Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie zacisków hamulcowych i ich konserwacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czyszczenie zacisków hamulcowych i ich konserwacja

    Ja właśnie zabrałem się za wymianę klocków na przodzie w mojej st i walnęło mnie wielkie zdziwko. W jednym zacisku jeden tłoczek nie chodził a w drugim oba chodziły bardzo ciężko. Z uwagi na to że rozbiórkę wykonałem przed blokiem bo myślałem że łatwo pójdzie musiałem wbijać tłoczki z powrotem bo nie mogłem ich schować bo przecież nie może teresa stać pod chmurką .
    Gumki na przednie zaciski już zamówiłem w wawie więc pewnie w nast tygodniu dopiero będą. Za tylny zacisk się wezmę zimą bo pewnie jest to samo co w przednich, czyli kaplica.
    Dobrze że nie zabrałem się za to tuż przed większym wyjazdem bo była by lipa na całego jak by sie tłoczki nie chciały schować .
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    #2
    Ja czysciłem tłoczki pasta polerską do lakieru. Marcin pamietaj o smarze do tłoczków!!!
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
      Marcin pamietaj o smarze do tłoczków!!!
      No właśnie miałem się zapytać czy jak się wkłada nowe gumki to tłoczki z tmi gumkami się czymś smaruje?
      Chciałem to rozebrać wyczyścić tłoczki z kawałków już starej gumy bo jak by się rozpuściła już i wtedy wsadzić to wszystko razem ale teraz pytanie na co?
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Tłoczki, gumki, kanały pod gumki i gniazdo tłoczka - na wszystko daj po cienkiej warstwie smaru. Zapobiegnie on też szybkiemu utlenieniu aluminiowego korpusu zacisku.

        A jaki smar? Ja miałem problem z kupnem, ale udało się całkiem przypadkowo. Afrykany mówili, ze Dandy ma smar od ręki. Możliwe, że jest on też do dostania w starych motoryzacyjnych sklepach, serwisach ASO czy gdzieś w sklepach z hydrauliką.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #6
            Właściwy, ale nawalił go strasznie dużo.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              Właściwy, ale nawalił go strasznie dużo.
              Poczytałem trochę ostatnio w necie na temat smarów do tłoczków i nie zgodził bym się z tym stwierdzeniem choć to tylko moja opinia.
              Na tłoczki powinno sie stosować pastę do tłoczków która zapobiega tez utlenianiu się gumek a smar miedziowy na sworznie prowadzące zacisk żeby się nie zacierały i na wierch klocka żeby nie spiekł się z tłoczkiem.

              Nie wiem jak w motorach ale w samochodzie nigdy tak nie robiłem z tym smarem miedziowym tylko na zwykły smar i nie zauważyłem żeby coś się zapiekło i nie hamowało, ale wiadomo jak by człowiek nie korzystał z dóbr techniki to dalej byśmy byli w czarnej dupie ,,

              Już niedługa zabieram się za czyszczenie i polerowanie tłoczków i wsadzanie gumek na pastę dam znać jak się prace zakończyły.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                  Poczytałem trochę ostatnio w necie na temat smarów do tłoczków i nie zgodził bym się z tym stwierdzeniem choć to tylko moja opinia.
                  Na tłoczki powinno sie stosować pastę do tłoczków która zapobiega tez utlenianiu się gumek a smar miedziowy na sworznie prowadzące zacisk żeby się nie zacierały i na wierch klocka żeby nie spiekł się z tłoczkiem.

                  Nie wiem jak w motorach ale w samochodzie nigdy tak nie robiłem z tym smarem miedziowym tylko na zwykły smar i nie zauważyłem żeby coś się zapiekło i nie hamowało, ale wiadomo jak by człowiek nie korzystał z dóbr techniki to dalej byśmy byli w czarnej dupie ,,

                  Już niedługa zabieram się za czyszczenie i polerowanie tłoczków i wsadzanie gumek na pastę dam znać jak się prace zakończyły.
                  Nie zrozumieliśmy się Marcin. Smar miedziany idzie na zewnątrz, na prowadnice i na blachę na której przylepiona jest okładzina cierna. Smar do tłoczków jest najczęsciej bezbarwny i dość gęsty.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Wydzieliłem posty z tematu: http://xtzclub.pl/threads/1085-Przedni-zacisk-hamulcowy i proszę w tym temacie opisywać sposoby czyszczenia, rozbierania i konserwacji zacisków hamulcowych.
                    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                    Ja tu tylko sprzątam

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X