link FranekSz86, jakoś przeoczyłem ten temat, pozdro

          Komentarz


            #6
            Filmik z pomiarów, budowa cewki:

            Komentarz

            Pracuję...
            X