Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 750 gaźniki od ducati

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Dzień dobry kupilem do swojej tenerki gażniki z ducati 750 monster i przy rozbiurce zauważylem że te z ducati mają inne iglice są o wiele cieńsz bardziej stoszkowe rużnią się jeszcze dyszą tą co jest na oringu w tenerce jest 145 a ta w gaznikach z ducati 135 pozostałe sa takie same czy motocykl będzie pracował na tych iglicach czy kupować orginalne ?

    - - - Zaktualizowano - - -

    https://zapodaj.net/e83c5d8e3793d.jpg.html https://zapodaj.net/a4e46c357ca92.jpg.html

    Komentarz


      #77
      Podpinam się pod temat, mam 3LD silnik - które są sprawdzone i skąd kupić?
      www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
      Zniżka dla XTZClub!

      Komentarz


        #78
        Zamieszczone przez juxtz Zobacz posta
        Podpinam się pod temat, mam 3LD silnik - które są sprawdzone i skąd kupić?
        Pisz do Michallres-a, poda Ci namiary na Włocha.

        Komentarz


          #79
          Panowie,
          mam prośbę, poradźcie. Czy warto jest pchać się w te nowe gaźniory w takiej sytuacji jak moja? Moto pali nie mniej niż 7/100 (ale ja lubię pozapierdalać, więc pewnie i więcej) - nigdy nie było mniej. Ostatnio mam też nowy objaw, po dłuższej jeździe z większymi obrotami/prędkością, na wolnych silnik nie schodzi do normalnych obrotów, tylko trzyma się tak ok 1600, mimo że jak nie zapierdalam, to obroty są takie, jak trzeba (1100). Dodatkowo zaczyna mi szarpać w czasie jazdy (nieznacznie) i raczej w losowych momentach (mam nowe filtry powietrza, gaźniki były czyszczone i regulowane ostatnio).
          Gadałem z tymi kolesiami z ebaya. Chcą 160 euro za zestaw.
          Jest syns się w to pchać?
          Dzięki
          K

          Komentarz


            #80
            160x4=840
            załóżmy optymistycznie 2 l na 100km oszczędności - zwrot wydanej kasy po około 12000 km przejechanych ....
            lubisz odkręcić = wymiana dysz = 1l oszczędności na 100km - zwrot po ok 24000km...
            +dobre odpalanie
            +równa praca
            +zapominasz o gaźnikach
            sam sobie odpowiedz - ile jeździsz, czy spokój jest dla Ciebie ważny...itd.

            Komentarz


              #81
              Ja się opierałem aż doszło mi do 9 l przy odkręcaniu, do zwrotu poniesionych kosztów wystarczył wyjazd na zlot w Czechach.
              Może na razie wymień sobie króćce na nowe, to potrafi sporo poprawić.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #82
                ja sobie myślę, że u mnie tak czy siak trzeba się będzie zacząć pieprzyć z tymi gaźniorami co są. I tak pewnie będzie coraz gorzej, a każda modyfikacja, to dodatkowe koszty. Tutaj kłopot jest z jednorazowym wydatkiem, ale do zrobienia pewnie.

                @Czeczen, nie do końca załapałem coś tam napisał. 160 euro to ok 680 zł Przy dwóch litrach oszczędności wychodzi, że nakład zwraca się po ok 8000km.
                O co chodzi z tą wymianą dysz?

                Komentarz


                  #83
                  mi się zwróciły po jednym wyjeździe. uważam to za najlepszą inwestycję w Tenere jaką poczyniłem.
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #84
                    Zamieszczone przez qba Zobacz posta
                    ja sobie myślę, że u mnie tak czy siak trzeba się będzie zacząć pieprzyć z tymi gaźniorami co są. I tak pewnie będzie coraz gorzej, a każda modyfikacja, to dodatkowe koszty. Tutaj kłopot jest z jednorazowym wydatkiem, ale do zrobienia pewnie.
                    Gadasz jak baba: nie zmienię -> powinienem wymienić ->nie wymieniam. Taka to logika?

                    Zamieszczone przez qba Zobacz posta
                    j


                    O co chodzi z tą wymianą dysz?
                    Kolega pisał o wymianie króćców. Możesz mieć stare i może iść lewe powietrze.

                    Genralnie - rozbierz i oceń stan.

                    Komentarz


                      #85
                      napisałem przecież, że się zastanawiam, a nie że już wiem. Zbieram opinie.

                      Jeśli króćce to u mnie nie ma problemu, są git

                      Komentarz


                        #86
                        Jeżeli Ci chleje min 7 to nie jest git.

                        Komentarz


                          #87
                          dokładnie - nie jest. mi przed wymianą gaźników paliła ok. 8. gaźniki były serwisowane, wymieniłem membrany, ten zestaw gumek z Larssona, etc - nic nie pomogło. Po założenie gaźników od Ducati rzadko kiedy przekroczyło 6 (nigdy nie potrafiłem jeździć ekonomicznie, choć wcale nie zapierdalam)
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #88
                            napisałem, że króćce są ok, a gażniki pewnie nie są ok - a gdzie, to chuj wi. Jeśli to jest kwestia jednego sezonu, żeby się zwróciło, to chyba warto.

                            Komentarz


                              #89
                              Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                              dokładnie - nie jest. mi przed wymianą gaźników paliła ok. 8. gaźniki były serwisowane, wymieniłem membrany, ten zestaw gumek z Larssona, etc - nic nie pomogło. Po założenie gaźników od Ducati rzadko kiedy przekroczyło 6 (nigdy nie potrafiłem jeździć ekonomicznie, choć wcale nie zapierdalam)
                              Ofca a jak z dynamiką ,jest jakaś odczuwalna zmiana na minus czy nie ma różnicy ?
                              Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                              Komentarz


                                #90
                                z tego co pamiętam to było lekko na plus.

                                generalnie to był motocykl jak nowy. bardzo byłem zadowolony z tego ruchu. mimo, że 2-3 miesiące wcześniej zapłaciłem za czyszczenie, synchro i te gumki z Larssona czyli kilka stówek poszło w plecy.
                                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X