Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 750 gaźniki od ducati

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Gość z Włoch ma aż jednego negatywa, widzę, że sprzedał tych gaźników na tony, ten i inne modele. Warsztat nie reklamował tych gaźników? 600zł o tak na śmietnik poleciały? Ja swoje dopiero zobaczę za miesiąc, pomału umawiam się do kogoś na wrzucenie ich do moto. Okaże się już niedługo, ile te mikuni warte z ebaya.

    Komentarz


      #32
      Moje z allegro za 900pln oryginalne bankowo.
      Precyzja wykonania,rewelacja.
      Ciekawe czy te z ebay nie są wysyłane prosto z chin.
      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #33
        Jaro - nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie pytania bo nie mają tu znaczenia. Chcesz - kupować - kupuj. Ja Ciebie nie nakłaniam byś odstąpił.

        Ale wiesz co - odpowiem. Kupił klient i przyjechał z nimi. Jak się dalej z tym bujał? NIe wiem. Ale kupili używki i wymienili bebechy.


        Na logikę (ceny piszę z głowy, a więc mogę się mylić). Pełen zestaw naprawczy do gaźnika 500 PLN. Mambrany z przepustnicami 300. W sumie 800. Do tego korpus używany. 1000 PLN. Jakim cudem nówka sztuka kosztuje prawie połowę mniej?

        Dla mnie EOT.

        Komentarz


          #34
          Wojtekk, kupił konkretnie na tej aukcji, od tego gościa?
          Weź pod uwagę, że części produkują firmy trzecie i one na tyle wyceniają. Ja zrobiłem serwis na częściach z kedo i np z iglic nie jestem zadowolony, po 4000 km są ślady wytarcia, skarżyli się też na to ludzie z forum super-tenere.net. Poza tym niedawno te z allegro kosztowały 900 zł, czyli 100 zł więcej aniżeli Twoje wyliczenia nowych części.

          Kupiłem te z ebaya, paczka przyszła z Włoch, organoleptycznie są identyczne, na detalach (np. iglice) powybijane numery tak jak w oryginałach, nawet miejsca wtryskiwania materiału na korpusach te same.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #35
            Jak Ci się tak udał to super. Ja podałem przypadek "przypału". Nie wiem od kogo kupił - czy ten sam dostawca. Podzieliłem się wiedzą i EOT w tym temacie ode mnie.

            Komentarz


              #36
              Trochę się wystraszyłem, gdy napisaliście o tych przypałowych gaźnikach. Czym prędzej obejrzałem moje (również z Włoch) i nie stwierdziłem oznak podróbek.
              Dały się zamontować bez problemu, skopałem tylko sprawę ze śrubą składu mieszanki. Nie wiedziałem która to i dokręciłem ponoć jakąś do spuszczania paliwa. Trzeba było ratować się kumplem mechanikiem i poxipolem.

              Mała rada do kolejnych amatorów samodzielnej zmiany gaźników - upewnijcie się, gdzie dokładnie są te śruby.

              A efekt?

              Lepiej niż rewelacyjny. Objazd 2734 km po Polsce i Czechach, średnie spalanie 5,14 l / 100 km.
              Najniższe - 4,74, najwyższe - Orlen Elbląg - Orlen Gdynia (cały czas 120-140 km/h) - 5,66.
              Z kumplem na Triumphie z 24-litrowym zbiornikiem i jeszcze niższym spalaniem zapominaliśmy jak wygląda stacja benzynowa.
              Kupować i zakładać.

              Tylko nie wiem czy mechanior nie przedobrzył z ustawieniem.
              Na 5 biegu przy rozpędzaniu z ok 70 km/h zdarza się prychać i szarpać, podobnie jak przy braku paliwa. Czy dobrze kombinuję, że to efekt ustawienia zbyt ubogiego składu mieszanki? Może tak mi się tylko wydaje, ale odniosłem wrażenie, że było to bardziej dokuczliwe przy jeździe pod mocny wiatr czołowy albo boczny.
              I jest tak, że łapie więcej powietrza przy mniejszej ilości paliwa?

              Co prawda mogę się rozpędzić nawet do tych 150, ale trwa to dłużej i podczas jazdy z większą prędkością czuć, że zarzuca, jak właśnie przed przełączeniem na rezerwę.

              Co do sprzedawców gaźników - Bosisio Motori - to nie jest sklepik internetowy, który dzisiaj jest i jutro go nie ma, a warsztat/sklep prowadzony przez braci. Sprawia wrażenie solidnej marki i nie wydaje mi się, aby chcieli psuć sobie renomę sprzedażą podrób.
              Wojtekk - mogło się zdarzyć, że ktoś kupił jakąś podróbę, która tylko udawała gaźniki. Kilka miesięcy temu były na alegro gaźniki niby te same ale niewiadomego pochodzenia i za wiele taniej niż te za 999 zł.

              Nie naganiam Włochom klientów, ale akurat te gaźniki u mnie sprawdziły się w boju więc jak ktoś chce sobie polepszyć, to spokojnie można brać.

              Jeszcze raz dzięki dla napsona, Łojka i toomsa za instrukcje i rady.
              Ostatnio edytowany przez zz44; 3558.

              Komentarz


                #37
                Napisz ktore kupiles, sa dwie wersje na ebayu.

                Komentarz


                  #38
                  B148

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                    Na 5 biegu przy rozpędzaniu z ok 70 km/h zdarza się prychać i szarpać, podobnie jak przy braku paliwa.
                    !? jak to piatym biegu przy 70 km/h
                    Pzdr!
                    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                    Komentarz


                      #40
                      Gaziory z ebaya zamontowane! Nie było większych problemów z montażem. Wszystko działa. Pierwsze wrażenie, xtz ma niezłe przyśpieszenie. Do tej pory to nie jeździło.... Aż zadzwoniłem do mechanika z pytaniem czy przestawił coś na iglicy. Ale nic nie grzebal. Synchro zrobił, skład mieszanki i tyle. Może to również wpływ remontu góry silnika. Moto jeździ ☺

                      Komentarz


                        #41
                        wlasnie wrocilem z Iranu. prawie 9 tys zrobione na gaznikach z allegro. spalanie zawsze ponizej 6. razem 5,9, raz 5,5.

                        problemow zero. jestem mega zadowolony i wszystkim opowiadalem jakich to mamy w PL kozakow, ktorzy ten patent znalezli i puscili w swiat.
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #42
                          Hehehe,polak potrafi :-)
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                            wlasnie wrocilem z Iranu. prawie 9 tys zrobione na gaznikach z allegro. spalanie zawsze ponizej 6. razem 5,9, raz 5,5.

                            problemow zero. jestem mega zadowolony i wszystkim opowiadalem jakich to mamy w PL kozakow, ktorzy ten patent znalezli i puscili w swiat.
                            Ofca jak ominąłeś brak czujnika położenia przepustnicy - po prostu nie podłączałeś?... Zastanawiam się również nad wymianą u siebie, bo suka zaczyna trochę świrować :/

                            Komentarz


                              #44
                              nawet nie wiedziałem, że taki czujnik istnieje.
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
                                Ofca jak ominąłeś brak czujnika położenia przepustnicy - po prostu nie podłączałeś?... Zastanawiam się również nad wymianą u siebie, bo suka zaczyna trochę świrować :/
                                Ofca ma zapewne silnik 3VD, tak samo, jak ja.
                                Tu były zwykłe, mechaniczne gaźniki.
                                Dopiero 4TX miał potencjometr przepustnic.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X