Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne odgłosy z okolicy przedniego koła...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Dziwne odgłosy z okolicy przedniego koła...

    Witam...

    Mam w motocyklu podczas pokonywania nierówności (jazda po bruku) dziwne odgłosy z okolicy przedniego koła.
    Tak jakby ocieranie-stukanie-drganie.
    Wymieniłem łożyska główki ramy bo podejrzewałem właśnie, że to ono daje te odgłosy. Ale niestety nie ustało.
    Po dokładnym dokręceniu linki prędkościomierza jakby na moment te odgłosy zniknęły, ale po chwili są dalej.
    Jutro wymienię jeszcze łożyska przedniego koła może to one.

    Proszę o informację może miał ktoś podobną przypadłość...

    Pozdrawiam...

    #2
    Sprawdź luz na prowadnicach zacisku - jak są wyrobione to będzie grzechotało,stukało itp.........

    Komentarz


      #3
      Ślimak-napęd prędkościomierza się pewnie kończy.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        No i wyszło... Diagnoza Czeczena...

        Luz na prowadnicach zacisku hamulcowego...
        Te gumki mam trochę sfatygowane czy ich wymiana pomoże czy tylko inny cały zacisk?

        Komentarz


          #5
          Inny zacisk. Gumki mają pełnić rolę osłony prowadnic i trzymać środek smarny - nie pomoże ich wymiana jeżeli prowadnice są wytarte.

          Komentarz


            #6
            No tak ale jedna gumka ta przechodząca przez takie ucho w zacisku jest jednocześnie prowadnicą.
            To na niej jest największy luz...

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez bastolino Zobacz posta
              No tak ale jedna gumka ta przechodząca przez takie ucho w zacisku jest jednocześnie prowadnicą.
              Guma nie może być prowadnicą przecież, rozbierz to i będziesz wiedział że bez wymiany się nie obejdzie.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X